Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Járnál még ezek után ehhez az...

Járnál még ezek után ehhez az állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Kutyám gyomorcsavarodást kapott, mivel nem láttam még ilyet, felhívtam az állatorvost, mondtam neki a tüneteket, erre ő azt mondta, nem akar tippelgetni, és bármi lehet, ha nem lesz jobban a kutya vigyem be. Ezután láttam hogy nagy a baj, még jó hogy észnél voltam és bevittem a non-stop kórházba, ahol megmentették az életét. Ott szembesültem vele, hogy ez bizony a rettegett gyomorcsavarodás. Hazaérve feltúrtam az internetet, és ahogy olvastam a leírt tüneteket, láttam magam előtt a kutyámat, ahogy pontosan ezeken ment keresztül. Az állatorvosban pedig elment a bizalmam, hogy létezik, hogy orvos létére nem tudta azonnal, hogy miről van szó?
2022. júl. 7. 09:35
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy nekem inkább az a necces, de nagyon, aki csak megsimította állításod szerint a kutyát, meg meghallgatta azt a 2-3 tünetet ami rengeteg más betegségre jellemző, és már tolta is a műtőbe. Ilyet nem csinál normális orvos. Mi lett volna ha a műtőasztalon derül ki hogy nem is csavarodás?

Erre vannak a diagnosztikai gépek, csak bizonyos orvosok bsznak használni őket, még egy nyavalyás röntgenre sem hajlandóak.

Mázlija volt hogy eltalálta hogy mi a baj, de én nem bíznék olyanban aki nem diagnosztizál, csak vág azonnal ha kell, ha nem.

2022. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

29-es, az orvos egy árva szóval nem mondta azt, hogy akár gyomorcsavarodás is LEHET, ami életveszélyes. Nekem ez a gondom.


[link]


[link]


[link]


Most csak kimásoltam nagy hirtelen pár google találatot. Én azt értem, hogy más baja is lehetett volna, de pontosan elmondtam az állatovrosnak a tüneteket, és tudta, hogy németjuhászról van szó, 9 évig jártunk hozzá. Egy szóval nem mondta, hogy ez akár gyomorcsavarodás is lehet. Tulajdonképpen semmit nem mondott. Na most ha én nem rohanok vele saját kútfőből a kórházba, hanem várok másnapig, hogy jobban lesz-e, ahogy az orvos tanácsolta, a kutya nem élte volna túl. Tényleg nem érthető a probléma? Nem az a gondom, hogy be kellett vinni, és máshova, az életemet is adnám érte, a pénz meg tényleg nem számít ilyen esetben nálam. De ha jó állatorvos lenne, szerintem mondania kellett volna, hogy induljak mert nagy baj is lehet, hiszen azért hívtam, hogy mondjon valamit, mivel én nem vagyok orvos! De nem mondott semmit, csak ha nem lesz jobban majd vigyem be.

2022. júl. 7. 16:33
 33/50 A kérdező kommentje:
31-es, teljesen egyértelmű volt a gyomorcsvarodás, elmondtam a tüneteket, amik annyira tipikusak, hogy rögtön tudta+mire odaértünk már fel is volt fúvódva a hasa szegénynek. Szerinted egy állatorvos hány ilyen esetet látott már? a második leggyakoribb halálozási ok ez a kutyáknál, németjuhászoknál meg sajnos nagyon gyakori. Ismeretségi körömben több németjuhász is ebben halt meg.
2022. júl. 7. 16:36
 34/50 A kérdező kommentje:
27-es, miben tévedtem szerinted? komolyan érdekel. Abban, hogy nem hallgattam erre dilettánsra, és nem vártam másnapig, hogy jobban lesz-e kutya? Abban tévedtem, hogy inkább betettem a kocsiba, és azonnal indultam vele a kórházba?
2022. júl. 7. 16:39
 35/50 A kérdező kommentje:
Tényleg nem érti itt senki amit írok? Félelmetes. Nem azt vártam, hogy telefonon gyógyítsa meg könyörgöm! De semmit nem mondott. Nem mondta, hogy azonnal vigyem egy nyitvatartó rendelőbe, hanem ha nem lesz jobban, akkor vigyem be hozzá. Ami leghamarabb másnap lehetett volna, mivel ők akkor nyitottak ki, mikor én hívtam akkor nem voltak nyitva.
2022. júl. 7. 16:41
 36/50 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Az a baj azzal aki nem ért hozzá, hogy minden problémát hihetetlen egyszerünek talál. Ezek a távdiagnózisok az esetek úgy 90%-ban tévesek, te meg azt szeretnéd megmagyarázni, hogy hülue az orvos, mert nincs ilyen képessége. Tácdiagnóziassal azt is megállapítom (internet segítségével, hogy rákos vagy, 20 különbözö helyen).

Neked kell észnél lenni és látni az állaton, hogy azonnali ellátás kell neki avagy sem. Ezek szerint észnél is voltál, meg ismered eléggé a kutyádat annyira, hogy nem legyintettél rá, hogy majd helyre jön. Ez rendben is van, szerintem egy jó dolog, de ne várjunk már el olyat az emberektöl, amite szerintem tanórán még felhívják a figuelmét: mégpedig, hogy az orvos nem jós, meg csodatevö. Ott a helyszínen tud diagnosztikát csinálni és beavatkozni ahogy kell, telefonon ez egy lehetetlen feladat.

2022. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:
9 évig ő látta el a kutyát, mindent tudott róla apró kora óta, oltástól kezdve, ha begyulladt a szeme, ha kiment a lába, ő ivartalanította, mindent ő csinált rajta, úgy ismerte mint a saját kutyáját! Én eddig az esetig bíztam benne. Ne mondja nekem senki, hogy ez így normális, ami történt.
2022. júl. 7. 16:44
 38/50 A kérdező kommentje:
Igazából csak érdekelt volna mások véleménye, de látom itt arra nem számíthatok józan embertől. A történtek óta rágom, hogy felhívjam-e, hogy mi történt velünk, mert gondoltam jó lenne ha tudna róla, hátha okulna belőle. És azért nem értem, mert mikor hirtelen a semmiből elkezdett sántítani a kutya, akkor tudta mondani, hogy a biztonság kedvéért meg kéne röntgenezni, elvittük gyorsan, 26 ezer forintba került, de nem volt ezzel gond, megkönnyebbültünk, hogy nem tört el neki. Ez az orvos pontosan tudta, hogy lelkiismeretes és törődő gazda vagyok, és bármit megtennék a kutyámért, bármibe is kerül. Nagyot csalódtam ebben az emberben.
2022. júl. 7. 16:50
 39/50 Kólauborkával ***** válasza:
81%

Most komolyan? Te is az az enber vagy, hogy valaki egész életében jól csinál mindent, egyszer egy rossz napján hibázik, aztán élete végéig emlegeted?

Most mondtad, hogy eddig minden rendben volt. Tegyük fel, hogy hibázott (bár nem állítom ezt), akkor innentöl kezdve semmi minden, amit eddig tett és mész lincselni?

Komolyan mondom nem értelek. Észnél voltál (szerencsére), a kutya jól van. Mi kell még?

Te is örülnél neki, ha 1 hibád miatt most elkezdenènek savazni? Gondolom te nem hibáztál sosem…

2022. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
Persze, hogy én is hibáztam, mint mindenki. Csak ezek után nem tudom, hogy mi lenne a jó? Még nem beszéltem vele azóta. Nem akarok lincselni, maximum nem megyek hozzá többet. Érdekelt volna mások véleménye, akik képesek normálisan kommunikálni, de itt csak el lettem hordva minden szarnak. Hát nem vagyok kisegítve.
2022. júl. 7. 17:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!