Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi kutyafajták közül...

Az alábbi kutyafajták közül te melyiket tartanád leginkább ideális családi kutyának?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, sok szabadidővel, van két gyerkőcünk és nekik szeretnénk kutyát. A kutyát persze csak az én felügyeletem mellett gondozhatnák, önállóan még szerintem nem menne nekik. Ezekre a fajtákra gondoltam: Leonbergi, Bernáthegyi, Husky, Amerika staffordshire terrier, Beagle, Rotweiller, Golden retriever, Angol masztiff, boxer. Nekem fontosabb a kutya személyisége, jellemzői, de a páromat a külső fogja meg, így ezek a kutyák azok amik beleférnek mindkettőnk elképzelésébe. A lényeg hogy család centrikus kutya legyen akitől azért a külvilág tart, mert nem tudják hogy a légynek sem ártana. Kerítésen belül meg max halálra nyalogatna bárki. Szóval nem házőrzés a cél. Családtagnak kell. Szerintetek melyik lenne a legjobb?
2014. jún. 26. 06:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg csak az a kérdés, hogy én személy szerint melyiket tartanám, akkor egyértelműen a leonbergit. Nem véletlenül alszik most is kettő mellettem. De a többi is jó kutya, csak elég eltérő jelleműek és igényűek. Van amelyik nyálas, van amelyik nem, van amelyik könnyebben kezelhető, van amelyik kicsit önfejűbb... Ti ismeritek a saját igényeiteket és az életstílusotokat.
2014. jún. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kell házra vigyázni, akkor a felsoroltak közül a Leonbergi.

Azokon kívül az Újfundlandi.

2014. jún. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 makosbuktaa válasza:
100%

Én ezek közül mindegyiket tartanám:) de barátnőmnek is volt egy ilyen gondja, a szülei egyböl a golden retriver mellett döntöttek, mert elmondáauk szerint könnyen tanítható, okos, és szereti a gyerekeket. Nem tudom mennyi igaz ebből, de ha így van tökéletesen beleillik a képbe, hiszen szép is.

De csak ti tudjátok igazán, hogy melyik kutya illik hozzátok, mert ha mondjuk jártok futni, olyan kutya kell, ha a tv előtt ültök egésznap, akkor olyan kuty ajánlott. Azt is figyelembe kell venni, hogy a munkából mikor értek haza, stb. A legfontosabb, hogy gondoljátok végig, azt, mennyire tudjátok egy-egy bizonyos fajta igényit kielégíteni.

2014. jún. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

hanyadik kutya lenne? Mert ha az első inkább válasszatok goldit, vagy beaglet ezek könnyebben taníthatóak, imádja a gyerekeket meg igazából mindenkit, bár az embereket nem fogja megilyeszteni, hamár volt kutyátok akkor választhattok Huskyt,Amerika staffordshire terrier, rottit, angol masztiffot, boxert (többi fajtát nem nagyon ismerem igy kihagyom) ezek már kicsit oda figyelősek, erős kéz kell nekik és tapasztalat, és iszonyat nagy a mozgásterük, bár ez az összesre igaz, ha viszitek öket kutyaoviba/suliba akkor nem lesz gond

én személy szerint Huskyt választanék :) oda vagyok az északi fajtákért :)

2014. jún. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Csicsky ***** válasza:
100%

A bernáthegyi mindenkivel (idegenekkel is) nagyon barátságos, csak sajnos igen nyálas. Engemet egyszer egy „elkapott“ és még a rajtam lévő kabátot is ki kellet mosni, annyira megtisztelt a barátságával.


A boxer szintén barátságos és nagyon játékos, de az is eléggé nyálas.


A többi kutyával nincsen tapasztalatom.

2014. jún. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

a beagle makacs,akaratos, mint az öszvér. (Valaki elébb összehasonlította egy goldival). Gyönyörű kutyus, tényleg okos, de elsőnek nem ajánlott.

Szerintem a goldi. Szinte nem lehet elrontani a nevelését, nagyon barátságos, szelíd, okos és azért egy fokkal nyugisabb, mint a labrador. Viszont a külsejétől a külvilág nem nagyon tart.

2014. jún. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
NJ... (Y)
2014. jún. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Golden retriever igazi családi kutya, nekünk van, és imádja a gyerekeket, a macskákat is, lehet húzni-nyúzni, mindenkinek egyből elterül, hogy simogassák a pocakját. Okos, és könnyen tanítható. Viszont egyáltalán nem félelmetes, bár ugatni nagyon tud, mint egy őrült úgy rohangál a kerítésnél, ha postás jön, vagy valaki becsönget. De akit beengedsz, ahhoz egyből kedvesen viszonyul.

A többi fajta kutyussal nincs tapasztalatom.

2014. jún. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a leonbergi vagy a golden retriever.
2014. jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Golden Retriever vagy Leonbergi
2014. jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!