Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek vele, nem mer sétálni?

Mit tegyek vele, nem mer sétálni?

Figyelt kérdés

van egy fél éves keverék szuka kutyám és nem bírom sétáltatni. Az utcában csak maximum két szomszéddal arrább tusom vinni, mert nagyon fél valamitől. Leül és nem megy tovább vagy mégrosszabb esetben nyüszít és földhözvágja magát. Vinném én messzebbre is, mert egy hiperaktív kutya és a nagy kertünk nem elég neki, pedig közepestestű lesz. Próbáltam jutalomfalattal, semmi. Próbáltam, hogy nyugodtan továbbviszem, semmi. Húztam, semmi. Simogattam, megdicsértem, semmi. Másik pórázzal is kipróbáltam, semmi.

Mit tegyek?


2010. szept. 22. 18:28
 1/10 A kérdező kommentje:
At nem írtam, hogy semmi nem történt vele ott, csak egyszer éppen vittem volna arrafelé, és meghallotta egy kutya ugatását ami nem is ránk ugatott. Az utcából kettő út vezet ki, de egyik irányba sem mer menni, pedig már szerintem unja is ezt a rövid távot amit megteszünk.
2010. szept. 22. 18:29
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha kistestű próbáld meg messze vinni a háztól ölbe(nagytestűt kocsival),akkor talán szivesebben menne a házatok felé:)
2010. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké kipróbálom, hátha segít.
2010. szept. 22. 18:54
 4/10 anonim válasza:

Szerintem próbáld rövid pórázzal magad mellett tartva és a kutya téged határozottnak lásson, majd ha elkezdi a "hisztit", akkor a pórázon egy enyhe oldalra rántással kizökkented, megállsz és megvárod hogy lenyugodjon és újból kezded a sétát. A kutya rájön h te vagy a domináns és TE vezeted...

Ez nem minden esetben jó, pl ha a kutyának lelki problémái vannak

2010. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,de ez a megoldás inkább akkor jön be ha örül a sétának és huz,mert azt hiszi Ő a falkavezér.Jelen esetben inkább fél szerintem.De ez sem rossz ötlet.
2010. szept. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de szerintem jelen esetben nem falkavezérségről van szó. Tisztán látom rajta, hogy fél, bár már bátrabb, ha többen visszük sétálni.
2010. szept. 25. 18:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Meg kellene próbálni, hogy egy másik kutyát is viszel, akivel jóban van. Így szívesebben fogja követni, sőt inkább mellette akar majd maradni.

Én is azt javaslom, hogy ne a ház előtt próbálkozz,mert ott mindenképpen vissza akar majd menni. Ki kellene vinni valami nagy, füves részre, ahol nincsenek autók, és várni, amíg elcsendesedik, körülnéz, szaglászik. A legfinomabb jutalomfalatot add neki, aminek erős a szaga és nagyon szereti, vagy viheted a kedvenc játékát is.

2010. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ha van rá lehetőség, kérj meg ismerőst, hogy vigye át a kutyusát hozzátok a kertbe, hogy szokja a társaságot és lássa, hogy nincs mitől félnie.


Ami még jobb lenne, ha elvinnéd kutyasuliba vagy kutyajátszótérre! Sokat tanulhatna a többi kutyától.

2010. szept. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tanuld meg hogy határozottan vezeted, először is melletted legyen a feje ahogy megy, így tudod irányítani, rövid de laza pórázon. Amikor megtorpan mész tovább egyenes tartással, nem nézel vissza rá, csak egy húzással korrigálod és majd tovább jön mert muszály lesz. Ahogy lép utánad engedj a pórázon. Azon a ponton túl ahol gyakran visszafordul már könnyebb lesz. A lényeg hogy hidd el, képzeld el a képez magadban hogy te magabiztosan sétálsz és ő félve ugyan de egyre bátorodva, benned bízva követ és akkor így is lesz.
2010. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az én kutyám is földhöz vágta magát.

kajával vettem rá a sétára,egyre messzebb csaltam,aztán bátrabb lett.

2010. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!