Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáim kedvetlenek, érdekte...

A kutyáim kedvetlenek, érdektelenek, lusták?

Figyelt kérdés

Felmondás miatt otthon vagyok velük egy ideje, ez idő alatt sok helyre elvittem őket, több időm van rájuk, sok mindent csináltunk, de mégis azt veszem észre, hogy mostanában, pár hete semmihez nincs kedvük. Ha bent vannak, csak fekszenek, ha kint vannak és kimegyek hozzájuk, fekszenek, a fejüket sem emelik fel. Nem érdekli őket se játék, se kaja, semmi. Egyedül a reggeli sétáknál lelkesek, aztán egész nap semmit nem lehet velük csinálni, mert teljesen érdektelenek. Hiába találok ki bármit amivel szórakoztathatjuk egymást, semmi. Odamegyek simogatni, szeretgetni, arrébb mennek. Eldobom a labdát, utána szalad, lerakja valahova és lefekszik. A másiknak a kötelét viszem oda játszani és csak néz bambán.


Másnak is ezt csinálja a kutyája? A meleg miatt lehet? Vagy valamit elrontottam?



2022. aug. 4. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Meleg miatt lehet
2022. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ez a meleg miatt van.
2022. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Melegük van, az én kutyám sem motivált ilyen hőségben. Sétálni reggel 7 előtt és este 8 után tudunk menni érdemben, otthon befekszik a ventilátor elé. Legfeljebb feladatozni tudok vele, de azt sem mindig.

Ha van udvar, lehet venni kagyló formájú gyerekmedencét, vagy van összecsukható kutyamedence is, és töltsd fel vízzel nekik, ha van vízpart a közelben vagy kutyabarát strand, oda érdemes elmenni velük. Nem jó ilyenkor labdázni sem, mert felhevülnek, az meg hőguta miatt veszélyes. Inkább statikus feladatokat érdemes csinálni velük, ami nem jár intenzív mozgással, ül, fekszik, piti, pacsi, tenyér érintés orral, jutalomfalat keresés kézben, pohár alatt, szimatszőnyeg, mozgásból is inkább könnyebbek, láb alatt átbújás, bukfenc, bójakerülés (ez lehet pohár is, vagy akár sörös doboz, vagy labdák), de amihez nincs kedve a kutyának, azt nem erőltetem.

2022. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A meleg miatt lehet, szerintem nem értik neked , hogy van kedved ilyenkor bármiféle mozgáshoz. 😂


Kivétel, reggel akkor még hűvősebb van.


Én panelban lakom a kutyámnak még pisilni sincs kedve, de azért leviszem kb . 2 perce és jövünk is fel. Ő késő este sétál este 10 után jóval. Addig semmi fekszik a ventilátor előtt.

2022. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgök, milyenek legyenek a 40 fokban? Friss víz kell jó sok, semmi más!
2022. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Legkondit szeretless a hazadba!! Husd le a szobat es ott jo kedvuk lesz.
2022. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!