Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4,5 hónapos kutyám állandóan...

4,5 hónapos kutyám állandóan támad és harap, hogyan tudnék hatni rá?

Figyelt kérdés
Próbáltuk tiltani, ha rászólunk, még jobban támad. Megráztam a grabancánál fogva, ahogy elengedtem, újra támadt. Már nincs ötletem. Verni nem szeretném, de attól félek, hogy hamarosan komoly sebeket fog ejteni rajtunk.
2022. aug. 7. 20:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hatvan + évesen már nem megyek kutyasuliba, mert már 10 évvel ezelőtt is kinéztek onnan. A kutyasuliban tanultakat mind tanítom neki két hónapos kora óta. Tökéletesen ül, megáll, lábnál is elég szépen jön már, sétánál csak néha húz. Megy a körbelábhoz, hátraarc, sima gyakorlásnál a hozzám (visszahívás) is. Most fogom vinni a térre, gyakorolni a behívást. Etetésnél leültetem, szépen kivárja az egyél vezényszót. Előző kutyám (ugyanilyen fajta) az engedelmesség, jólneveltség mintaképe volt, sokan csodálták. Soha még morogni sem hallotta senki. Pedig ő is örző-védő volt. Ez a kicsi viszont vad. Kezdetektől próbálom leszoktatni a harapásról, de ebbe az egybe belebuktam. A felsikoltásra rá se hederít, ha ott hagyom, legközelebb újra harap, próbáltam a grabanc-rázást, de ez se jött be. Verni nem szeretném, de már több ötletem nincs. Anno előző kutyáimmal több kutyasulit kipróbáltam, de csak az alapszvakat tanították, s amit nagyon nem szeretnék alkalmazni, fojtónyakörvvel. A másik a klikkelős módszer, több ismerős kutyás oda járt, de ott ezeket az örző-védőket (nálunk) nem fogadják szívesen. A kutyás irodalmat évtizedek óta olvasom, Néztem rengeteg kutyás videót), de most ennél a kiskutyánál nem tudok sikert elérni. A többi feladatot pillanatok alatt megtanulta, játszani is remekül lehet vele, az apportot visszahozza, másik labdáéert vagy jutifalatért ide is adja. De a támadásról, a harapásról még nem tudtam leszoktatni. Ezért gondoltam, hátha itt tud adni valaki valamilyen használható, bevált tanácsot, de csak a letolást, a szidást kapom. Én, ha kérdeznek valamiről, és értek hozzá, próbálom a legjobb ötleteket, tanácsokat adni, de én még egyetlen jóindulatú hozzászólást nem kaptam. Azt igen, hogy minek nekem kutya, jellemzést, jelzőket (nem épp jó indulatúakat), azt kapok triplán. Szomorú. Azért köszönöm, hogy időt szakítottatok a kérdésemre.
2022. aug. 8. 10:38
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kapod el, úgy fogod meg, úgy boksz oda, hogy azt már ne tudja komolyan venni. Majd kioldod belőle és megmutatod, hogy mi a helyes viselkedés. Nem fogom érthetően leírni, mert nem fogok 40 oldalon át magyarázni, hogy mit tegyél, mire figyelj, mire milyen lehetséges reakciói lehetnek a kutyának, mit jelent a kutya részéről adott viselkedést stb.


De ha a tiltás sem megy, miért nem mész el kutyaiskolába? Komoly bajok lesznek, ha már most sem tudod nevelni a kutyádat!

2022. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó :((
2022. aug. 8. 10:40
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
(A kutyaiskolában nem a kutyát nevelik ;-) )
2022. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az itt az egyik legnagyobb gond, hogy egy kiskutyát hasonlítgatsz az elveszített, már betanított, "ügyes" előző, idős kutyádhoz.
2022. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaz, 60+ évesen már nem lehet fejlődni és tanulni.


Viszont ha nincs motiváció megfelelően tartani a kutyát, vagy mentálisan/fizikálisan nem vagy megfelelő állapotban hozzá, miért kellett ilyen idősen egy kölyök?

2022. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem most nincs kutyám, de 7-8 éves, idősebb kutyát adnak a menhelyek idősebbeknek is.
2022. aug. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Sajnos, ma szembesültem egy fontos dologgal, ami megmagyarázza a kudarcomat. Teljesen véletlenül láttam meg, hogy az egyik családtagom következetesen mindent enged, amit én tiltok. Felugrál a kutya, jól megdicséri, simogatja. Harapja a kutya, dicsérgeti, simogatja, mert (mint kiderült a beszélgetésünk után) szerinte csak játszik, különben is, ő jóban akar lenni a kutyával, haragudjon csak rám. Eddig saját pedagógiám kudarcaként éltem meg ezt a helyzetet, de most már egyértelmű, miért nem értem el eredményt. Pedig már elértem, hogy a legfinomabb kajájába is belenyúlok, sőt, el is veszem előle, és nem próbál megkapni. Ha harap, azonnal tiltom, és azonnal abbahagyja. De ez a kettős nevelés a legrosszabb, és egyszerűen nem tudom meggyőzni a családtagomat, hogy ő is tartassa be a szabályokat. Sajnos, egy faéket is könnyebb meggyőzni, mint őt. :((
2022. aug. 12. 08:26
 19/19 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj, ha így van, anyám volt ilyen a kiskutyámmal, de sajnos meghalt (anyám is). Vagy húsz éve ugyanezt volt, mindent megengedett neki, játszott vele, teljesen elkényeztette. El kellett költöznöm, de elvittem a kutyámat is, hiába akarta anya megtartani.
2022. aug. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!