Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutya melyik fajta?

Terápiás kutya melyik fajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, terápiás kutya fajták után nézelődöm. Golden Retriever tetszik, tudom, hogy kiváló terápiás állatok. Fontos, hogy tényleg alkalmas legyen, mert értelmileg sérült gyerekekhez szeretném vinni dolgozni.

Köszönöm


2022. júl. 29. 19:27
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
69%
Egy pitbull is lehet terapias kutya, nem egy ilyen kulfoldi videot lattam mar, tehat tenyleg nem a fajta szamit, ugyhogy nem is ajanlok, az egyed habitusa az elsodleges, ehhez latnod kell a leendo kutyat, lehetoleg a szakember jelenleteben. Jo idegrendszer alap, ezert egy menhelyi keverek lutri. Ugy altalanossagban a nagyobb kutyak nyugodtabbak, jobban birjak a dogonyozest, biztos nem valasztanek cavaliert vagy kistestut gyerekek melle, barmilyen kedvesek is. Remelem megtalalod a megfelelo kutyat szamodra.
2022. júl. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, nagytestűben gondolkodom, akinek a foglalkozásán voltam, az labrador fajta volt, a kerekesszékes kisgyerek a kutyára támaszkodva "állt" fel, félig ráfekve a kutyára. Nagyon megható pillant volt, de azt gondolom az ép értelmű gyerekek is jobban tudnak bánni a nagyobb vaskos testűvel, hiszen a kistestű kutyákat néha én magam sem merem úgy megfogni.
2022. júl. 30. 12:21
 23/38 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért lett lepontozva a kérdés, hogy hol élne a kutya, nem írtál erről korábban, pedig fontos, na, mindegy. Akkor vágj bele a kérdésbe, és kérd azok segítségét, akik képeznek ilyen kutyákat, illetve dolgoznak velük, lehet, hogy tenyésztőt is tudnak egyből mondani.
2022. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le
2022. júl. 30. 13:09
 25/38 anonim ***** válasza:
18%
Kiképzés" kérdése csak, hogy melyik kutya terápiás.
2022. aug. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
68%
Nem első sorban kiképzés kérdése. Aki ezt mondja, annak fogalma sincs sem erről a munkáról, sem általában a kutyákról.
2022. aug. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
18%
A munkahelyemen van olyan kutya is, aki szerintem nem tipik terápiás fajta, mert pl vadászkutya, aki nem arra termett, hogy kisgyerekek nyúzzák, de mégis az hivatalosan. Gondolom ezt valaki hivatalosan hozzáértő" engedélyezi?!
2022. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
A labrador eredetileg vadászkutya, most meg az egyik legnépszerűbb vakvezető.
2022. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

#27, a leggyakoribb terápiás kutya a golden. Ezt követi a labrador, spániel és magyar vizsla. Mind vadászkutya...

Mire gondolsz a hivatalos hozzáértő engedélyen?

2022. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%
Szegény vizsla. Ismerve a fajtát, egy szenvedés lehet neki
2022. aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!