Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4,5 hónapos kutyám állandóan...

4,5 hónapos kutyám állandóan támad és harap, hogyan tudnék hatni rá?

Figyelt kérdés
Próbáltuk tiltani, ha rászólunk, még jobban támad. Megráztam a grabancánál fogva, ahogy elengedtem, újra támadt. Már nincs ötletem. Verni nem szeretném, de attól félek, hogy hamarosan komoly sebeket fog ejteni rajtunk.
2022. aug. 7. 20:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Kiskutya. Ez ilyen.

Rád férne nagyon a kutyaiskola, ha már ennyi ismerettel vettél magadhoz egy kutyust.

2022. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tanácsokat, ötleteket, módszereket szeretnék.
2022. aug. 7. 20:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tanács: jelentkezz be kutyaiskolába.
2022. aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A kolykok igy jatszanak... vannak kutyabaratai, akikkel jatszhat igy? Lehet vinni futtatoba, ismeros kutyakkal osszebaratkoztatni es akkor kielheti ezt a fajta jatekszenvedelyet is. Sok kutyanak nem eleg a labdazas, kotelhuzas, hanem birkozni is szeretnek mas kutyakkal, teljesen normalis.

Ne verd, az agresszio csak agressziot szül. Ha faj amikor harap, akkor kialts fel, nem hulyek, nem is akarnak direkt fajdalmat okozni. A meglepodestol abba fogja hagyni. A grabancanal sem kell megrangatni, hatarozottan kuldd el a helyere (nyilvan ehhez elotte meg kell tanitani hol a helye, aztan helybenmaradas - ha a kijelolt helyre megy jutalmazd, dicserd). Aztan ha megnyugodott, lehet vele tovabb foglalkozni. Milyen jatekokat szeret? Fizikai, szellemi farasztas egyarant fontos, kolyokkel inkabb tobbszor keveset gyakoroljatok alap feladatokat, aztan kesobb johet a tobbi.

2022. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Játszik, csak azért csinálja. Mit lehet tenni ellene? Semmit, ahogy felnő, nem fogja. Legjobb lenne neki egy kutyaóvoda, ahol összeszokna veled, mert láthatóan nem tudod, hogyan kell vele bánni. Egyébként tiszta rongyot adj neki, elég, ha meglengeted előtte, ha ráharap és húzza, akkor nagyon jó őrző-védő lesz belőle. De vigyázz a tejfogaira.
2022. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Mikor harap, akkor csiklandozd az újaiddal a szájpadlását
2022. aug. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
Ne rázd meg. Nyomd le a földre a nyakánál fogva és tartsd lenn, közbe határozottan tiltsd.
2022. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

A tiltást nem próbálni kell, hanem csinálni. Rég rossz, ha csak próbálod... Tiltani úgy kell, hogy az azonnal hasson. Ha csak probálgatod, csak rászólogatsz, de igazából engeded neki, hogy folytassa (nyilván nem direkt, hanem azért, mert tapasztalatlan, tudatlan, következetlen kezdő vagy), azzal csak azt tanítod, hogy ne vegye komolyan a tiltó szót. Csak azt éred el, hogy bármit teszel, nem fog rád hallgatni.


Tiltani úgy kell, hogy életed, hogy azonnal és végleg, vagy legalábbis hosszabb időre hagyja abba az adott viselkedést. A tiltás azt jelenti, hogy leállítod a kutyát. Az nem tiltás, hogy hisztizel vele, rázogatod meg lökdösöd és ő ettől ugyan úgy vagy még jobban harap.


Kezdj el azonnal kutyasuliba járni! Ha már ez sem megy, ha már most sem tudod ilyen szintig sem kontrollálni a kutyádat, nagyon nagy bajok lesznek! (Csak érteném minek kutya, ha ennyire nem értesz hozzá, nem néztél utána a nevelésnek.)

Itt neked senki nem fog 60-70 oldalas leírásokat adni, hogy hogyan csináld jól a dolgokat.

2022. aug. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, hogy lehet úgy tiltani, hogy azonnal hasson? Ha el tudod érthetőe magyarázni, alkalmazni fogom.
2022. aug. 8. 10:13
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok, ez többször bevált módszer, Én is kiképzőtől kaptam a tanácsot és eddig 1 Kaukázusinál, egy Malinoisnal és 3 nagy keveréknél is bevált. Persze nem az első ilyen után kell csodát várni.
2022. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!