Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy pár éves...

Hogyan lehet egy pár éves kutyát megtanítani, hogy ne fusson az udvaron belül a motor után, ne akarja harapdálni a kerekét mikor áll a motor?

Figyelt kérdés

Menhelyről hoztuk, közös udvarban a szomszéd az beszokott állni motorral az udvarba. Nagyon ideges tőle és le szeretném szoktatni a kutyát erről. Kutya iskolában ilyen problémákra tudnának megoldást tanítani nekünk? Én általában ilyenkor dolgozok még mikor ez az eset történik de mikor itthon vagyok láttam már én is, rászóltam de az nem volt elég

4 éves staffi



2022. júl. 11. 21:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is az a kérdésem, hogy közös udvarban mi a búnbánatos öreg ördög bogos farkáért van felügyelet nélkül a kutya. Úgy, hogy te otthon se vagy.

Úgy, hogy staffi tehát beteg módon emberbarát és a gazdi mellett a helye, nem pedig ő kint, te bent. (Télre a semmi szőre miatt sem kellene kint hagyni.)


Másik kérdésem, hogy ezek után mi nem stimmel még. (Erre jó a házhoz járó kiképző, megy, szétnéz, beszélget és rögtön kiesik az összes csontváz a szekrényből.)



Szóval Kérdező:

Az alap az, hogy nem hagyod magára a kutyát a kertben. Balesetveszélyes és a szomszéddal szemben sem etikus, hogy oldja meg más kutyájának az életét.

A folytatás az, hogy szökésbiztos kennel, kennelve szoktatás és megkérni, hogy menjen a kennelbe, amíg az udvarban tologatják a motort.

A megoldás pedig a tréner / kutyaiskola. A viselkedés jöhet bármiből: félelem, zsákmányszerzés... Ugye itt sem csak a deszenzitizációra kell ráfeszülni, hanem a kutyát, mint egészet kezelni: életmód, táplálkozás, gazdival kommunikáció, önbizalomépítés (félőskéknek pláne), sportok, amiben ki tudteljesedni, mint kutya (pl. zsákmányszerzés, ráharapás, üldözés)... Ha találsz megfelelő oktatót segít megoldani persze.

2022. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
24%

mindig azonos hangnemmel szolni, h nem szabad. ha nem reagal ra, eltolni a fejét. ha nem reagal ra, elzarni egy orara.


ezt ismetelni amig meg nem tanulja

2022. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!