Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutya melyik fajta?

Terápiás kutya melyik fajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, terápiás kutya fajták után nézelődöm. Golden Retriever tetszik, tudom, hogy kiváló terápiás állatok. Fontos, hogy tényleg alkalmas legyen, mert értelmileg sérült gyerekekhez szeretném vinni dolgozni.

Köszönöm


2022. júl. 29. 19:27
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
A terápiás kutya nem kaphat oda, nem ijedhet meg, tűrnie kell a gyerek zsivajt. Kár volt ide írnom. Hétfőn keresek, és felhívok kompetens személyt.
2022. júl. 29. 22:50
 12/38 anonim ***** válasza:
85%
Ha dolgozni kell, akkor szakember is kell a kutya mellé, erre van kapacitása a gyermekotthonnak, hogy valakit közületek elküld ilyen képzésre? Mert a kutya nem dolgozik magától. Ha megnézed a linkeket, akkor láthatod, hogy többféle kutyafajtával dolgoznak jelenleg is, a hozzászólók felsorolásain kívül is vannak más fajták. Ráadásul nem elegendő fajtát nézni, fajtán belül az egyedet is tesztelik, hogy egyáltalán alkalmas-e a munkára. Most te lehet, hogy kinézel egy labradort, aki tetszik, és lehet, hogy egyáltalán nem lenne alkalmas terápiás kutyának, mert inkább a sporthoz vannak jó képességei és érdeklődése. Lettek ajánlva fajták, amik jók, a segítőkutyásoknál is megnézheted, milyen fajtákkal dolgoznak, de egyed szintjén kell alaposabban megnézni, hogy melyik kutya lesz nektek jó, plusz valakinek végig kell csinálni egy ilyen képzést is, hogy a kutyát tudja megfelelően irányítani.
2022. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
77%
Azt ugye tudod, hogy a segítőkutyák nem dolgoznak nonstop, nekik is kell idő a feltöltődésre, elvégezni a szükségleteiket, el kell tudni vonulni, sétálniuk kell, játszani velük, mármint nem a gyerekeknek, akikkel dolgoznak, hanem azon kívül, amikor nem dolgoznak. Ezt ki biztosítaná a kutyának?
2022. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
40%
A gyerekek nem tudnak úgy dolgozni velük akkor sem, amire én gondoltam... de nem fogok magyarázkodni, ha úgy sem érted...
2022. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
85%
"Hétfőn keresek, és felhívok kompetens személyt." Eleve ez lenne az alap.
2022. júl. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
77%

Golden. Nem véletlen a legbeváltabb fajta ebben a munkában, de itt sem mindegy milyen vonal. Nagyon meg kell nézni, hogy hopnnan veszed, kik a szülők, mert ott is vannak gyenge idegrendszerű tenyészetek.


Ezen felül még a spániel, skót juhász, labrador gyakoribb. Egy-egy küllem német juhász. De ezeknél sokkal kevésbé kiszámítható, hogy alkalmas lesz-e az adott alomból egy kutya is erre a munkára. Spánileknél nagyon gyakori az emberek felé történő agressziós hajlam. Collieknál a gyenge idegrebdszer, zajfélelem stb.

Bordert felejtsd el! Aki javasolta, az sem a fajtához, sem a terápiás munkához nem ért. 1000-ből 1 amelyik alkalmas, de annak meg ösztönben, viselkedésben köze sincs a borderhez.


Mostanában próbálkoznak többen a tollerrel és a lagottoval, egyre több sikerrel.

2022. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Igen, én magam lennék, aki az állatasszisztált terápiás szakember képzést elvégezné. Gondolom ott elmondanak minden tudnivalót, mert a kolléga nem tud mindent elmondani, csak nagy vázlatokban.
2022. júl. 30. 00:22
 18/38 anonim ***** válasza:
52%

Jelenleg nincs ilyen képzés. A habilitácios kutyakiképzői tanfolyam megszűnt az OKJ megszüntetésével. Majd felnőttképzés biztos lesz belőle lebutitva, de még nem hallottam róla, hogy elkezdték volna.

Jelenleg az egyesületeken és alapítványokon keresztül lehet a temperamentum, majd a gyakorlati vizsgára felkészülni.

2022. júl. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
36%
A kutya veled élne, vagy bent az otthonban?
2022. júl. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Velem lenne. Nem maradna az otthonban. Csak mivel ott dolgozom, jönne velem reggel.


A MATE kihelyezett karokon találtam képzést, nem okj - t. Hanem szakirányú továbbképzést, két éves.

2022. júl. 30. 09:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!