Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya vásárlásnál, ha...

Kölyök kutya vásárlásnál, ha az van a hirdetésben megadva, hogy "oltva", akkor az szokás szerint milyen oltásokat tartalmaz és milyen további oltásokra van szükség?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 20:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen helyről nem szabadna kutyát venni, csak neves kennelből, aminek viszont komoly ára van. Viszont az ára nem a törzskönyv miatt drága, hanem mert garanciát kapsz az egészségére, amit szerződésbe foglalnak, és a kiskutyád jó idegrendszerű, típusos, genetikailag öröklődő betegségektől mentes, jól szocializált, megfelelően táplált, kétszer oltott, többször féreghajtott lesz. Az olcsó kutya mindig sokkal drágább, sajnos tapasztalat. :( Úgyhogy ha már innen veszel, kösd fel a gatyát, tömd meg vastagon a pénztárcád, hogy mindenre felkészülhess. És örülj, ha semmi baja nem lesz és sokáig veled lesz. Persze ez nem szentírás, ha szerencséd van, akkor megúszod, de mivel nem kapsz semmire garanciát és valószínűleg nem hozzáértő emberke, csak szeretett volna babázni vagy egy kis pénzt csinálni, így minden csak szerencse kérdése.
2010. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Annak aki lelustázott mert nem neves kennelből vásárolok: nem igazán tudom milyen sorsot szánsz azoknak a kutyáknak, amelyek nem neves kennelből vannak. Direkt nem vásárolok mester meg ilyen-olyan tenyésztőktől, mert ők biztosan el tudják adni a kiskutyákat.

Az, hogy hogy nevelem, milyen ellátást kap, az csak rajtam múlik, de hogy hova született, arról nem a kutya tehet. Az előző kutyám igazi utcamix volt, oltatlanul hoztam el, mindent én intéztem utána, soha semmi probléma nem volt vele.

2010. szept. 22. 18:28
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
És arra nem gondolsz hogy ezzel csak a szaporítókat támogatod? Hogy így csak még több kiskutyát fognak gyártani, mert van rá kereslet? Gratulálok az ostoba logikádhoz!
2010. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
51%
Akkor miért nem hozol ki egy sintértelepről egy valóban rászoruló kutyát? Miért egy ostobaságból szaporítót támogatsz azáltal, hogy tőle veszel? Igen, nem a kutya tehet róla, hová születik, csak amíg az emberek tőlük jóhiszeműen megveszik (azt gondolván, hogy megmentik), arra már nem gondolnak, hogy mi lesz a testvéreivel? És a következő alomnyi kiskutyával, akik majd azért születtek, mert az előző alom is elkelt meg a szomszéd is el tudta adni őket????? Ebbe nem gondolsz bele? Akkor nem én vagyok az ostoba! Köszönöm a lepontozást!
2010. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Én személy szerint se le se fel nem pontoztam senkit.

A többin nem fogok tovább vitázni. Mindenki maga érzi, honnan szeret kutyát beszerezni, még oldalakon keresztül érvelhetünk-ellenérvelhetünk. Természetesen elfogadom és megértem a tenyésztő-párti álláspontot, de egyetérteni nem fogok vele. Ezt midnenkinek saját belátása szerint kell eldöntenie. A kérdést azért tettem fel, mert kölyök kutya hozzám utoljára vagy 15 évvel ezelőtt érkezett, azóta változtak mind a jogszabályok, mind az árak, fel akartam készülni a kicsi fogadására.

Ugyanakkor felhívom mindenki szíves figyelmét arra, hogy én nem hívtam senkit sem ostobának, sem lustának, csak érveltem a saját megközelítésemnek megfelelően.

Most sem fogok pontozni.

2010. szept. 23. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!