Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Járnál még ezek után ehhez az...

Járnál még ezek után ehhez az állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Kutyám gyomorcsavarodást kapott, mivel nem láttam még ilyet, felhívtam az állatorvost, mondtam neki a tüneteket, erre ő azt mondta, nem akar tippelgetni, és bármi lehet, ha nem lesz jobban a kutya vigyem be. Ezután láttam hogy nagy a baj, még jó hogy észnél voltam és bevittem a non-stop kórházba, ahol megmentették az életét. Ott szembesültem vele, hogy ez bizony a rettegett gyomorcsavarodás. Hazaérve feltúrtam az internetet, és ahogy olvastam a leírt tüneteket, láttam magam előtt a kutyámat, ahogy pontosan ezeken ment keresztül. Az állatorvosban pedig elment a bizalmam, hogy létezik, hogy orvos létére nem tudta azonnal, hogy miről van szó?
2022. júl. 7. 09:35
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, értettük, de itt nem az állatorvos hibázott, nincs távdiagnózis, és ne kelljen már az orvosnak szádba rágni, hogy mit csinálj, ha szarul van a kutyád, mert több betegségnek is lehetnek hasonló tünetei, a hányás lehet akár allergiától is (az én kutyámnál volt ilyen az egyik élősködők elleni nyakörvre, levettem, nem hányt utána, a nyakörv ment a kukába, pedig drágább, sokak által kedvelt márka).


"Erre mondta az orvos, hogy ő erre nem tud mit mondani, és nem azt mondta, hogy vigyem be, hanem HA nem lesz jobban akkor vigyem be. Ez leghamarabb másnap lehetett volna."


Miért másnap? Aznap nem rendelt a doki? Akkor hogy vette fel a telefont? Vagy te értetted úgy, hogy másnap?


Egyébként lehet, hogy épp volt nála páciens, és elsősorban arra figyelt.

2022. júl. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
88%

"A fő kérdésnél még nem akart tippelgetni az orvos, aztán itt meg már azt írod, hogy nem tudott rá mit mondani. Most akkor melyik?"


Pont ezt írtam a 11-es kommentben, hogy majd jön szépíteni, hogy mindenképpen az orvos jöjjön ki hibásnak. :-)

2022. júl. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
91%

"és persze a másik orvoson, aki azonnal tudta, hogy mi a baj."

Mert ott volt a kutya az orra előtt, és látta, meg tudta vizsgálni. Telefonon ő sem tudott volna segíteni.

2022. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
89%

"De jó, hogy észnél voltam, és azonnal betettem a kocsiba, majd indultam is vele a kórházba."


Akkor lettél volna igazán észnél, ha nem telefonálgatsz, csak megnézed, hova érsz oda leghamarabb rendelési (ügyeleti) időben, és indulsz egyből.


Remélem, az orvos, aki műtötte a kutyádat, a lelkedre kötötte, mire figyelj oda, hogy ez máskor ne történjen meg, ugyanis a gyomorcsavarodás az esetek nagy többségében megelőzhető.

2022. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező: azt írod, az orvos azt mondta, hogy vidd be a kutyát, ha nincs jobban.


A 9-es válaszoló azt írja, az orvos szerint csak akkor kellett volna bevinni, ha rosszabbul van. Ez a magyar nyelv jelenlegi szabályai szerint egy téves értelmezése az általad leírtaknak (mivel utóbbi szerint akkor is be kellett volna vinned, ha ugyanolyan állapotban marad).


Erre Te kijelented, csak a 9-es válaszoló értette meg a kérdésed. Ebből látszik, mennyire nem látod a lehetséges megfogalmazások közti látszólag árnyalatnyi, valójában jelentős különbségeket. Így nem csoda, ha félreértenek.

2022. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

19-es, nem azt vártam, hogy nyisson ki!!!! Csak meg akartam kérdezni, hogy mi lehet a baj, mit tegyek! De mivel semmit nem mondott, elindultam vele.

20-as, nem adom elő máshogy, ez így történt, ahogy leírtam. Azt mondta, ő így nem tud tippelgetni. Pedig egyértelműen elmondtam neki mik a tünetek, a kutya folyamatosan megy, zihál, és szinte szünet nélkül fehér habosat hány. Én ebből azt gondolom, fogalma sem volt, mi lehet, mert a kórházban amint mondtam a dokinak, nem kérdezett többet, megsimította a hasát, és rögtön mondta, gyomorcsavarodás, és tolták is be a műtőbe. Nem azt vráom, hogy köpködjünk rá közösen, a tények ismeretében szerettem volna véleményeket kérni másoktól. De igen, az a lényeg, hogy túlélte a kutya.

21-es! Nem volt nyitva a rendelő amikor ez történt, de ezt már írtam. Ezért csak telefonon értem az állatorvosunkat, aki azt mondta, HA nem lesz jobban, akkor vigyem be. ez másnap lehetett volna legkorábban, amikor kinyit a rendelő.

23-as, mint írtam a másik doki sem vizsgálgatta, mondtam neki a tüneteket, és rögtön tudta, még biztonság kedvéért megsimította a hasát, de azzal már biztos is lett benne, hogy ez a gond.

24-es, mivel fogalmam sem volt, hogy mi ez, ezért akartam megkérdezni az orvost! Egy életre megtanultam mi a gyomorcsavarodás, az biztos. Egyébként meg csak hogy tudd, pontosan tudtam, hogy hogyan lehet csökkenteni az esélyét. a kutya éhgyomorra, pórázon való séta után lett rosszul, fél napja kapott utoljára enni, inni pár kortoyt ivott séta előtt, és nem ugrált, mivel pórázon volt végig. Ezután lett rosszul.

25-ös! Az orvos nem azt mondta, hogy vigyem be! Csak akkor vigyem be, ha nem lesz jobban! Magyarul hagyjam akár szenvedni, és várjak másnapig, hogy jobban lesz-e. (mivel a rendelő ekkor nem volt nyitva, másnap tudtam volna csak ehhez az orvoshoz bevinni)

2022. júl. 7. 14:21
 27/50 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, nem ciki beismerni, hogy tévedtél, remélhetőleg legközelebb nem fog ilyen előfordulni szegény kutyával, az orvos, akit felhívtál, nem hibázott, a másik, aki műtötte, ugyanúgy nem tudott volna telefonon segíteni.


https://www.youtube.com/watch?v=eO89AbJWmqM

2022. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
83%
Akkor hibázott volna a telefonon felhívott orvos, ha elviszed hozzá a kutyát, és ott személyesen, a kutyát látva mondja azt, amit a telefonban mondott. De mivel nem oda vitted, így nem tudjuk, mit mondott volna személyesen.
2022. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

26, ha telefonban azt mondja hogy gyomorcsavarodás, akkor is be kellett volna menned a másik rendelőbe, amelyik nyitva van.

Ugyanez lett volna, akkor nem értem mi itt a probléma.

Max ha mégsem az lett volna amit az első orvos látatlanban tippelt a telefonban, akkor most azért szidnád hogy félre(táv)diagnosztizálta.

Egyrészt telefonon tilos nekik diagnosztizálni mert ez egy olyan szakma ahol komoly szabályok vannak amiket be kell tartaniuk, másrészt mindegy ebből a szempontból, hogy mi volt a kutyád baja, akármi is lett volna, nem lett volna elég ha tudod, így is úgy is orvosi segítség kellett.

Nem is értem, ilyet életemben nem hallottam hogy valaki felhívja az orvost hogy mi lehet a baj. És ha megtudja a gazdi hogy mi ez, akkor mit tud tenni szaktudás és eszközök nélkül? Semmit.

Az orvost max azért hívjuk hogy érdeklődjünk hogy mehetünk-e vagy keressünk másik rendelőt.

2022. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
91%

"a kutya folyamatosan megy, zihál, és szinte szünet nélkül fehér habosat hány"

Csak hogy láss tovább az orrodnál, és felfogd hogy millió másnak lehetnek ezek a tünetei: az egyik kutyám pár éve pont ugyanezt csinálta. Rohantam vele a kórházba, röntgenezték és látták hogy valami elzárta a vékonybelét. Semmi csavarodás, kistestű kutya volt. Kiderült hogy séta közben valami szivacsdarabot evett meg amit észre sem vettem.

Ha ennyi tünetből látatlanban azt mondta volna neked telefonon hogy ez gyomorcsavarodás, akkor tudhatnád hogy ez egy szar orvos, akihez nem érdemes járni. De mivel megfelelően és szabályosan járt el, nem aggatott egy vélt betegséget a kutyára amit meg sem vizsgált, ez egy jó orvos.

2022. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!