Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány órát van egy nap egyedül...

Hány órát van egy nap egyedül a kutyátok?

Figyelt kérdés
Eddig home office-ban dolgoztam, de úgy néz ki most váltani fogok és heti 3 napot be kell járnom. Ez legalább napi 10 óra távollétet jelent majd. Ennyit kibírnak a kutyák? Sajnos muszáj leszek váltani, mert szeretnék több pénzt keresni. Ti hogy osztjátok be így a napot, mikor viszitek sétálni, marad időtök az egyéb teendőkre is?

2022. júl. 25. 19:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg sulis voltam, a kutya 8 éves koráig, változóan 6,5-9 órát volt egyedül. Azután munkába álltam, két műszakosba, akkor vagy 7 órát vagy 4 órát (anyum állandó nappalos volt, én vagy kora reggel vagy délutánra mentem).

Most is itt dolgozom, de már anyukám nyugdíjas, szóval sosincs egyedül, bő egy éve, szóval 12 éves kora óta. Addig 4* hordtuk le, most 5-6*, ahogy szól.

2022. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is változó volt, először 4 órában jártam be, utána 2 év HO volt, aztán 1 teljes évig 10 órát volt egyedül heti 5 nap, most megint HO, szerencsére a váltásokat teljesen jól viselte, nem volt se eü. gond, se szeparálás.


Amikor 10 órát volt egyedül reggel volt fél-1 óra séta, este 1-1,5 óra, hétvégén kirándulás, mellette suli. Ő alapvetően nagy mozgásigényű, aktív kutya, ideális esetben napi 3 órát minimum sétálunk, de szerencsére nagyon jól alkalmazkodik. Az egyéb teendőkre nem mindig maradt kellő időm/energiám, például barfról átálltam tápra, ezzel tudtam időt spórolni.

A heti három nap szerintem nem olyan kritikus, azért még így is arányaiban több olyan nap van, amikor nincsenek egyedül és esetleg többet tudsz velük foglalkozni is.

2022. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában max 4-5 óra, itthon vagyok veszélyeztetett terhesen táppénzen, max ha orvoshoz megyek, stb akkor marad teljesen egyedül.
2022. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Kibír ennyit, de jó, ha már elkezded fokozatosan növelni az egyedüllétet, és esetleg beállíthatsz időzítőre rádiót, amit bekapcsolva hagysz neki, és kikapcsol x idő után (nekem ilyen van). Mellesleg ilyen melegben kevésbé aktívak a kutyák, szóval valószínűleg végig fogja aludni a napot, ha elmész.
2022. júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokat kell majd velünk foglalkozni suabadidodben. Hozzá fognak szokni.


Egyébként lehet kapni otthonra kutya wc-t különböző méretekben. Egy nagy alacsony tálca amiben fold es fű van.Keress rá a Google-ban.

2022. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez pl műfű, szagzáró folyadék elvezezető réteg, 3,6 litert képes felvenni. Sima szappanos vízzel tisztítható..

2022. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!