Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék tenni, annyira...

Mit tudnék tenni, annyira sajnálom szegényt?

Figyelt kérdés
Ma amikor ballagtam haza az iskolából az egyik kerítésen keresztül látta megy rühes shar-pei kutyust ,aki szegény nagyon sovány, a bordái kilátszanak, a legyek beköpték a fülét és csupa vér neki. Mindig megszoktam simogatni amíg normális volt egész kedves kutyus, csak féllek nem sokáig marad a családnál szerintem mert egy 2 kisgyermek is van a családnál és nem törődnek a kutyával. Sétálni soha nem voltak, nyakörvet sosem láttam rajta, és enni se adnak neki, ha lesz lehetőségem le fogom fotózni, de sajnos szerintem kennelben él mert csak nagyon ritkán van a kapunál. Nemtudom miért tartanak kutyát, ha nem törődnek velük, amúgy volt 2 cocker spánielük is de nem sokáig éltek, el voltak hanyagolva, irtó soványak és betegek voltak. Egyszer már annyira sajnáltam őket amikor az utcán kóboroltak, hogy amikor vittem haza a tápot kiszórtam nekik egy keveset a földre, de úgy ették mintha soha sem ettek volna. Visszatérve a shar-peire szerintem 6-7 hónapos lehet és mit tudnék vele csinálni hogy megmeneküljön ? Én csak 12 éves vagyok, és ha nem volna kutyám befogadnám, vagy rászedném őket hogy megkapjam, csak erre nincs lehetőségem mert már egy kutyusom van otthon. És mivel faluban lakunk, menhely csak 45 percre van innét a fővárosban, állatvédőket nem találtam de azt hiszem csak az ország másik végén vannak. Nem tudom mit csináljak, szóljak valakinek? Kinek tudnék szólni hogy megmeneküljön? Mivel faluban lakunk a kutya szinte semmit se számít, csak fogja a patkányokat és egye a maradékot meg stb. Persze nálunk családtag a kutya. Ti mit tennétek? Előre is köszi
2010. szept. 23. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
beszélj velük, és próbáld elhozni. Ha más nem, a ti kertetekben keríts el neki egy kis részt ahol lehet. dokihoz is el kéne vinni, vagy kihívni hozzá.
2010. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mindenképp fotózd le a kutyát, hogy milyen tartási körülmények közt van. Fejéről is közeli képeket stb. Ha meg van a bizonyítékod akkor vedd fel a kapcsolatot az Állatvédőrséggel. Ők országos szinten mentik a kutyákat, vagy ha nem is Ők hozzák el akkor szólnak a fajtamentőknek. De tudtommal az állatvédőrség kobozhat el állatot is ha nem megfelelően van tartva.

www.allatvedorseg.hu


De írhatsz a fajtamentőknek is: [link]


Írhatsz nekem privátot és segítek ha gondolod.

16/l

2010. szept. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Szia, kérlek azonnal írj az előttem szólónak és tudd meg az állatvédőrség tf.számát, meg a sharpei mentőkét is és kérlek azonnal hívd fel őket! Minden perc drága, a kutyus élete forog kockán. A gazdái el fogják valahová vinni és ki fogják tenni valami elhagyott részen! Az élete a te kezedben van! Csak gyorsan, gyorsan!
2010. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Még csak annyit, hogy ne csinálj fotókat, mert azzal is megy az idő! Ha igaz, amit írtál, akkor azonnal tenni kell valamit! Azonnal!
2010. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, még keresek állatvédőket, Szlovákiában lakunk ezért próbálok valamit keresni itt, de sajnos nemsokat találtam a közelben, ha ma találok egyet a közelben ,holnap biztos írok nekik egy levelet, köszi a válaszokat
2010. szept. 23. 20:55
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Bakker! Most írtam a Noésoknak, de nem tudtam, hogy nem Magyarországon van...hát most nem tudom mi lesz, bízzunk bennük!

Te figyelj! nem lehetne ellopni a kutyát? Mert akkor a Noésok biztosan befogadnák!!!!!!!

2010. szept. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok. Semmi gond ha Szlovákiai vagy. Nyugodtan felveheted a kapcsolatot az Állatvédőrséggel vagy akár a Fajtamentőkkel is. Ők kapcsolatot tudnak létesíteni a Szlovákiai illetékesekkel is! De mindenképp fotózd le a kutyát!
2010. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

[link]


itt a kép.. egész megrázó, ha kinagyobbítsátok, egész jól lehet látni

2010. szept. 24. 18:08
 9/13 anonim ***** válasza:
próbáld valahogy rávenni a szüleidet, hogy befogadjátok,és ha megengedik akkor pár barátoddal kicsempészitek onnan, és írhatsz nekik egy levelet, hogy a kutya már jobb helyen van
2010. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok:

Ez valóban durva. Próbáltad felvenni a kapcsolatot az illetékesekkel? Ha nem akkor írj nekem és elintézzük a kutyus sorsát!

2010. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!