Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát nem tartaná...

Melyik kutyafajtát nem tartanád soha - és miért?

Figyelt kérdés
2022. aug. 9. 22:09
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a huskykkal, hogy oké, meg lehet oldani, hogy ne legyen annyira melege, mint az imént említett jégfürdő vagy a legkondi stb. De még akkor ott van az a hatalmas mozgásigénye, amivel nem tudsz mit kezdeni. A kis kerti medencébe, ahova a jégfürdőt csináltad, nem fogod tudni lemozgatni, ahogy a légkondis szobában sem, ki pedig nem viheted, mert még hajnalban is hőgutát "akar" kapni.
2022. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

A kistestű "ölebeket" én sem szívesen tartanám, szimplán nem az én világom, valamint nekem valamiért kiszámíthatatlanabbnak (hu de hosszú :D) tűnnek, mint a közepes/nagytestű kutyák.

Mopsz sajnos nálam sem, illetve az Akita.. Múltkor egy Akita gazdi kért tőlem segítséget szájkosár ügyben, persze megnevelve se volt rendesen, de azt a makacsságot amit leprodukált, még nem láttam. Feladtam, mert kapott volna a kezemhez és karmolt.

Mire a hölgy, aki segített kutyasulis, mondta, hogy nagyon nehéz esetek, kezdő gazdi nem is érti miért tart.

A Husky nálam nehéz kérdés, tényleg nehézkes lehet a tartása, de nekem mindig is szerelem volt, csodálatosak. De 86x átgondolnám.

2022. aug. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Csivava, egyéb nyápic szobakutya, Bulldog egyéb nyomott orrú, eltorzult alkatú kutya véletlenül sem. Nekem nagy testű pásztorkutyáim voltak többségben. Kaukázusi, sarplaninac és most kuvasz. Nekem ezek jönnek be. Lányom 3 éve a szülinapjára saját kiskutyára vágyott (igaz már több éve szeretne, de akkor engedtünk neki). Japán csint kapott. Hasonló a pekingihez, de nem nyomott az orra és viselkedésük, természetük teljesen más. Hihetetlen pörgős, ugat, őrzi az udvaron a területet (a jó idő beköszöntétől őszig.) Okos, de makacs. Nekem mindig szót fogad és meglepően gyorsan tanul. Család többi tagjának, akkor fogad szót, ha kedve van. 7kg. simán játszik, hempereg a 47 kg-os kuvasszal. Kellemes csalódás volt. Mindenhova felmászik és még vadászik is. Rengeteg madarat levadászott már, de nem értem, hogyan csinálja. Mindig csak a már megölt madárral látom.
2022. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam. Lányom kijavított, hogy nem japán csin, hanem tibeti spániel. Ő vette nála van a törzskönyv. Csak csint akart venni, de nem volt.
2022. aug. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább úgy írom, hogy tartanék (kedvenc fajták): Kaukázusi, Középázsiai, óriási Snauczer, Rhodesiai, Amstaff, Német juhász (a normális munkavonalú), Belga juhász.

A többi kutyával sincs bajom, keverékkel se. Szerethető mindegyik.

Nyomott orú kutyát semmikép.

Belgajuhászom volt, anno otthon anyáméknak meg Kaukázusik...most 2 Jagd terrier van.

Nekem egy Yorkim. Az életvitelem nem megfelelő egy nagytestű kutyához, pláne a kedvenc fajtákhoz.

A Yorkim meg nem öltöztetem pl, normálisan van nevelve és nagyon okos. "Praktikus", nem hullik a szőre, párom (sajnos meghallt) allergiás volt a szőrre és ezért is vettem 3 éve ilyen fajtát, mert kutya nélkül nem tudok meglenni és kistestűből ez az egy ami tetszik annyira, h tartsak.

2022. aug. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
#35 ez nagyon igaz a yorkiról. Picike szerethető, és nagyon hűséges. Igényli a törődést.
2022. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
88%

Német juhász - első kutyám német juhász volt. Munkavonalas, határőrségi állományból még a 80-as évek végén. Az az igazi fekete rajzos, ami már elvétve akad csak. Még gyerek voltam, úgyhogy inkább apám kutyája volt. Nagyon okos, de nem volt hiperaktív. Manapság már nem kéne amúgy német juhász.


Aztán volt két utcáról mentett kutyám, és bár szükség esetén rövid időre biztos befogadnék most is utcáról kutyát, de igazság szerint mind a kettővel csak a gond volt. Felnőttek voltak már, kialakult jellemmel, és emiatt nincsenek jó emlékeim róluk. Szerettem őket, de nem nőttek a szívemhez.


Komondor. Több is volt, most is van 2. Nem véletlenül. Számomra ez az ideális fajta minden tekintetben. Mindig is lesz komondorom.


Magyar agár. Annak, akinek van rá ideje, ideális fajta. Elfekvős, nem hiperaktív, 24-ből 22-tőt tud aludni. Viszont kell neki a napi szintű nagyon intenzív mozgás. Több agaram nem lesz.

2022. aug. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
83%
Rottweilert, pitbullt, félek tőlük.
2022. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Nemet juhasz


Bull tipusuak


Csivava


Yorki


Foxi


Akita


Sharpei


Csau csau


Bulldogfelék


Ezek a fajtak azok amiket soha nem tartanek.

2022. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek a többséggel, a bulltípusúak én is sajnálom. Illetve nem tartanék extra mozgásígényű fajtát, és területőrző juhászkutyát sem.
2022. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!