Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kutyust fogadtál...

Mennyi idős kutyust fogadtál örökbe?

Figyelt kérdés
2022. júl. 7. 07:29
1 2
 11/20 L.. István ***** válasza:
100%

#8: "Remélem hozol majd még ki kutyust menhelyről."


Most azt mondom, hogy nem, bár lehet, hogy egyszer meggondolom magam. Tképpen őt is csak megörököltem apám halála után, az ő kutyája volt, igaz, inkább én gondoskodtam róla.

2022. júl. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Rosszlovas ***** válasza:
100%

1. Spániel kan, orvos szerint 10-11 éves volt. 4 és fél évig volt velem.

2. Doberman szuka, 5-6 éves az orvos szerint, 5 évig volt velem

3. Angol bulldog (szaporítós) szuka, kölyökként hoztam el kollégától, aki nem akarta a szemműtétjét kifizetn8 (50 ezer volt...), 7 évesen halt meg

Amúgy én egy kan boxert szerettem volna mindig:):):) de mindig utamba került egy kutya, amelynek segítségre volt szüksége, így eddig nem jött össze.

2022. júl. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Tavaly áprilisban fogadtam be az utcáról, akkor volt 2,5 éves (2018.10.14-én született)
2022. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Eddig még csak fiatalokat.
2022. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%

2 eves szuka pitbull. 1 het alatt szobatiszta. Nem szabad dramazni,leszidni,orditani. Csak dicserni,ha kinnt pisil/kakil. Jo futotars.

Mindent falattal tanitottunk. 100 % a parancsteljesitese,visszajovetel.



Ha nagyobb lakasba koltozunk,a meglevo kutyakkal eppen egyidos bulltype kutyat fogadunk orokbe,h egyutt tudjunk kocogni es kb ugyanakkor faradjanak el.

2022. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos és pár héttel rá egy 2 hónapost. Volt sok munka velük az első évben miután 2 kölyök volt egyszerre a házban. :D <3
2022. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 3-4 év körüli uraságot fogadtam be utcáról. Most is itt alszik mellettem a kanapén, remélem még pár évig így lesz, most 6-7 éves
2022. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"De jó emberek vannak itt :)"

Ha engem kérdezel, nem "jóemberség" a számomra legmegfelelőbb kutyust örökbefogadni.


Az előző kutyusomat kb. 10 éves korában hoztam ki a gyepiről. A jelenlegit 7 éves korában menhelyről (a helyi menhely ismert az őszinteségéről, nekem meg nem volt kedvem temperamentummal, viselkedési problémákkal hazárdírozni).

2022. júl. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Tudom, nem feltétlen a mentés a cél, meg sokan nem tudnak kifizetni annyit fajtatiszta kutyáért.

De a legtöbbeknek szóba se jöhet a menhely, mert nem tiszta vérű, sőt talán azt sem tudni miből KUTYULták össze, kora sem pontos, rossz előélet, megtört lélek stb. Aztán bele sem gondolnak, hogy kihozzanak, megmentsenek, szeretetgyógyítsanak egy ilyen árva kis jószágot, egyáltalán nem is sajnálják őket, mert csak az van bennük, hogy nekik ez meg az a fajta tetszik. Állítják mekkora állatbarátok, állatvédők, de a menhelyes kutyák az "nem az ő dolguk", sőt, olyat is hallottam, akinek gyerekkorában a szülei nem voltak hajlandóak kifizetni 10ezreket fajtatiszta kutyáért, menhelyről engedtek csak neki kutyát, amikor felnőtt és még vele volt a kutya, egy az egyben kijelentette, hogy neki soha többet nem lesz menhelyről kutyája, mert nem jó semmire .. Vagy egy másik meg, neki nem kell korcs kutya, olyan, kell, ami népszerű meg cuki és úgy nézett az én keverék mentett kutyámra, mintha egy fertőzés volna, amit ki kéne irtani ....

Pedig a legeslegjobb döntés volt az életemben, hogy Őt örökbefogadtam és mindig is így fogok tenni, mert a világ legjobb kutyái, legjobb társak és a legjobb terápiás kutyák, mind menhelyről, gyepikről kerülnek ki és nem semmi életet hoznak az élettelen világába jónéhány embernek. Minden mentett kutya, de biztosan állíthatom, hogy a legjobban a fiatalkorán túl kikerült mentett kutya, aki már nem felejt, örökké benne marad a törés, amit a korábbi élet okozott benne és pont emiatt tudja értékelni igazán a jót. Úgy néz téged, mintha a világegyetem királya/királynője lennél és így is viselkedik veled. Megfigyel és alkalmazkodik. Abban leli örömét, ha téged megfigyelhet és a kedvedre tehet. Mindig tudja mit kell tennie, legjobbkor van ott és elvonul, ha érzi, most magadra kell hagynia. Nincs mégegy állat, aki ilyen mérhetetlen hálával és alázattal imád téged, mint a (középkorban vagy idős korban) mentett kutya, akinek te az egész világot jelented és örök vidámság ül ki rá, miután megértette, hogy te otthonodba fogadtad és hűséget fogadtál neki és ez az örök vidámság soha nem hagy alább. Mert akkor is boldog, hogy veled lehet, ha már idős és mindene fáj, akkor is örömmel kísér el téged bárhova, ha már csak kiskacsaként tud totyogni utánad, ha csak rá vetsz egy pillantást, ő már mosolyogva csóvál vissza rád. Csodálatos és gyönyörű lélekkel áldotta meg őket a sors.

Szóval de, jó emberek, akik egyértelműnek gondolják az örökbefogadást és nem ódzkodnak egy keverék, esetleg felnőtt kutyától ....

2022. júl. 8. 20:02
 20/20 A kérdező kommentje:
És nekem hatalmas örömet okoz, ha ezt látom egy ilyen kutyától, aki már annyi rosszat átélt és most végre megnyugodhat, megpihenhet egy szerető gazdinál, akinél már semmitől sem kell félnie és örökké szeretni fogják. Egyszerűen lélekgyógyító hatása van. Egymásra vagyunk ilyen hatással. A legszebb dolog az életben. Legalábbis számomra.
2022. júl. 8. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!