Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett érdektelen a...

Miért lett érdektelen a kutyám? Hogyan keltsem fel a figyelmét?

Figyelt kérdés
9 hónapos kuvaszról van szó. Tavasszal kezdtünk kutyaiskolába járni. Sokat dicsérték hogy nagyon gyorsan fejlődik. Voltak ott is lázadásai de túl lettünk rajta. Ott nyáron nincsenek foglalkozások. Àtmentünk egy másik helyre. Ott is mondták hogy nagyon ügyes. De megint elkezdett lázadni. Vagy elvesztette az érdeklődését. Nem akar mellettem jönni. Mögöttem kullog vagy egyáltalán nem is jön. A feladatokat általában megcsinálja mert végülis képzett kutyáról van szó de nem valami nagy kedvvel. Jutalomfalatot használok de igazán sosem érdekelte nem azért csinálta meg a feladatokat. Labdával vagy ronggyal szintén nem igazán lehet motiválni. Akkor játszik ha ott van a másik kutya is. Ma próbáltam játék közben megcsináltatni a feladatokat de teljesen érdektelen volt. Nem tudom mit csináljak vele.
2013. júl. 8. 21:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Gondolom a meleg miatt is lehet de ez nem lehet kifogás mindenre.
2013. júl. 8. 21:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nem munkakutya, az a baja (illetve neki nem baj, max. neked). Nem feladatvégrehajtásra tenyésztették, pláne nem folyamatos, erőltetett feladatok agyonismétlésére. Annyi volt a dolga világéletében, hogy remek területvédő ösztöne legyen, és annak megfelelően őrizze a portát, a nyájat, szóval a gazda javait. Ennél sokkal többet értelmetlen elvárni tőle.
2013. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért én nem adom fel :) Nem fogom kínozni de nem adom fel. Kuvaszok között is vannak munkakutyák. Versenyük is van.
2013. júl. 9. 00:03
 4/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Próbáld máshonnan megközzelíteni a dolgot. Indulj el vele sétálni, felfedezni új helyeket...ne erőltesd...csak várd ki míg ő kezd el figyelni rád..és aztán lassan fokozatosan próbálkozz újra... figyeld meg azt is, hogy mikor viselkedik másként a kutya....hogy nincs e valamilyen kölső tényező ami zavarja, vagy nem volt e valamilyen rossz élménye egy feladat teljesítése közben? Te mindíg jutalmaztad a feladat teljesítésekor? Sok tényező közrejátszhat...
2013. júl. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!