Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék egyedül, hogy ne...

Mit tehetnék egyedül, hogy ne bántsák a kutyám?

Figyelt kérdés

Ez tegnap történt (július 8-án)

Van egy keverék kutyusom, kis kora óta nevelem, Ő a legjobb barátom.

Néhány napra eljött hozzánk nagyapám és az unokatesóm látogatóba, és tata folyamatosan piszkálta a kutyám, húzta a fülét, az orrát a kezével mindig kapott a kutyám felé és a lábát is húzta. A kutyus nincs hozzá szokva az ilyesmihez, kértem, hogy ne bántsa, erre az volt a válasz, hogy "ez csak egy kutya" meg, hogy a "csibészelés" jót tesz neki. Unokatesóm többször bele is rúgott a szemem láttára, szóltam apámnak, de nem érdekelte.....

Fickó (a kutyám) megharapta unokatesóm kezét, és az azonnal jajveszékelni kezdett, meg tatám dühöngött és akkorát belerúgott a kutyámba, hogy azt hittem ott meghal.

Anyám bekötötte unoka tesóm kezét és rohantak vele az orvoshoz, a Fickóval nem is foglalkoztak. Szerencsére lábra állt és már eszik is, Szerdán lesz állat orvos és elviszem, nehogy valami baj legyen ,de hallottam, hogy tata azt mondja apámnak, hogy tüntesse el a háztól a lutyámat. Nagyon félek, hogy megteszik....

Mit tegyek?



2022. júl. 9. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A vén ember csibészeli a kutyát,ezt ne hagyd.Régen csinálták,hogy agresszív legyen a kutya idegenekkel szemben.Persze arra nem gondoltak,hogy így csak velük lesz az.

Minden esetre ne hagyd és nyisd ki a szádat,szólj jó apadnak,hogy a kutya magát védte,mert bántják címszóval,hogy csibészelni kell a kutyát.

Csak nem olyan f*szfej egyik szülőd se,hogy ezt hagyják..menjenek haza,ha nem tudnak viselkedni.

2022. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Többször szóltam apámnak, és volt, hogy Ő is látta, de azt mondják nem egészséges, ahogy a kutyához viszonyulok.... Fickó már jobban van de nagyon nyugtalan és szomorú

Szerintük nem szabad megbántani őket mert vendégek, de nekik meg a kutyám bántalmazása a szórakozás

2022. júl. 9. 10:47
 3/23 anonim ***** válasza:
56%

Akkor legyél felelősségteljes és add le a menhelyen,vagy szólj valamelyik szervezetnek,hogy vegyék át.

Ez nem normális.Majd ha jobban ki tudsz állni magadért és a kutyádért akkor ajánlatos kutyát tartani,de így..hát szerencsétlen állat azt se tudja mi van.Random elkezdték ütni-rúgni,ami gondolom eddig nem volt neki ismert helyzet..

2022. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Viszont ha nem sokáig maradnak,akkor csak legyints rájuk.Megharapta,és? Megérdemelte.

Elmennek,többet nem hívjátok el őket és sz*rtok rájuk.Nehogy már egy házon kívüli döntse el,hogy mi legyen a házban és ház körül élőkkel..

2022. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Én, amikor valaki bántotta a kutyámat, nekimentem. Ez egy szomszéd volt, én meg kamaszlány. Még fel is jelentett azzal, hogy "megtámadtam", bár kiröhögték, mert kb. 3x akkora volt, mint én. Utána viszont békén hagyta a kutyámat.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy meg kellene védened a kutyát. Ha bántják, közéjük meg a kutya közé állni, a kutyának olyan helyet biztosítani magad mellett vagy a szobádban, ahol nem bántja senki, ahova menekülhet. Mert azt írod, most nyugtalan és szomorú: a te feladatod lenne megvédeni, és nem véded meg. A szüleid szerint nem egészséges, ahogy a kutyához viszonyulsz: miért, egészséges dolog egy barátságos állatot, akivel együtt éltek, hamissá nevelni? Mert a tatádék ezt csinálják. Apád inkább büszke lehetne rád, amiért felelősséget vállalsz az állatodért. Mi a nem egészséges abban, hogy nem engeded bántani?

Kérj segítséget az állatorvostól is, mit lehet ilyenkor tenni, hátha neki is lesz valami ötlete. A tatádék meg ne szóljanak bele abba, hogy ti tovább tartjátok-e a kutyát vagy sem, semmi közük hozzá, nem ők laknak ott. Gondolom, más vendégekkel a kutyának se volt baja eddig.

Az állatok bántalmazása egyébként büntetendő! Vedd fel videóra, kiteheted akár a netre, vagy fenyegesd meg őket valamivel, ha kell. Gondolom, kiskorú vagy, úgyhogy az nem opció, hogy fogod magad és valahova elköltözöl a kutyával.

2022. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

Én a helyedben ugyanazt csinálnám velük, amit ők a kutyaddal. Unokatesódat rúgdossad, papádat piszkáljad meg rúgj bele. Legalább legközelebb nem jönnek.


Nálunk a mamám rúgott bele a kutyába, én meg őt rúgtam meg. Azóta nem találkoztunk szerencsére.

2022. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Holnap már mennek is haza

Most engem cseszegetnek, hogy tiszteletlen vagyok nagyapámmal

Sok vendég volt már a háznál és soha senkit nem bántott még Fickó, sőt mindenkivel barátságos, játékos volt

Megválni nem tudnék tőle pláne nem önszántamból, Ő a mindenem

Ha unokatesómnak neki mennék vagy tatámnak biztosan szét verne apám,hogy a kutya miatt nekik megyek nekik csak egy kutya

2022. júl. 9. 11:17
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nekimenés a lényeg, hanem hogy megvéded a kutyát. Közéjük állsz pl. a testeddel véded, akkor még nem mentél nekik.

Állatkínzót tisztelni? Érdekes elképzelései vannak az édesapádnak, hogy ki a tiszteletre méltó. Oké, legyen "csak egy kutya", de akkor sem kínzunk állatot, ez nem az állaton, hanem az emberségen múlik.

2022. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak amiért ilyen kretének a rokonaid. Nagyon összevesznék velük a helyedben, legalább nem mennek többet hozzátok. Szüleid se semmik, hogy hagyják...
2022. júl. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A tisztelet nem alanyi jog. Azt ki kell érdemelni. Azért tisztelni valakit, mert öreg, hatalmas hülyeség.
2022. júl. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!