Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilernek milyen tápot...

Rottweilernek milyen tápot ajánlotok, ami olyan, mint a barf csak tápban?

Figyelt kérdés

Barfozni sajnos nincs lehetőségem, ezért olyan tápot keresek, ami úgy van összerakva, mint a barf, csak éppen száraztáp vagy félnedves táp, szóval sok hús, zöldség, gyümölcs, gyógynövény, néhány kiegészítő és SEMMI gabona.

Köszönöm.


2022. júl. 12. 08:13
 1/10 Hovarju ***** válasza:
94%
Platinum
2022. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Hidegen sajtolt tapok allnak elvileg kozelebb hozza, bar en sokfélet kiprobaltam es mindegyik kutyam brutal sokat kakalt tole.
2022. júl. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Lehet kapni fagyasztottan szárított, előre összeállított barf menüt, ami nem igényel hűtést. De ezek nagyon drágák.


[link]

2022. júl. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Platinum marhás és ibériai sertéses tetszik vagy pedig gondoltam még a Carnilove rénszarvasos, halas és kacsás-fácános verziókra, nagyon tetszik, hogy ilyen természetbeli az egész, vadhús, erdei gyümölcsök, gyógynövények.
2022. júl. 12. 09:31
 5/10 A kérdező kommentje:
De kölyökkorban jó neki a nyúlhúsos táp? Ha csak olyat kap? 70%-os, burgonyával van.
2022. júl. 12. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a fagyasztva szárított "táp" áll legközelebb a barfhoz, itthon szerintem csak a linkelt Fresco ilyen, de ez nagytestű kutyának egy vagyon.


Van még a Graf Barf ezek kicsi fagyasztott kockák, egy átlagos barf menü arányai szerint vannak összeállítva, két verzió van, az egyikben vannak külön színhúsos, csontos, belsőséges és zöldséges kockák (itt ugye ha csak úgy szórod lehet, hogy valamelyik összetevőből éppen több kerül a tálba, szóval érzékenyebb gyomrú kutyának ezt érdemesebb kiválogatni) a másikban minden kockába azonos arányban vannak az összetevők, ezt tényleg elég beleborítani a tálba és csak annyival macerásabb, mint a táp, hogy meg kell várni, amíg felenged. Ez pl. marhás: [link] Viszont ez is elég drága és hátránya, hogy nem rág a kutya, emellé szerintem fontos valamilyen fogtisztítás.


Szintén a Fanni's Barfshopban elérhetőek a meatlove menük, ezek alacsony hőfokon párolt húsroládok, előnyük, hogy nem szükséges hozzá fagyasztó, mert bontatlan csomagolásban szoba hőmérsékleten is eláll, viszont kell hozzá pluszban csontpor, megint csak nem rág a kutya és szintén drága. [link]


Aztán vannak a szuperprémium tápok, Acana, Orijen, ezek is gabonamentesek, habár nem hidegen sajtoltak, szerintem minőségi alternatívái a barfnak.


A platinum ár-érték arányban szerintem a legjobb választás, nekem legalábbis nagyon bevált, amikor időhiány miatt váltanom kellett a barfról. Szintén gabonamentes (vagy rizzsel vagy burgonyával vagy zöldséggel vannak a különböző verziók), monoproteines, így allergiás kutyáknak is jó lehet. Ez egyébként kíméletesen párolt félnedves táp, hidegen sajtolt olajokkal kiegészítve, fogkőre hajlamos kutyánál érdemes odafigyelni, de heti 1-2 szárított rágcsával nekünk nem okozott problémát.


Szintén tökéletesen megfelel a "sok hús, zöldség, gyümölcs, gyógynövény, néhány kiegészítő és SEMMI gabona" kritériumnak a naturavetal táp, nekik ez is a fő profiljuk, hogy semmi szintetikus anyag nem kerül a tápjukba. Nekem nagyon érzékeny gyomrú kutyám van és itt GYK-n volt néhány olyan tapasztalat róla, hogy híg székletet okozott, ezért én nem kísérleteztem vele. Platinumnál kicsit drágább, de nagyjából azonos árkategória és sokkal több változata van, van nyulas, lazacos is.


Hidegen sajtolt tápok közül a markus mühlét és a lukullust próbáltam, mindkettő pellet, ami a zsákban porzik, a kutya szájában pedig mállik és a nedvességtől olyan lesz mint a ragasztó, feltapad a kutya fogára, ínyére, én emiatt nem adtam huzamosabb ideig.



Összességében egyébként sajnos én nem találtam olyan opciót, ami kiemelkedő minőség, nem időigényes és árban is vállalható alternatíva. Ha azért váltanál a barfról mert nincs rá időd, akkor a fresco vagy a kész menük jó alternatívák, viszont jóval drágábbak, mintha simán barfoznál. Ha pénztárcabarátabb megoldást keresel, akkor jó lehet a platinum vagy a naturavetal, bár egyébként nem sokkal olcsóbb, mint a barf (bár a barf árak is attól függnek, hogy honnan szerzed a húst, ha vannak vágóhidas kapcsolataid, akkor még olcsóbb is, mint ezek a tápok). Ha időtakarékos és barfnál lényegesen olcsóbb alternatívát keresel arra jók lehetnek az említett hidegen sajtolt tápok, viszont ez már minőségben közel nem ugyanaz. Legalábbis nekem nem váltak úgy be, meglátszott a kutyáim szőrén, energiaszintjén is, hogy ez nem az a minőség, amihez szoktak. Hozzáteszem, minden kutya más, az én kutyáim a barftól néznek ki a legjobban, attól egészségesek, de lehet, hogy másnak meg pont a táp válik be és a barftól néz ki rosszul a kutyája.

2022. júl. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

#5 Az nem probléma ha monoproteines, tehát csak nyulas, csak marhás, csak bárányos, stb. Sőt, jobb is, ha nincs 4-5 különböző hús a menüjében, mert az könnyebben okozhat hasmenést, ha esetleg érzékenyebb a gyomra.


Ha nagytestű kölyökkutyáról van szó két dolog fontos az etetésnél:

1) a fehérje max. 25% körül legyen a tápban, mert a túl sok fehérje hirtelen növekedést okoz, amit az ízületek nem tudnak követni, így egy csomó ízületi problémával járhatnak. Ezért van az, hogy a kölyköknél a barfnál is "rontják" a színhús minőségét, az izomhús egy része helyett tüdőt, gégét adnak, hogy ne tolják túl a kutya szervezetét.

2) Az ízületvédelem extrán fontos, kiegészítésnek mehet kálcium zöldkagyló, kollagén stb.


A carnilove-ot még nem próbáltam, de megnéztem az összetevőit és egy fontos dologra felhívnám még a figyelmed, a hús és a húsliszt nem ugyanaz, utóbbit vágóhidakon keletkező állati eredetű hulladékból készítik, tehát szőr, toll, csőr, pata kerül bele nagyrészt némi mócsing és inak mellett, aztán ezeket a tápokat általában megtolják szintetikus fehérjével, hogy vállalható legyen a fehérje arány a tápos zacskón.

2022. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Platinum, Orijen, Acana, Real Nature Wilderness, Wolf of Wilderness, N&D (Prime,Ocean,Pumpkin)
2022. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor maradok a Platinumnál.

Nagy csontokat rágni úgyis adok majd, hogy ne a lakást szedje szét és hogy szép széles mosolya legyen, erős fejizmai.

2022. júl. 12. 15:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

én a rotijaimat sima brit prémiummal etetem


28%-on, most felnőttként 26%-on van a fehérje, szépek, és szép a szőrük is

2022. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!