Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akarok szapórítónak...

Nem akarok szapórítónak tűnni, versenyeztetni és tenyészteni szeretném a kutyámat, mik kellenek ehhez? Hogy ne legyek szaporító (amit mellesleg nagyon megvetek)

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy van egy fajtatiszta kölyök szuka kutyám, és, csak tervezgetem, hogy majd viszem versenyre, és talán (2 éves kora előtt semmiképp) fedeztetném. mit kell tennem ahhoz, hogy ne szaporító legyek? nem tervezek több almot, csak egyet, ez már tenyésztésnek számít? mert akkor hogyan lehetnék tenyésztő? és nem azért vettem a kutyust, hogy szaporítsam, hanem azért mert korábban volt egy kan, ugyanebből a fajtából, és ő sajnos elpusztult, ezért pár honappal később vettem egy kislánykát (csak hogy senki ne írja, hogy "csak azért vettem hogy...")
2010. szept. 22. 01:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9:02, 8:00 vagyok. Nem rosszindulatból írtam, de nem derült ki, hogy ő vette a tenyésztőtől vagy másodkézből van.

De tételezzük fel a jobbik esetet : Tenyésztőtől vette.

Miért nem tőle kérdezi meg, hogy a kutyussal érdemes-e kiállításra járni vagy nincs-e olyan hibája, ami kizáráshoz vezethet. Hisz ő talán tudja, emlékszik rá milyen céllal adta el (tenyésztésre vagy hobbi kutyának).

2010. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :)

valóban tenyésztőtől vette, és mondta, hogy nem fogja azt mondani hogy kötelező versenyre vinnem, de alkalmas rá

vagy vaalmi ilyesmit mondott

2010. szept. 22. 16:35
 13/14 A kérdező kommentje:

elírtam, és így teljesen más a jelentése az előző kommentemnek, én vettem tenyésztőtől, és a tenyésztő mondta

csak hogy tisztázzuk

2010. szept. 22. 16:36
 14/14 anonim ***** válasza:
A tenyésztő tisztában van vele, hogy van-e "hibás" kiskutya az alomban, gondolom igy is adja el, hobby célra. Azért lenne jó neki megmutatni, hogy átnézze ő is, nincs-e pl. foghiba, ami még elhozatalkor nem derül ki. Szerintem ha beszélsz vele biztosan segiteni fog. De ha kiállitani is szeretnél, akkor már pici korba érdemes elkezdeni, hogy szokja a kiskutya a légkört.
2010. szept. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!