Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e olyan oldal, ami Budapes...

Van-e olyan oldal, ami Budapest aktuális aszfalthőmérsékletét méri?

Figyelt kérdés
Olyanra gondoltam, mint az időkép, csak nem levegő hőmérsékletet hanem a betonét mutatná. Most kb ott tartok, hogy nem merem levinni a kutyát, csak sötétedés után, mert még véletlenül se akarom leégetni a tappancsait. Sajnos hiába van a közelünkben park, oda csupa beton járda vezet, ezért féltem.

2022. jún. 30. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyenről, de ha a tenyerednek túl forró az aszfalt, akkor a blöki mancsának is az lesz. Cipője nincs?
2022. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak egy méhviaszos tappancskrémje van, de én ilyen forróságban már azt is kevésnek érzem. A cipőtől nem melegszik fel nagyon a kutya? Úgy tudom, ott izzad, hűl a száján kívül, nem baj az ha le van szigetelve a cipővel?
2022. jún. 30. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, én anno mértem ilyen lézeres hőmérővel, 60 fok felett volt. Az még víz esetében is durva.
2022. jún. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok ilyenről. Szerintem nincs is, elég bonyolult lenne megoldani, akár méterenként jelentős a változás az aszfalt hőmérsékleténél, pl. valahol van fa, valahová több ideig süt a nap.


Nézd meg a tenyereddel, ha 5 másodpercig nem tudod ott tartani akkor a kutya mancsai sem bírják.


Ha olyan súlyban van a kutyád, hogy elbírod, vidd el kézben a parkba - ahol fás árnéykos a terület ott leteszed sétálhat, napos rész felveszed és egyszer csak oda értek. Én szoktam így "szállítani" egyik helyről a másikra nyáron.

2022. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lerakod a kezed es megnezed. Mi 7 korul jarunk setalni, akkor mar nem meleg annyira, hogy egessen, de mindig leellenorzom.

5 korul egy gyors pisire le szoktunk meg szaladni, mert muszaj, sajnos nagyon gyorsan at kell mennunk ilyenkor a jardan, hogy fuves reszre erjunk, de kb 2 masodperc es ott vagyunk, szerencsere ez meg nem gaz.

A ciporol a trenerunknek az a velemenye, hogy rendszeres hasznalat mellett eldeformalhatja a kutyus tappancsat, meg akkor is, ha jo a meret, igy en inkabb nem vettem.

2022. jún. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj rajta lassan mezítláb. Ha forró, akkor a kutyának is.
2022. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
A kutya sem tartja a tappancsát a forró talajon, hiszen lépdel rajt
2022. jún. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!