Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell szobatisztaságra...

Hogyan kell szobatisztaságra tanítani egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Olvastam 100 féle cikket, mind azt írta, hogy egész nap figyelni kell őt, majd ha jeleket ad a dolog végzésére azonnal kivinni. Illetve a nap folyamán is 3 óránként egy fél órát tölteni vele kint. Ezt folyamatosan ismételni kell hónapokon keresztül, mert ha nem ezt tesszük megzavarjuk a kiskutyánkat. (ezt olvastam) Ez valóban így van? Az első hétben itthon leszek vele, de sajnos nem tudunk a végtelenségig itt lenni vele, 8 órában dolgozunk. Kaptam erre a választ egy ismerősömtől, hogy akkor minek nekünk kutya, ha csak délután - este felé érünk rá. Panel lakásban élünk, valóban kínzás lenne ez a felállás neki? Más hogy oldja meg? Nem gondolnám, hogy akinek kutyája van az folyamatosan ott tud lenni vele
2022. jún. 27. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Pelusról mi a véleményed kezdésnek?
2022. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nem vagytok otthon,nem figyeltek rá, olyan helyre kell szeparálni, ahol könnyen fel lehet a baleseteket feltisztítani. Ha megjöttök, nincs szidás, hogy " mit csináltál?" Viszont azonnal ki kell vinni.

Ahogy nő, egyre tovább fogja tartani a szükségét.

2022. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Pelust felejtsd el,az nem szobatisztaság. Az első időszakban pedig jó lenne otthon lenni vele valakinek,az ismerősöd jól mondja..1-2 hónap mininum kell neki,ha nem is megtanulni,de 8 órát visszatartani legalább,mert a kölykök többet pisilnek. Munka mellett nem vállalnék kölyköt,inkább egy,már szobatiszta menhelyi kutyát hoznék el..bár aztal sem árt otthon lenni legalább 2 hetet. Nekünk akkor volt kölyök lakásban,mikor gimis voltam és kezdődött a nyáriszünet. És igen,evés,alvás,játék után levittem, de min.3 óránként. Nagy dicséret ha pisilt,kakált. Az a 2 hónap suliig elég is volt neki. Másik opció a pelenka,de mint írtam,az nem szobatisztaság..
2022. jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek én is azzal, hogy a pelus az nem szobatisztaság, csak azért gondoltam hátha, mert ha a kérdező nincs otthon, akkor még mindig jobb ha a pelusra piszkít a kutyus mintha a parkettára.
2022. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Nyilvan sokan tartanak igy kolykot es igy is tuleli a kutya, de valoban nem szerencses otthon hagyni szinte rogton 8 orara. Nem csak a szobatisztasag miatt, hanem a szeparacios szorongas miatt is, kb eselyetek sincs szoktatni az egyedulletre es ha nincs vele szerencsetek, akkor az durva lesz, foleg panelban. Szomszedokat lehet fel kene kesziteni valahogy, illetve kamerat szerezzetek be, hogy lassatok mit csinal.


Mi elore felkeszultunk, igy meg tudtuk oldani, hogy 1 honapot felvaltva otthon legyunk a kutyussal, igy az egyedulletre es a szobatisztasagra is tudtuk valamennyire szoktatni. Persze pisis balesetek elofordultak meg egy darabig, de nem volt veszes, nem is vartam el, hogy 4 honaposan kibirjon 7 orat, de vegul azt hiszem teljesen szobatiszta olyan 5 honapos korara lett.

Tenyleg nincs mas titok, le kell vinni gyakran. Amig otthon voltunk, addig minden alvas es eves utan vittuk ki, naponta kb olyan nyolcszor, de lehet tizszer is :D

Aztan kesobb persze ez csokkent.

2022. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk volt pelus, de nem a célnak megfelelően használtuk. Mi nem mondtuk neki hogy arra kell csinálnia a dolgát ezért nem is zavarodott össze. Csak azért raktuk le hogyha nem vagyunk otthon, akkor ne szívja be a parketta stb. Annak jó célja lehet, illetve mai napig van még egy peluscsomag valahol. Mi arra is használtuk, hogyha láttuk hogy épp csinálná a dolgát akkor gyorsan alácsúsztattuk és csak összekellett hajtani majd kisobni. Maga ha arraszoktatod először onnan még több idő míg átszokik a lenti dolgokra
2022. jún. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!