Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasháznál, panelben hova...

Társasháznál, panelben hova kell/illik rakni a kutyák/macskák kakiját?

Figyelt kérdés

Mi a kukába szoktuk itthon rakni. A környékünkön kevés a kuka, így általában közelebb van hazavinni és a kukatárolóban beledobni a kukába. Macskánál meg kukába bele az alom és majd levisszük.


Nem a saját, hanem nagyim lakásának lépcsőházába kapott el egy néni és ez is szóba került. Abban a házban is vannak kutyások (nem hatalmas kutyájuk van, max. 10 kilós kutya lehet, akivel én már találkoztam). Több idősebb lakó ki volt akadva, hogy nem a kukába kell rakni a kutyakakát, hanem a wc-ben le kell húzni. A macskájét is ki kell szedni az alomból és a wc-ben lehúzni.


Én nem látom, hogy miért ne lehetne a kukába kidobni a kutyakakit. Mi értelme van az utcán fölszedni, felvinni a lakásba, valahogy kiszedni a zacskóból, lehúzni a wc-n, majd az esetleg kicsit kakis zacsival eldönteni, hogy mi legyen. Macskánál meg úgy tudom az almot nem lehet wc-n lehúzni.

(Illetve az jutott eszembe, hogy akkor a gyerekek pelusából is ki kell a kakit kaparni mielőtt a kukába kerülne? 😅)


2022. júl. 9. 19:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Panelban élek. A kutyaszaron kívül bekerül a szemetesbe a háztartási hulladék, ételmaradék, stb. Nagyon kevés az olyan ember, aki valóban szelektíven gyűjtené a szemetét. Amúgy pl a zöldség héját, almacsutkát, stb ugyan hova lehetne tenni egy panelban, ha nem a szemetesbe?

Mivel nem veszélyes hulladéknak van besorolva a kutyaszar, dobd csak bele a konténerbe. Utcán is mehet a szemetesekbe.

2022. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
4%
Föl kell adni egy hirdetést,hogy egy koprofág személyt kerestek.Elkéritek a telefonszámát,és mindig rácsörögtök mikor jöhet.Ő jön és megoldja a problémátokat.Ennyi.
2022. júl. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a néni úgy gondolta, hogy a kutya a lakásba kakil... ami mondjuk elég furcsa, de lehet, hogy ott ilyen igénytelenek laknak.

Én is úgy tudtam, hogy a macskaalom sehogy sem kerülhet a szennyvíz csövekbe, mert megduzzad és dugulást okoz.

2022. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

"Mi értelme van az utcán fölszedni, felvinni a lakásba, valahogy kiszedni a zacskóból, lehúzni a wc-n, majd az esetleg kicsit kakis zacsival eldönteni, hogy mi legyen."

Az utcán többnyire vannak kutyakaka gyűjtők, oda kell dobni. Ha nincs, akkor egy sima utcai szemétgyűjtőbe, a zacskót lezárva.


"A macskájét is ki kell szedni az alomból és a wc-ben lehúzni." "Macskánál meg úgy tudom az almot nem lehet wc-n lehúzni."

2022. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Utcán az első kukába szoktam kidobni, össze csomózott kakizacsival.
2022. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
7%
En is ki szoktam dobni utcan, de nem szoktam lezarni a zacskot. Miert kellene lezarni?
2022. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#5 #6

Ahogy írtam a mi környékünkön nem sok kuka van. Bent a belvárosban lakunk. De csak a főutcán van kevés helyen kuka, mi pedig a nyugisabb alsó utcákban sétálunk, nem a gyalogosok, biciklisek között. Ha fel akarok menni a főutcára, akkor el kell mennem a házunk előtt.


#5

Házban élő nénik mondják, hogy "A macskájét is ki kell szedni az alomból és a wc-ben lehúzni."

Én pedig úgy tudom, hogy "Macskánál meg úgy tudom az almot nem lehet wc-n lehúzni."

(Most ezt nem értetted, vagy miért idézted meg?)

2022. júl. 9. 21:17
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

"#5


Házban élő nénik mondják, hogy "A macskájét is ki kell szedni az alomból és a wc-ben lehúzni."


Én pedig úgy tudom, hogy "Macskánál meg úgy tudom az almot nem lehet wc-n lehúzni."


(Most ezt nem értetted, vagy miért idézted meg?)"


Mert a jelek szerint te nem érted hogy egymásnak ellentmondó állításokat írtál.

Segítek: ha egyszer ki kell szedni az alomból, akkor nem az almot húzod le.

2022. júl. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Én lehúznám a WC-n, egyébként jelezhetnétek illetékesek felé, hogy nincs elég kuka a közterületen.
2022. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

"Ahogy írtam a mi környékünkön nem sok kuka van. Bent a belvárosban lakunk."


Elég durva, hogy egy belvárosban alig van kuka, de ettől még nem értem, minek lettem lepontozva. 6os vagyok)



7, azért illik össze kötni, hogy amikor ürítik a kukát, ne nyúljon bele a munkás pl... vannak olyan utcai kukák, amiket nem tudnak átfordítani, kézzel(kesztyűben valószínűleg ) szedik ki belőle a szemetet, ha nincs benne szemeteszsák...

2022. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!