Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk a gyerekeknek egy...

Szeretnénk a gyerekeknek egy foxit, lenne is egy édes kutyus, de 8 hetes, és a farka nincs levágva, levágható még?

Figyelt kérdés
Sokan sokfélét mondanak.Van aki szerint igen,de csak állatorvos,van aki szerint nem,mert elfertőződi,nem gyógyul,nyitott gerinc,meghal,stb.
2010. szept. 23. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
És miért akarjátok levágatni? Mit csóváljon az a szerencsétlen? A kutya a farkával is tájékozódik, azzal is kommunikál. Ne fosszátok meg ettől.
2010. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Miért kéne megcsonkítani szerencsétlen kutyulit? De szerintem 8 hetesen még nem késő,egy ismerősöm Dobermannja kb.3 vagy 4 hónapos volt amikor a fülét és farkát csonkították,nem lett semmi baja.Kérdezz meg egy állatorvost ő biztosan megtudja neked mondani,hogy szabar e ilyen korban vagy sem.
2010. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*szabad
2010. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyféle válasz van: nem, a kiskutya farka csak 2-3 napos korig vágható le. Később ez már egy komoly és veszélyes beavatkozás. Kicsit meg kéne változtatni a hozzáállásod: 1, nem az kéne hogy fontos legyen, van-e farka 2, a kutyát nem a gyereknek kell venni mert az nem egy játék. Azt nevelni kell, foglalkozni vele amire a gyerekek nem biztos hogy képesek még.
2010. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
csak hogy a csonkitást már betiltották -.-"
2010. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A fülét később szokták vágni abból valóban nincs gond, de a foxinak a fülét amúgy sem vágáják és a faroök más ügy. Normális orvos ezt nem csinálja meg ha egészséges a farka.
2010. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Nekem 2 foxim is van és egyiknekse volt levágva a farka. Bár az egyik elintézte magának mert idegesítette és lerágta. Viszont a másik is már 4 éves és semmi baja h nem volt levágva. Szerintem felesleges
2010. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ilyen idős korban már komoly műtét, hozzáértő állatorvos kell hozzá (nyugi, pénzért megcsinálja), aki tudja altatni, pont a csigolyák közt csonkolni, és vágás közben lehúzni a bőrt hogy szépen gyógyuljon. Ezek a tények. Amúgy én sem értek egyet az esztétikai csonkítással, de ha már elhatároztad hogy mindenképp megcsinálod legalább orvossal csináltasd, az nem nyomorítja meg a kutyát.
2010. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább őt kéne megvenned a gyerekeidnek, vele biztos nem lesz sok gond és felelősség és még a farkát is le lehet vágni, akár házilag is:

[link]

2010. szept. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem egyet a farok kurtítással, semelyik fajtánál sem. A farok a kutya egyensúlyozását segíti.

Nyugodtan vedd meg, tök édes lesz, amikor majd csóválja a farkincáját:)

2010. szept. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!