Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfürdethetem két hetente...

Megfürdethetem két hetente havanese kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves havanese kutyánk és egy három hónapos babánk. Három hetente fürdetjük a kutyát de két hetente ráférne. Szabad? Vagy az túl gyakori? A baba születése óta ki van tiltva szegény az ágyból mert a baba velünk alszik. Nem bánnám ha most már újra velünk aludna (a lábunknál szokott) de ehez tisztának kéne lennie. Biogance sapont és kondicionálot használunk. Fürdethetjük két hetente?
2022. júl. 18. 22:34
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Jezusom dehogy ajándekozom el! Imádom a kutyámat. Egyeltalán nem vagyok tisztaságmániás. A gyerek előtt is 3 hetente fürdött, de igazatok van nem fogom két hetente megfütdetni. Hiába pontoztátok le a 10-es válaszolót, egy szobakutyât nem elég évente 2x fürdetni. Két havonta viszem a kutyámat kozmetikushoz rövidre van vágva a szőre de nagyon gyorsan nő neki és mindent összeszed vele a sétáknál. Ha évente 2x fürdetném fekete lenne a fehér kutyám.
2022. júl. 19. 09:40
 12/25 anonim ***** válasza:
39%

Le lehet pontozni, de benti kutyat nem furdethetsz evente ketszer. Kozmetikaigenyest meg foleg nem, muszaj rendben tartani a szoruket.


En elhiszem, hogy akinek kinti kutyaja van az pont leszarja, mennyire koszos es budos a kutya, de ezt benti eseteben nem teheted meg. Velem se alszik egyutt a kutyus, de ha koszosan hagynam, meg a fal is fekete lenne tole, ahol hozzaer. Rengeteget kirandulunk, jarunk mindenfele, imad a fuben, porban fetrengeni, jatszani a tobbi kutyaval, sokszor mint egy kismalac, ugy nez ki. Ha ettol megfosztanam, akkor persze eleg lenne neki egy furdes 3-4havonta, vagy mondjuk evente ketszer, de akkor meg nem lenne boldog kutyam.


Sot, tovabb megyek, a mancsat is megmosom minden seta utan :P

Gondolom ez is karos szerintetek.

2022. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
42%

12es, te kegyetlen állatkínzó 😂

Az igaz, hogy ha túl sűrűn van fürdetve, kimossa az ember a természetes faggyút, stb ami véd, de nem a 2 hetenti alkalom kéne hozzá , hanem legalább 2-3 naponta rendszeresen...

2022. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

12-es milyen gyakran fürdeted?

Az én kutyám is imád a füben, porban fetrengeni, szaladgalni.☺️

2022. júl. 19. 12:44
 15/25 anonim ***** válasza:
71%

Most biztos mindenki szívrohamot kap, de én a benti kutyámat egyáltalán nem fürdetgetem rendszeresen, csak ha valami büdösbe fekszik. Néha évek telnek el samponos fürdő nélkül. Nem koszos, nem büdös, és nem csak szerintem nem az. Ki tudja, talán épp a ritka fürdetés miatt.

Viszont ha meg kell fürdetni, akkor utána hetekig korpás a szőre, és minden sz*rba igyekszik belehenteregni, szóval "boldognak" épp nem nevezném.

2022. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
65%
#15. Azt hittem ez lehetetlen a válaszokat olvasva. Az én kutyám 2 éve fürdött utoljára, fehér a bundája így 2 után is. :)
2022. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

12-es vagyok, havonta furdetem jo idoben, telen meg 2 havonta.


8 eves mar, soha semmi baja nem volt a borenek, korpas se szokott lenni.

De azt nem tudom ti hogy csinaljatok, hogy a kutya nem lesz koszos, de emelem kalapom, tenyleg.

Az enyem bizony az lesz.

2022. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

16. vagyok, az aznapi, esti utolsó séta után mindig átfésűlöm, kesztyűfésüvel és heti egyszer rendes kutyafésűvel. Ez a port kiszedi. Más kosz meg úgy nincs. Vagy hogy lenne koszos? Attól, hogy sétál vagy fűben hempereg nem lesz koszos úgy, hogy fürdetni kéne.


A tiétek, hogy lesz koszos? Írásban nem olyan jó, mert kötekedésnek tűnik, pedig tök nyugodtan írom minden rossz szándék nékül; de y ahogy te furcsálod, hogy nem lesz koszos, úgy én is , hogy neked igen.Csak érdekel ha már ez a téma és eléggé ellentétesek a tapasztalatok, szokások.

2022. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a 15-ös vagyok, kis rövidszőrű kutyus, nem nagyon tapad meg rajta a még por se. Nyáron rendszeresen szokott pancsolni a medencéjében, télen a sarat letörlöm a lábáról, fenekét megtörlöm, ha szükséges, de egyébiránt semmi különöset nem csinálok vele.

Amikor kicsi volt, én is fürdetgettem, de semennyivel nem találtam sem tisztábbnak sem illatosabbnak úgy általában, és szépen lassan elmaradt ez.

Van egy másik kutyám is, neki kicsit nagyobb szőre van és aljszőre is, vele annyit teszek mint a 18-as válaszban írottak. Őt mondjuk azért igyekszem legalább évente megfürdetni, csak nehéz vele, mert retteg a víztől. De így se büdi különösebben (aludni mondjuk nem aludnék vele).

2022. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Sokat jarunk kutyas tarsasagba, vagy futtato vagy csak osszeengedjuk a kutyakat jatszani a szomszeddal, de valami minden nap van.


Ahogy jatszanak meg a foldon fetrengenek, ugy lesz koszos. Telen nyilvan a hideg miatt ez kevesebbszer van, de azert akkor is megyunk, amikor csak az idojaras engedi.

A futtato brutal poros nalunk, vagy epp saros, sokszor egyszerre a ketto, az itato miatt :D

Hat valahogy igy.

2022. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!