Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 év után visszavinni a kutyát?

3 év után visszavinni a kutyát?

Figyelt kérdés

kis korában fogadtam örökbe pár hónaposan, nem sokára 3 éves lesz.

Jól nevelt, heti 4x futok is vele 7-8 kmert minden alkalommal, viszont az életem olyan fordulatokat vett, ami mellett nem igazán lehet normális élete.

Mérnökinfo szakra járok (nappali tagozaton), szeptembertől kezdek mérnök gyakornokként, így a hétköznapjaim reggeltől estig levannak fixálva. (hol órák, hol munka)

Szerintem hosszú távon nem tenne neki túl jót, hogy napi 10-12 órát van bezárva a folyosóra. ( nem engedném, hogy bent legyen, mert szétszedne valamit, kis korában párszor előfordult azóta nem csinálta, de ha egyedül hagynám tuti megtenné ) de nem is a rongálás a lényeg, hanem hogy 10-12 órát egyedül lenne heti 5 nap. Ráadásul fáradt leszek, rengeteg a tanulni való, nem igazán lesz rá időm és ezt hosszútávon megsínylené.


Barátnőmmel élek, ő se tudna vele foglalkozni, ő is tanul és dolgozik.

Szülőknek nem adhatom, mert nincs jó viszonyom apámmal a másik szülőmet meg hagyjuk, mert említésre sem érdemes.

Testvéreim Ausztriában és Amerikában élnek így hozzájuk se mehet.

Szóval gondoltam visszaviszem ahonnan örökbe fogadtam, a szerződés szerint ezt kell tenni, de olyan bűntudatom van miatta.



2022. aug. 14. 14:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%

Háborgunk a láncon tartott kivert kutyák tömegén, hogy az emberek milyen kegyetlenek, érdektelenek.

Aztán jön egy egyetemet végzett kutya gazdája egy ilyen kérdéssel.

Ilyenkor lever a víz, hogy reménykedünk ebben a társadalomban, hogy majd változik.

Jó mérnök lesz belőled, mindenre lesz kifogás, ha meg végképp nem megy, akkor elmész táppénzre.

2022. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%
Remélem, tudod, hogy a menhelyek így is tele vannak, és nekik nincs támogatás az adományokon kívül, és nekik is nő a rezsi, nem jogosultak semmi kedvezményre. Egy kutya 10-15 év, oldd meg valahogy. Amúgy azt meg lehet tanítani egy kutyának, hogy ne romboljon, az enyém is mentett, az utcán élt, és nem rombol, amikor munkában vagyok.
2022. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
Persze, simán, ahogy a gyereked is örökbe adhatod, ha majd már csak a problémát látod benne
2022. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%
Egyetemistaként hogy tudtál örökbefogadni egy kutyát? Tőlünk éppen csak munkáltatói igazolást nem kértek.
2022. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, ha akarnád megoldanád. Neked az a kutya nem kell, nem kötődsz hozzá. Te is az a típus vagy, aki tárgynak tekinti az állatot és ha már kényelmetlen vagy megunt lesz, eldobja.


Nincs ezzel baj, csak vállald fel, hogy nincs gerinced és nem való neked ilyen felelősség. És többé ne akarj állatot tartani.

2022. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy simán ki bírja a 12 órát, csak előtte utána ki kell vinni pisilni-kakilni...
2022. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
16%
16! Nem bír ki. Egyrészt hólyagtágulata lesz,mint a legtöbb szobakutyának, másrészt mentálisan sem bírná. 12 óra egy folyosón?
2022. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%
Nem élete végéig lesz úgy, másrészt exem kutyája is kibírja, mivel 12 órában dolgozik a gazdi, kb 13 órára van magára hagyva... egyből leviszi és közvetlen előtte is... vártam mondjuk, mikor állnak belém emiatt...
2022. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
31%

Állatorvos nyilatkozta,hogy ultrahangon rögtön látja,melyik a benti kutya. Mint hólyagtágulatos.

Szerinted az jó neki?? Attól,hogy nem tudja mondani,még szenved! Ha csóvál,akkor is!

2022. aug. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
45%
Persze, tehát inkább b.ssza ki, minthogy ezt az 1-2 évet blicceljék ki így? Biztos jobb lenne új gazdit keresni, pláne ennyi idősen... nem 10 évről volt szó, hanem amíg a suli tart. Ha egész életében úgy van tartva, elhiszem, hogy gáz, de ez esetben nagyon másról van szó...
2022. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!