Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak hozza...

Hogyan szoktassak hozza lakashoz egy 6 eves, eddig udvarban elo kutyust?

Figyelt kérdés

apukamnal van egy kutya, akit nagyon szeretek es most hogy lett sajat lakasom el fogom hozni magamhoz. kb. 6 eves, egesz eleteben kint volt az udvaron, apa sokat dolgozik ezert nem foglalkozott vele de egyebkent egy tunder kutya, nem lattam meg hozza hasonlot. hogyan lehet egy felnott kutyat hozza szoktatni egy teljesen mas kornyezethez, hogyan lehet szobatisztava nevelni, szocializalni? eloszor arra gondoltam, hogy az elso honapba mikor elhozom csak a lakasban lesz meg a lenti udvarra viszem le es majd kesobb a seta stb.

porazon se volt meg soha setaltatva, egyebkent falun elt, volt hogy megszokott es nem felt az utcakon mikor megtalaltam, viszont most szegedre fogom hozni ami azert joval nagyobb es zajosabb mint ahol most van, nem tudom milyen lassan kene adagolni neki az uj ingereket. varom a tanacsokat, tapasztalatokat, koszonom szepen:)



2022. júl. 3. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Keress fel egy kutyaiskolát, ők jobban tudnak segíteni mint bárki más.
2022. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Figyeld a kutya viselkedését, ő majd megmutatja, hogy milyen tempóban haladj. Először sokat vidd ki, hogy megszokja a szobatisztaságot és lehetőleg kevésbé forgalmas helyre, ahol kevés kutya van. Látni fogod a viselkedésén, hogy mi mennyire zavarja, ehhez mérten tudod alakítani a szoktatást.
2022. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De miert nem akarod kivinni? Nem ugy kell hozzaszoktatni, hogy bezarod.

Napi harom seta kotelezo, kezdettol fogva, mivel nem szobatiszta, ezert nektek meg tobb seta is fog kelleni. Meg fogja szokni a porazt is.


Felnott, nem szobatiszta kutyat fogadtam orokbe, kisse lassan ment a dolog ugyan, valamiert nem allt ra, de olyan 3 honap alatt teljesen szobatiszta lett. Ha kint pisilt, jutalmaztuk, ha bent es rajtakaptuk, akkor leszidtuk, de nem utolag, csak abban a pillanatban.


O se volt setaltatva soha, meg csak nyakorve se volt, mert egy szaporitotelepen tartottak ketrecben szerencsetlent, de ennek ellenere jol vette az akadalyokat, nem zavarta se a poraz, se a nyakorv. A forgalmas helyektol ugyan felt kezdetben, de olyan fel ev alatt megszokta a varosi zajokat is.


Ami viszont bajos lehet, az a szeparacios szorongas. Nem tudom, hogy otthonrol dolgozol-e vagy sem, de erdemes az elejen ugy alakitani, hogy par hetig otthon tudj vele lenni, hogy fokozatosan szoktathasd az egyedulletre. Ha rogton otthon hagyod 8 orara; azt lehet rosszul fogja viselni.

2022. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ostor, esetleg ösztöke
2022. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen nem zárnám be, lehet félreértetted, van lent egy kocsibeálló ami mindig üres és elég nagy, oda vinném le eleinte, hogy magát az új otthont szokja meg először. Köszönöm a válaszokat:)
2022. júl. 3. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!