Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám az agresszióról?

Figyelt kérdés
van egy 6 hónapos keverék(spicc-spániel) kislány kutyám alapvetően nagyon barátságos kutyákkal,emberekkel és kis gyerekekkel egyaránt de van néhány ember akit meg ugat és meg is harapná ha engednénk :( érzi hogy ki a rossz ember és ki nem?pórázzal visszük mindig de a tegnap előtt veszettül ugatott,vicsorgott és harapott volna,két lábra magasodott és eszeveszettül támadt 2 embert :( rászóltunk,le ültettük,meg fordultunk és a másik irányba mentünk de nagyon agresszív volt pedig nem így lett nevelve :( és bár soha nem ütöttük meg de most egy kicsit rá kellett csapni a hátsójára de az sem használt :( mit tegyek?a szájkosáron már gondolkoztunk de nem hinném hogy van ekkora kutyusra is :S mit tegyek?előre is köszönöm a válaszokat :(
2010. nov. 8. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
H van a közeletekben egy iskola, ahol müködik ovis csoport, az sokat segitene. ott együtt vannak a gazdik a kutyákkal, és kiképző felügyelete mellett játszanak. Megtanulja, hogyan kell értelmezni más kutyák jelzéseit, és pozitiv tapasztalatokat szerez az emberekkel kapcsolatban.
2010. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is mindenféleképpen egy sulit javasolnék. A helyzet az, hogy az ilyen pihepuha kiskutyákat az emberek hajlamosak nagyon elkényeztetni. Azaz olyan jelzéseket adnak a kutyának, amiből ő le vonja a következtetést (amúgy helyesen) hogy általában az ő akarata érvényesül, és olyan előjogai vannak, amiket érvényesíthet a többiekkel szemben.


Ennyi idősen amúgy is kezdenek felnőni, ivarérettek lenni, amitől még magasabbra kerülnek a rangsorban.


Nyilván a jelzéseitekből azt tudja, hogy ő sokmindenben dönt, és mikor úgy dönt, hogy neki egy ember nem szimpatikus, vagy épp félelmetes, akkor jogot formál az elzavarására.


De semmi gond, az a szerencse, hogy már most felismerted a problémát, és gondolkodsz a megoldásán. Találkoztam 3 éves spániellel, ahol a gazdinál azért telt be a pohár, mert már nem fogadta az esti simit sem a kiskutya (a gazda ágyában) hanem morgott, harapott érte. Az összes korábbi figyelmeztető jelet még lenyelte.


Szóval mostmég pont időben vagy, hogy kialakíts egy egészséges rangsort, felállíts szabályokat a kutyával szemben, és megtanulj az ő nyelvén kommunikálni vele.


Tudom, unalmas már, hogy mindenkinek minden fronton a Fennel könyvet ajánljuk, de kezdetnek mindenképpen érdemes elolvasni:

scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


Aztán ha ez alapján sem sikerül kicsit javítani a helyzeten, akkor tényleg suli, sok suli indít külön törpekutya tanfolyamot is.

2010. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amíg nem sikerül megnevelni, bizony jó lenne a szájkosár.

Feltéve, ha nem akarod, hogy valakit megharapjon.

2010. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sütimenus válasza:
Az én kutyám is pont ilyen.(kivéve hogy a fiúkutyákat is eszeveszettül támadja...)én ez ellen úgy "védekezek" hogy mindig leviszek magammal egy kicsit a kedvenc nasiából (sajtból)vagy valami jutalomfalatkából (amit meg is eszik)és ha nagyon ugat akkor előveszek belőle egyet felmutatom neki és elcsalogatom és rám figyel és nem az ugatott emberre akkor figyel hanem rám és utánam jön akkor megkapja a falatkát.de ha tovább ugat nem kap semmit kedvenc ételéből.mindemellet nemárt betanítani néhány alap dolgot pl:ül,marad gyere és csönd.ha ezeket már tudja és van nálunk jutalomfalatka akkor már valószínűbb hogy hallgatni fog ránk.nekem bejött=)
2010. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és kutya oviba vagy suliba visszük,hátha meg tanulja :)egyébként nem "öleb"ként van kezelve hisz nem is olyan kicsi mint például egy yorki vagy csivava hanem körülbelül egy angol cocker spániel kan kutya.minden falkavezérséggel kapcsolatos dolgot be tartunk például:nem mehet az ajtókon elsőnek ki mert mindig én megyek és ekkor le ültetem és marad parancs szót használom ha teljesíti akkor jutalomfalat,nem mehet az ágyra csak az ő külön helyére,nem ugrálhat rám se másra,nem lophat az asztalról se többi........és ezt be is tartja,pórázzal szépen sétál közvetlen láb mellett és nem megy el,kutyához csak engedélyen mehet oda(amelyik hamis ahozz nem mehet),minden nap megyünk kutyák és emberek közé és nem morog senkire sem,nem agresszív még a cicákat se kergeti-bántja .csak ezt a 2 embert nem szereti de még ilyet soha nem csinált hogy támadni kezdjen persze rá szóltunk,meg fordultunk a másik irányba stb...és csak akkor nyugodott le mikor már azt mondtuk neki hogy elég,elég és kapott egy picit a hátsójára.köszönöm szépen a válaszokat hát nem tudom miért csinálta ezt de kutya suli lesz aszt hiszem a megoldás :D
2010. nov. 9. 19:30
 6/8 A kérdező kommentje:
igen veszek neki aszt hiszem egy száj kosárt :) köszönöm a válaszokat.az alapokat ismeri,sőt...
2010. nov. 9. 19:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha csak azt a bizonyos két embert támadja, annak viszont oka van. Nem hergelték véletlenül valamikor?
2010. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.nem,nem hergelték semmivel ,nem is tudnák mert lakásba van.hát meg lehet hogy tényleg annak viszont oka lehet hogy ennyire agresszíven lépett fel mert még ilyet soha nem csinált .már messziről ugatott,vicsorgott és morgott,fel állt két lábra és a hátán a szőr mint a macskának ...felborzolva :S nem baj azért elviszem kutya iskolába.köszönöm mégegyszer a választ.
2010. nov. 9. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!