Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Váltanátok tápot ilyen esetben?

Váltanátok tápot ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az állatorvosunk a Brit kutyatápot ajánlja, 2 hete váltottunk, de borzasztóan kemény széklete van azóta a kutyámnak, kap alutasakos kaját is ezen kívül, de láthatóan szenved minden sétánál. Ez odáig fajult, hogy szerdán már nagyon csúnya hangokat adott ki a hasa, nem evett, ivott, csütörtökön vittem orvoshoz. Az orvos kinevetett, vett székletmintát tőle. Pénteken vissza kellett vinni, fájdalomcsillapítót kapott és azt mondta minden rendben. Azóta eszik, keveset iszik, de a széklete ugyanolyan kemény, mintha székrekedése lenne folyamatosan. Más tápoknál nem tapasztaltam ilyet, inkább a hasa ment, ha már gond volt a széklettel, de az is nagyon ritkán. Az előző tápja nagyon bevált, nagyon szerette, minden rendben volt, azt az állatkereskedésben ajánlották, csak drágább volt, ezért váltottunk. Rájöttem, sajnos utólag, hogy nagy hiba volt, nem ezen kellett volna spórolni. Én szívem szerint újra azt adnám neki, de az állatorvos szerint csak hozzá kell szoknia, és hízik végre, eléggé sovány kutyus alapból pedig rendesen kap enni, betegsége nincs. Most nem tudom, hogy vegyem a régi tápot, az újat vagy próbáljunk ki egy másikat... Folyamatos gondok vannak nála sajnos az evéssel, válogatós.

Bichon kutyus, 8 éves


Köszönöm, ha válaszoltok


2022. júl. 30. 15:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
Én visszaváltanék arra, ami bevált, vagy ha valamiért muszáj spórolni, akkor keresnék olyat, ami hasonló minőségű, de valamivel olcsóbb, Zooplus, Okosgazdi, Petissimo, én ezeken az oldalakon szoktam tápot vásárolni. A Belcando jó, a Brit nekünk sem vált be, pedig sokan dicsérik, valószínűleg a népszerűsége miatt ajánlotta a doki, az én kutyámnak hasmenése volt tőle. Az viszont nem vall szakértelemre, hogy nem javasolta, hogy hagyd a Britet, ha így van a kutya tőle, sőt, még gyógyszerezi is. Én nem mennék vissza ehhez a dokihoz. A kutyád meg nem sovány a leírásod alapján, inkább az ismerősök kutyái lehetnek túlsúlyosak. Ne hizlald el.
2022. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%

Minden kutyának van EGY tápja. Egy saját, ami minden féle szempontból beválik neki, de minden mással van valami baj. Az egyiktől hasmenés, a mésiktól zöld széklet, a harmadiktól hányás, puffadás, a negyediktól vakarózás, az ötödiktől büdös a szája, bundája, a hatodiktól hirtelen fogyás vagy hízás stb. De van EGY, ami az igazi, az Ő számára, mert ez nem minden kutyának lesz ugyanaz.

Nekünk ez a táp a Brit Care, azon belül a nyúlhúsos. Alapvetően diétás verzió, de pont emiatt jó: kevés zsír, kicsit magasabb fehérje és sok rost. Idősebb kutyus, zsírban hízik, izomból veszít és az emésztése is gyatra, lévén, 5 évig menhelyen élt egyik szartáptól a másikig, de többnyire kifőzdés összeburogatott maradékok, azokon belül is inkább csak a csontok jutottak neki, mert legtöbbször elették előle a kaját.

2022. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%

Ne ess abba a hibába, hogy zabáltatod zabáltatod, hogy kis virsli legyen belőle.

Ezek a kutyák genetikailag soványabbak, akár a yorki, a tacskó stb.


Másrészt, az orvos azt ajánlja, amiért talán fizettséget is kap a forgalmazótól. Nem mondja azt egy jó orvos sem, hogy márpedig EZT a tápot add neki.


Általános tévhit szintén, amivel a hozzád hasonlókat meglehet vezetni, hogy a kevésbé jó, olcsóbb táptól sovány a kutya, belehal, nem fejlődik stb.

Hosszútávon (értsd, 10-12 évesen) TALÁN meglátszik a kutyán, ha rosszabb minőségű tápot kapott, pl az emésztésén, ízületein, főleg, ha van valamilyen speciális érzékenysége, betegsége. Meg nyilván, ha sportolsz a kutyával, kiállításra hordod, kell neki természetesen a jobb minőségű, ilyen olyan vitaminos, magas tápértékű táp.


De attól, mert te mondjuk Purinás tápot, vagy Pedigreet, Darlingot adsz neki, még nem fog meghalni soványságba a kutya.


Nyilván én is a jobb minőségű tápot támogatom, én sem akarnék folyton vagdalthúst enni rántott hús helyett.

Én akkor ajánlom max hogy próbálgass egy-két tápot még, ha coopos vagy tescós eledellel etetted.

2022. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!