Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutya melyik fajta?

Terápiás kutya melyik fajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, terápiás kutya fajták után nézelődöm. Golden Retriever tetszik, tudom, hogy kiváló terápiás állatok. Fontos, hogy tényleg alkalmas legyen, mert értelmileg sérült gyerekekhez szeretném vinni dolgozni.

Köszönöm


2022. júl. 29. 19:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Egy fajta önmagában nem lesz terápiás, erre egy nagyon szigorú képzési rendszert alkalmaznak, illetve bizonyítványt adnak mellé. Nincs olyan hogy terápiás kutyafajta, a kutyák 80%a simán alkamas rá fajtától függetlenül, keverék is lehet. Múltkor hovawartról lattam ilyen videót de általában a labrador-golden-uszkár hármasból alkalmazzák valamelyiket
2022. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
68%
Kutya függő melyik alkalmas rá, de vannak olyan fajták amik álltalában szelídek a gyerekekkel. Pl. Golden retriver, labrador retriver, border collie, mopsz, uszkár, cavalier king charles spániel
2022. júl. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
80%

Keresd fel közülük valamelyiket, fognak tudni segíteni:


[link]

[link]

2022. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
45%

Az én menhelyes keverékem nekem terápiás kutya, sokat segített a depressziómban és a személyiségzavaromban, paranoiámban.

Valami terrier keverék.

2022. júl. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
1-es, nem mondod?? Tudom a képzés menetét :D olvasd el a kérdésem és arra válaszolj, vagy nem értem ezt az okoskodó közléskényszert.
2022. júl. 29. 21:19
 6/38 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos az nem biztosíték rá, hogy bizonyos fajta, mert nagyon kevés válik be közülük is. Milyen jellegű terápiás kutya lenne? Az sem mindegy.
2022. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógus vagyok egy gyermekotthonban. Szokott jönni hozzánk havonta egyszer - kétszer terápiás kutya, a gazdája pszichológus, ő alkalmaz állat asszisztált terápiát. Úgy látom, a gyerekeknek hatalmas segítség az állat, az évekig nem beszélő autista beszél a kutyához, elmondja a kutyának a gondolatait, érzéseit, csodálatos dolog ez! A pszichológus kolléga sajnos nem tud jönni gyakrabban, ő látja el a megyét egyedül(közintézményeket) , sok oviba, iskolába jár, idősotthonokba. Ezért gondoltam rá, hogy kéne egy új állandó lakó is nekünk, egy terápiás állat személyében. Szinte minden gyerekből előhoz valami újat a foglalkozás, bámulatos mire képes a kutya.
2022. júl. 29. 21:41
 8/38 anonim ***** válasza:
44%
Akkor tulajdonképpen egy gyerekek mellé való barátságos, játékos kutyus elég nektek szerintem. Így jó lehet igazából elég sok fajta, menhelyit talán nem kockáztatnék meg, de simán jó a golden, labrador, Berni Pásztor, spániel, border collie, bár a collie nagyobb mozgásigényű , az igényli a feladatokat is.
2022. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nem! Nem elég.. Jézusom. Foglalkozás kell! Nem elég simogatni a kutyát. Dolgozni kell vele, ez a lényege, hogy a gyerek is dolgozik, nem csak van meg nézi a kutyát.
2022. júl. 29. 22:47
 10/38 A kérdező kommentje:
Egyébként miért nem válaszol pár ember a kérdésre? Terápiás kutya fajtára kérdeztem rá. Erre jössz itt nekem, hogy igazából nem is terápiás kutya kell, hanem bármilyen. Fogalmad sincs mit jelent a terápiás kutya jelentése. Akkor minek írsz? A terápiás kutyák szűrve vannak, nem mindegy hogyan viseli pl a koordinálatlan gyerekkezeket, akik húzzák a szőrét, bele markolnak a testébe, üvöltöznek stbstbstb
2022. júl. 29. 22:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!