Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne ilyen levelt adni a kiskutyák mellé?

Figyelt kérdés

Kedves Anyu és Apu!

6 hetesen magatokhoz vettetek, sokat játszottam a gyerekekkel, és nagyon boldog voltam Veletek. Ahogy nőttem, egyre nőtt a mozgásigényem és vele együtt az étvágyam is. A gyerekek nem akartak velem játszani, ha odamentem egy simiért, sokszor még belém is rúgtak. Aztán egy nap beültettetek a kocsiba. Én olyan boldog voltam, végre hónapok óta először látok mást is a kennelen kívül. Az autópálya szélén álltunk meg. Eldobtátok a labdámat. Futottam utána, de mire visszaértem, Ti már sehol sem voltatok. Kétségbeesetten rohangáltam a kocsik között, labdával a számban. Az autósok dudáltak, de volt olyan is, aki még rá is gyorsított. Ki akartam futni az út szélére, mert nagyon féltem. Hirtelen egy hatalmas ütést éreztem az oldalamon, és többet nem tudtam felállni. Nagyon nehezen kikúsztam az út mellé. Próbáltam utánatok menni, de nem sikerült. Körülöttem minden véres volt. Fáztam, sötét volt és féltem. A labdámat még mindig fogtam, biztos voltam benne, hogy visszajöttök értem. Hiába nyüszítettem, ugattam, senki nem állt meg segíteni. Többórás fekvés után megállt mellettem valaki, nem törődve a vérrel és a sárral, betett az autóba. Egy fehér köpenyes férfi szaladt a kocsihoz, amikor megálltunk. Már csak a fejét csóválta. Új gazdám, aki 15 perce ismert, nagyon sírt és megölelt. Csak akkor engedtem el a labdámat, hogy megnyaljam a kezét, hogy azt tudjam neki mondani: "Köszönöm". Aztán elaludtam, az utolsó dolog, amit hallottam, gazdám kétségbeesett zokogása volt. Már nem félek, nem fázom és nem fáj semmim sem.

Meghaltam. Talán ha nem rágom szét a cipőket és nem eszem annyit, még mindig élhetnék...

Küldjétek tovább, tegyünk érte, hogy minél kevesebb állatnak kelljen szenvednie az emberek kegyetlensége miatt!


2010. szept. 23. 19:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú, de a legszomorúbb az egészben, hogy ez mind igaz, és sajnos elég sűrűn. Szerintem azt kellene tenni, hogy aki vállal egy kutyust (vagy bármilyen állatot), nyilvántartásba venni, és ha nem gondozzák rendesen, akkor büntetést kiszabni. Senkinek sem kötelező állatot tartani, jól gondolja meg mindenki, aki erre vállalkozik.
2010. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

uristen! Ez nagyon durva :'(

Nem tudom elképzelni, hogy vannak ilyen mocskok.

Szerintem jó ötlet lenne, bár kicsit bizarr.

2010. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Ne próbálj meg ilyen levelet adni egy kiskutya mellé! Ahogy előttem valaki leírta, elrontanád valaki életének egyik legszebb pillanatát! A boldogság pillanatába akarsz rútul belegázolni? Azoknak kéne ilyen leveleket osztogatni, akik kidobják a kutyájukat, meg sintértelepre adják. Nem azoknak, akik boldog új életre készülnek egy apró kiskutyával!
2010. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ettől egy kutyabarát kiborul. Én is zokogtam, amikor először olvastam...

Inkább ezt:


A kutya 10 kérése

1. Minden elválásunk - még ha rövid időre is hagysz magamra - fájdalmas nekem. Kérlek vedd ezt fontolóra mielőtt magadhoz veszel.

6. Gondolj arra, hogy valamikor szabadon éltem. Engedd, hogy időnként erdőn-mezőn mozoghassak, futkározhassak - ez jót tesz Neked is.

2. Ne szidj és ne büntess szigorúan. Neked van munkád, szórakozásod, vannak barátaid és céljaid - de nekem csak Te vagy ...

7. Kérlek, ne sajnáld tőlem a jó falatokat. Legjobban akkor ízlenek, ha Tőled kapom - s igyekszem megszolgálni érte.

3. Kérlek adj elegendő időt arra, hogy megértsem, mit vársz tőlem.

8. Te vagy az én gazdám - és nem mások. Ezért kérlek, ne kényszeríts arra, hogy idegeneknek is szót fogadjak, vagy bohóckodjak nekik, s ne alázz meg előttük.

4. Mielőtt megütnél, gondolj arra, hogy könnyen összeroppanthatnám a kezedet - mégsem tennék ilyet soha.

9. Ne feledd, hogy idővel nekem is kialakulnak az egyéni tulajdonságaim, szokásaim és érzelmeim. Fogadd el, hogy számomra ezek ugyanolyan fontosak, mint Neked a sajátjaid.

5. Kérlek néha beszélj hozzám. Ha szavaidat nem is mindig értem, a hangodat és a hangsúlyaidat jól ismerem.

10. Kérlek, gondoskodj rólam, ha beteg vagy öreg leszek - hiszen Te is öreg leszel egyszer...

2010. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, a számozás rossz, de a lényeg benne van:)
2010. szept. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó ötletnek tartom. Talán így egyből meggondolja valaki, hogy hazavigye-e a kutyát vagy sem. Rettentően elszomorít.. De ott van benne, hogy VALAKI mégis segít.

Sose tennék ilyet egy állattal.Se emberrel. Mármint a kidobást meg egyéb szörnyűségeket. Nem csak kutyusokkal teszik meg ezeket. Hová tart a világ..?=(((

2010. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Gratulálok a szellőlány válaszához, nagyon szép!
2010. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább szellő lány válaszát írd.
2010. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!