Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Járnál még ezek után ehhez az...

Járnál még ezek után ehhez az állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Kutyám gyomorcsavarodást kapott, mivel nem láttam még ilyet, felhívtam az állatorvost, mondtam neki a tüneteket, erre ő azt mondta, nem akar tippelgetni, és bármi lehet, ha nem lesz jobban a kutya vigyem be. Ezután láttam hogy nagy a baj, még jó hogy észnél voltam és bevittem a non-stop kórházba, ahol megmentették az életét. Ott szembesültem vele, hogy ez bizony a rettegett gyomorcsavarodás. Hazaérve feltúrtam az internetet, és ahogy olvastam a leírt tüneteket, láttam magam előtt a kutyámat, ahogy pontosan ezeken ment keresztül. Az állatorvosban pedig elment a bizalmam, hogy létezik, hogy orvos létére nem tudta azonnal, hogy miről van szó?
2022. júl. 7. 09:35
1 2 3 4 5
 41/50 Kólauborkával ***** válasza:
85%

Én nem érzem, hogy igyekeztelek elhordani bárminek.

Azzal egyet értek, hogy beszélj vele, mond el a problémád és azt is esetleg, hogy kicsit zavar, hogy nem segített ki jobban.

Ezek után meglátod van e jövötök, de hisz te írtad, hogy eddig minden rendben volt, szóval nem hiszem, hogy egyböl váltani kell. Bár a szakértelmét, viselkedését is te ismered. Ebben az ügyben sajnos egyedül kell döntened, mivel mi nem ismerjük, így álláspontor sem tudunk foglalni. Illetve te tudod ismersz-e jobbat.

2022. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy beszélni kéne vele. Eddig nem volt vele gond, mindent meg tudott oldani, segítőkész volt, minden kérdésre válaszolt. Meg ami tetszett, hogy úgy éreztem nagyon szereti a kutyámat, örült amikor látta, és mondta is sokszor, hogy a sok zsebkutya mellett milyen felüdülés neki látni egy nagy németjuhászt. És tényleg azért nem értem a történteket, mert a kutya egész életében ő látta el, nem arról volt szó, hogy idegenként hívtam fel, és nem tudott rólunk semmit.
2022. júl. 7. 17:31
 43/50 anonim ***** válasza:
94%

Pár dolgot nem értek.


Ha megállíthatatlanul hány a kutyám, akkor nem telefont ragadok, hanem slusszkulcsot. Ezen nincs mit kérdezni, egyértelműen vizsgálatra és kezelésre van szüksége. Mégha vaklárma is valami miatt, akkor inkább menjünk potyára.


Egyébként ezek után miért ne tudná ellátni a kutyád szerinted?


Egyébként az, hogy a másik doki "csak megsimitotta a hasát" az nem egy véletlen. Egy orvos ilyenkor sokkal többet érzékel és tud meg az állat állapotáról, mint azt gondolnád.


Kb. fióktünetet is úgy diagnosztizálnak a hozzáértők, hogy gazdi szemmel, abban a helyzetben szinte észre sem venni. (csak egy példa)

2022. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Mi hívtuk már ki állatorvost SOS gyomorcsavarodáshoz, aztán kiderült, hogy csak felzabált egy raklapnyi kaját, ami félre volt rakva. Ez jól mutatja, hogy amikor laikusan valaki összetéveszthetetlen tünetekről beszél, akkor sem biztos, hogy az tényleg úgy is van. A differenciáldiagnózis minden orvoslásnak az alapja, amit viszont nem lehet telefonon keresztül megtenni. A tapintásos vizsgálat is olyan, amit csak orvos tud szakszerűen elvégezni. Tinédzser koromban megölt a kíváncsiság, hogy hogyan lehet kitapintani a májamat, de egyszer sem sikerült, pedig mindent elolvastam róla... Egyszerűen nem tudtam megérteni mit kellene éreznem. Gondolom orvosi egyetemeken ezért van gyakorlat anatómiából.
2022. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

32, de én még mindig nem értem hogy ha folyamatosan hány a kutya, akkor miért jut eszedbe felhívni egy állatorvost aki épp zárva van, ahelyett hogy eleve rohannál egy olyanhoz azonnal, aki nyitva van.

Totál életszerűtlen.

2022. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
86%
A válaszokat olvasva azt hiszem teljesen mindegy hogy én is mit írok. A kérdező eldöntötte hogy szar orvosa van aki nem tudott semmit javasolni a telefonba. Csak ő a normális itt mindenki hülye :) lényegtelen hogy többen is kb ugyan azon a véleményen vannak csak neked begyepesedett agyad van és az van amit te gondolsz semmi más nem lehet. Legyen akkor igazat adok neked csak hogy megnyugodjon a kis lelked és tudjál aludni :)
2022. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

"+mire odaértünk már fel is volt fúvódva a hasa szegénynek."


Kérdező, itt van a kutya elásva. Az első orvosnak nem mondtad hogy nagy, kitelt, puffadt hasa van a kutyának. A hányás, zihálás és nyugtalanság meg baromira nem specifikus tünet. És igen a gyomorcsavaros kutya hasának van egy jellegzetes tapintata, meg egy annál is jellegzetesebb kopogtatási hangja(hangzatos dobosnak hívják).

2022. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: igen, mert egyetértek a többi válaszolóval, a távgyógyítás nem opció, nem volt elég infó, a leírás alapján korrekt és felelősségteljes a doki.


Kérdező!

Ne vedd támadásnak a válaszokat, próbálj meg kicsit megnyugodni, gondolom még friss az élmény és azért vagy ennyire zaklatott. Elhiszem, hogy ilyen helyzetben nehéz higgadtnak maradni, de ha jobban, hideg fejjel átgondolod majd, látni fogod, hogy a válaszadók nem írnak butaságot és jogos volt az orvos reakciója.

1. A fehér habos hányás, illetve az émelygés, mint tünet lehet ezer meg egy dologtól kezdve a túlzott savasodáson át egészen a mérgezésig.

2. A gyomorcsavarodás nem kifejezetten csak a német juhászra jellemző, sajnos minden nagytestű mély mellkasú kutyát érint (dobermann, boxer, szetter, leonbergi stb.) és felelős gazdi mellett nem kifejezetten idős kutyánál előbb tippel az ember egy kis gyomorégésre, mint csavarodásra.

3. Visszautalva az 1. pontra, tényleg rohadtul nem egyértelműek ezek a tünet, bármit is olvastál a neten. Ha gondolod menj fel webbetegre, emlékezz vissza az elmúlt egy heti közérzetedre és biztos vagyok benne, hogy a leírások alapján minimum 2 halálos betegséget tudnál diagnosztizálni magadnál.


Szóval próbáld meg majd ezt nyugodtan, akár más szemszögből, kívülállóként is átgondolni, látni fogod, hogy ez egy túlzott reakció lenne. Az szerintem egy tök pozitív dolog, hogy a dokit rendelési időn kívül is el lehet érni telefonon, a mi dokink mobilszáma hét pecsétes titok, csak a rendelőben tudod utolérni. A másik pozitívum, hogy nem akart lehúzni extra költségekkel azzal hogy odarendel egy savhányással és ad két quamatelt tripla áron a rendelési időn kívül. A harmadik pedig, ami pozitívum, hogy te elég jól ismerted a kutyád, figyelted őt, felelősségteljes gazda voltál és időben dokihoz vitted és túlélte. Látod, tele van jó dolgokkal ez a történet :)

2022. júl. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
91%

Még egy gondolat.

Ha beírod, hogy gyomorcsavarodás, akkor kiad mondjuk 5 tünetet, nálatok tegyük fel, hogy 4 meg is volt. Az nem jelenti azt, hogy ezt a 4 tünetet más nem okozhatja.


Kicsit olyan ez mint a horoszkóp, olvasod, 10 jellemzőbők 8 igaz rád, hát fu én akkor totál kos vagyok. Aztán ki tudja, lehet a nyilasban is találnék legalább 6 jelzőt magamra, de igazság szerint valószínűleg egyik sem vagyok.


A diagnózist kifejezetten tilos úgy felállítani, hogy 1 betegség tüneteihez mérjük a jelenlegi állapotot. Ez tipikus esete annak, amikor fáj a fejed, és a Google találatok alapján az jön ki, hogy vastagbélrákod van.


Remélem sikerült érzékeltetnem, hogy mennyire másik végét fogod meg a dolognak.

2022. júl. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, ha látod, hogy szarul van a kutya, felcsapod az internetet, és megnézed, hol van rendelés aktuálisan hozzád legközelebb, esetleg felhívod őket, hogy tudnak-e fogadni. Az állatorvosoknál nincs ilyen, hogy csak a körzetben fogadnak, ahova tartoztok, szóval nem kell zárás idején felcsörögnöd a szokásos orvost, mert neki is jár a pihenőidő, akárhogy imádja a kutyádat (valószínűleg sok más állatot is, akik hozzá járnak), neki is lehet migrénes fejfájása, vagy lehet dekoncentráltabb a kánikulában, ugyanúgy elfárad a munkában, mint te. Ne szedd le róla még a keresztvizet is.
2022. júl. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!