Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az agresszióról a 3,5 hónapos kutyámat?

Figyelt kérdés
a legközelebbi kutyaiskola 30km-e van innen. szóval nincs.
2010. szept. 22. 09:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
nem tudom mi a baja mindig rám ugrik meg harap ráncigálja a karomat és tépked ugat morog...Ilyenkor megfogom a nyakánál lehúzom a földre és rákiabálok hogy FÚJJ! .. de semmi ... elengedem és ugyanúgy ráncigál de ha dobálom neki a labdát meg a frízbit egy ideig figyeli és utána megint rám támad...
2010. szept. 22. 10:02
 2/14 anonim ***** válasza:
Én annyit csináltam, hogy hátat fordítottam neki, és levegőnek néztem. Pár nap után megértette, hogy agresszióval nem megy semmire.
2010. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
ha lakásban csinálja, akkor zárd be a wcbe, vagy valami kisebb helyiségbe, kb. 20 percre, fél órára. addig kellőképpen lenyugszik. utána engedd ki, s ha újra "támad" csukd be újra és újra. a mellőzöttség a legnagyobb bünti egy kutyának, ugyanis ha büntit kap, még azt is pozitívan éli meg, hiszen elnyerte amit akart: a figyelmedet. ha pedig a szabadban csinálja ezt, séta közben, tényleg csak a leszorítás jöhet szóba, a nyakánál és a fenekénél fogva szorítsd le a földre.
2010. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ja és szerintem (előző vagyok) nem agresszív, csak kicsi, és izgága.
2010. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt az enyém is csinálja. Ő 2 nap múlva lesz 3 hónapos. Mondjuk ő nem agresszíven, de ugrál, harapdál. Én is szeretném leszoktatni, de nekem a doki azt mondta, hogy majd még most kezd igazán harapdálni. Nekem is le kell állítanom sürgősen, mert nagy termetű kutya lesz, és nem fogok vele bírni.

Én úgy fegyelmezem, hogy hátulról a kupáját meglegyintem az kezemmel,(mintha egy kis nyakonvágás lenne) vagy egy kicsit az orrára koppintok. Ez természetesen nem fáj neki, de hatásos,mert ilyenkor abbahagyja! A tockost Cesar Millartől lestem, a kutyasuttogótól!

2010. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen! A túlságosan agresszív kutyáknál Cesar is alkalmazza a leszorítós trükköt, de a tied inkább izgatott, ahogyx már írták előttem, ott elég, ha az oldalára fekteted, míg megnyugszik.
2010. szept. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de 30 km nem a világ vége. Azt simán meg lehet járni hetente egyszer busszal vagy vonattal. Tudok olyant aki rendszeresen mindennap ennél többet utazik munkájába. Ennyire nem kell a küszöböt rágni.
2010. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

JAJ ISTENEM!! EGY 3,5 hónapos kölyköt minek vinne iskolába??

hagyjuk már:S hiszen minden kölyök ezt csinálja!!!

ne üsd meg, ne szorítsd le és be ne zárd sehova!

ki fogja nőni!

ez tuti..anno nekem is mondtak sok hülyeséget, pl újságpapírral csapjak az orrára:S

soha soha..

kiálts fel és hagyd ott, de ki fogja nőni, főleg ha nem hagyod, nem tartod oda a kezed stb.

kiskorában az enyém is szinte rohant felém megharapni, de ez bennük van. csak kérlek ne hallgass az olyanokra, akik efféle szörnyűségeket tanácsolnak egy kölyök kutyus gazdájának:S

2010. szept. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

kinti kutya... mindennap játszunk vele ..ha meglesz az összes oltása viszem nagy sétákra.

és Berni pásztor...

2010. szept. 22. 10:58
 10/14 anonim ***** válasza:
Hány hetes volt, amikor hozzád került?
2010. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!