Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy pár éves...

Hogyan lehet egy pár éves kutyát megtanítani, hogy ne fusson az udvaron belül a motor után, ne akarja harapdálni a kerekét mikor áll a motor?

Figyelt kérdés

Menhelyről hoztuk, közös udvarban a szomszéd az beszokott állni motorral az udvarba. Nagyon ideges tőle és le szeretném szoktatni a kutyát erről. Kutya iskolában ilyen problémákra tudnának megoldást tanítani nekünk? Én általában ilyenkor dolgozok még mikor ez az eset történik de mikor itthon vagyok láttam már én is, rászóltam de az nem volt elég

4 éves staffi



2022. júl. 11. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

A kutya iskolában mindent megtanítanak ami ahhoz kell,hogy kommunikálni tudj a kutyával és tudd tanítani.

Megtanítanak rá,hogy hogyan értsd meg a testbeszédét,hogy mit miért csinál,és hogy ha egy rossz szokásról le akarod szoktatni akkor azt hogyan csináld.(ergo igen,kutya iskola segít)

Ott kiderül,hogy a kutya motiválható-e és mivel (jutalom falat,játék,klikker,stb) és ha az meg van utána egy kis fegyelmi lecke (rád figyeljen,parancsra alap dolgokat akkor is csináljon,ha valami eltereli a figyelmét,stb).Utána neked azokból a leckékből gyerek játék lesz leszoktatni,de kutya iskolával és kutya iskola nélkül sem lesz egy lejtmenet.

Már csak azért is mert egy energiától duzzadó (feltételezem ivaros) Staffi.Ők nem könnyű esetek,de nem is a legvészesebbek.


Kezdetnek amikor tudod,hogy megy motorral a szomszéd akkor zárd be/el a kutyát vagy kösd pórázra és fogd ameddig jön/megy.Ültesd le,ha nem mozdul dícsérd meg.Ha menne akkor pedig húzd az ellenkező irányba és sétálj vele hogy ne oda figyeljen.

(Így szokták kutyákhoz is szoktatni a kutyákat,ott van az orra előtt az inger,de folyamatosan mást csináltatnak vele és dicsérik ha nem oda figyel/nem reagál rá.neked ezt kell csak motorral)


Egyéb ötletem így hirtelen nincs.

2022. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Egyszer (!) koppintottam rá az orrára a németjuhászunknak, mert harapdálta és húzta a fűnyírógép kerekét vágás közben. Nem a kereket féltettem, hanem hogy baja lesz a kutyának, megvágja magát. Azóta nem is csinálta. Sajnálom, de szerintem ez megoldás lehet.
2022. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

Staffival 3 orat szoktamegyutt kocogni heti 2x. Ha nem tennem,futva setalnek. Azaz amig nem jasz kocogni veke,addig ne legyenek engedelmessegi elvarasaid.


De azert falattal probald meg a szitut eljatszani a marad parancsot alkalmazva.

2022. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom a hangja zavarja. Ha van rá lehetőség, zárd be addig a kutyust, amíg a szomszéd jön-megy, úgy hogy lássa-hallja a motort. Ha ezt megszokta, megpróbálhatod pórázon és végül szabadon. Ha ugat, neki akar menni, szólj rá eréjesen.

Kutyaiskolában egyébként nem magát a kutyát, hanem a gazdát tanítják, hogyan értse meg a kutyája testbeszédét, hogyan motiválja, tanítsa stb. A staffi elég makacs fajta. Ha nincs sok kutyás tapasztalatod, érdemes lenne egy alap tanfolyamot elvégezni.

2022. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Én sosem futottam a staffijaimmal mégis szó fogadó,engedelmes kutyák voltak.Nem gondolod,hogy egy maratont kellene lefutnia vele naponta,hogy utána cserébe kérhessen valamit a kutyától ..:D

Amelyik kutya meg van nevelve az minden élethelyzetben engedelmeskedik,nem kell körülötte cirkuszt csapni érte.

Amelyik meg nem azzal a földet is körbe futhatod akkor sem lesz engedelmesebb,csak fáradtabb.

2022. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk a kutyám támadta a fűnyírót. Vettem a kezembe egy mogyoróvesszőt (jó nagy bokor van..),és ahányszor közelített, odasuhintottam. És küldtem oldalra.

Egy életre megtanulta. Ma már 12 éves, novemberben lesz 13.

Ma is elővettem a fűnyírót,szépen oldalra feküdt.


Félreértés ne essék, NEM érte el a vessző a kutyát.


Én a kapu szabályt is így tanítottam meg. Kinyitottam a nagykaput,a közepére álltam a beállónak,és ha közelített, hangos NEM! és ott volt a vessző a kezemben.


Nem trendi, de borzasztó hatásos. Azóta is működik, lassan 13 éve.


A kutya nem hülye,csak el kell neki magyarázni, hogy az van,amit TE akarsz,és nem az,amit Ő. Ennyi a titok.


Lehet itt jutifalizni meg ilyesmi. Csak az a tudás nem lesz megbízható és tartós.

2022. júl. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Így van 6os. Tudnia kell, hogy ki a vezér.
2022. júl. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Sose ertettem ezt a kozos udvar dolgot, miert nem lehet levalasztani? Hogy lehet igy kutyat tartani?

Igy a kutya is veszelyben van, meg a szomszed is, mert egyszer aztan nekiszalad.

2022. júl. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Közös udvarban kint tartod a kutyát? Nem félsz, hogy amikor a szomszéd kiáll, a kutya meglép? Mentett kutya ráadásul. Tartsd a kutyát bent, amikor nem vagy otthon és kint is csak felügyelet alatt legyen, és menjetek el kutyaiskolába. Melyik ez az egyesület, ahol így adnak kutyát?
2022. júl. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy ott, zárd a kutyát olyan helyre, ahol nem érzékeli a motort. Pl. a lakásba.

Ha még ott vagy, tiltsd le róla. Ha tiltani nem tudsz, nagyon gyorsan keress fel kutyaiskolát!

2022. júl. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!