Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfürdethetem két hetente...

Megfürdethetem két hetente havanese kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves havanese kutyánk és egy három hónapos babánk. Három hetente fürdetjük a kutyát de két hetente ráférne. Szabad? Vagy az túl gyakori? A baba születése óta ki van tiltva szegény az ágyból mert a baba velünk alszik. Nem bánnám ha most már újra velünk aludna (a lábunknál szokott) de ehez tisztának kéne lennie. Biogance sapont és kondicionálot használunk. Fürdethetjük két hetente?
2022. júl. 18. 22:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

20. Azt mondjuk nem értem, hogy a futattók miért nem füvesítettek. Ami nálunk van ott nincs árnyék , egésznap oda süt a nap, nincs fű, ivókút/itató sincs amúgy :D Egy nagy poros elkerített hely, 2 paddal és tüző nappal. Na oda nem járunk.


Más kutyákkal szokott játszani a kutyám, de akkor úgymond tiszta környezetben sima füves hely.


Por, ivókút miatt sár, így már azért értem! :) Akkor ki is derült mi okozhat nagy különbségeket.

2022. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, hogy a ti kutyátok nem koszos. Biztos nem ugyanúgy van mindenkinél. 🙃 Kozmetikus után mikor rövid a szőre az enyém is sokkal tisztább. De mikor megnő minden megtapad rajta, olyan a bundája mint a haj. Németországban lakunk, kisvárosban, majdnem falu. Sokat esik az eső, olyankor sár van ha meg nem esik akkor por. 😅 Ha hosszú a szőre le is pisili magát, sőt a kaki is beleragad. 😅 Ilyenkor muszaj minden seta utan megmosnom a seggét.

Ja és brutál gyorsan nő a bundája. Higyjétek el feleslegesen én sem fürdetném, rohadt macerás utána megszárítani. Amúgy semmi baja a bőrének nem szokott korpás sem lenni, nem vakarózik, télen sem egy fázós fajta. A sampon amit használunk jó minőségú és mindig alaposan megszárítjuk utána.

2022. júl. 19. 21:23
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
A kiindulópont a leírásodban az volt, hogy szertnéd, ha újra veletek aludhatna a kutyus amihez tisztának kell lennie, mert a baba is ott alszik. Én tartom továbbra is, ha letörlőd a kutya mancsait, a fenekét ha szükésges és ott alszik a kutya a lábatoknál , semmiféle baja nem lesz a babának, akkor sem ha nem fürdik a kutya kéthetente. :) - ezért nem szükséges a kéthetenkénti fürdés -
2022. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Írtam már korábban, hogy nem fogom két hetente megfürdetni, tényleg hülye ötlet volt. 🙃
2022. júl. 19. 21:58
 25/25 anonim ***** válasza:
68%
Nyugodjatok meg. Mi a kiàllítàsi kutyàinkat 2-4 hetente hordjuk kozmiba (minden kiallitas elott). Altalaban nyernek, szova nem gondolom, hogy tönkre lenne a börük, szörük… :D az csak fetünne a biroknak, es nem nyernènek szerintem.
2022. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!