Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes ezt tovább csinálni?...

Érdemes ezt tovább csinálni? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Sajnos a 13 éves vizslámat előrehaladott szívférgességgel diagnosztizálták, ami mellé társul egy szívelégtelenség is. A kutya szed vízhajtót, értágítót, fájdalomcsillapítót illetve szívgyógyszert. Sajnos előző héten elvesztettem az állásomat ami nyilván valóan nagy hatással van az anyagiakra. A szívgyógyszerből napi 2 kell a kutyának, viszont a gyógyszer ára nagyon nem alacsony. Nagyon szeretem a kutyám mielőtt betámadna bárki is, de egyszerűen nem bírom már anyagilag finanszírozni. A vízhajtó, a fájdalomcsillapító és az értágító ára elhanyagolható de a szívgyógyszer ára havi 60-70 ezer forintra jön ki. Sajnos a kutyus már nem lesz jobban sem, és sokszor a mozgásban is segíteni kell neki. Enni eszik rendesen és van életakarata is ha lehet ilyet mondani, így semmiképp nem akarnék az altatás mellett dönteni, már belegondolni is nagyon fájó. Mit csináljak szerintetek?

2022. aug. 23. 23:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Regisztrálj egy adománygyűjtő oldalra, ahol az emberek egy kávé árával hozzá tudnak járulni a kutyád gyógyszerköltségeihez. Kérd meg az ismerőseidet, hogy támogassanak havonta, és cserébe te is adj nekik valami apróságot, küldj rendszeresen fotókat a kutyáról, tegyél szívességeket (már ha belefér az álláskeresés mellett). Például a ko-fi.com ilyen oldal.
2022. aug. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

Én is olyan úgy érzek mint te,de sajnos az a kérdés hogy most szenvedni hagyni vagy nyugodt körülmények között el ásni?

Mert semmi se tart örökké

2022. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Végülis csak 12 éve van tele minden azzal, hogy a szívféreg ellen védekezni kell. Miért nem adtál neki idáig szívféreg ellen semmit? Miért hagytad, hogy megfertőződjön? Szeretem az ilyent, spórolunk a kutyán amíg egészséges, majd akkor is, amikor beteg...
2022. aug. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

#3 Rengeteg ember nem tud a szívférgességről még hallomásból sem és ez nagyon sok esetben az orvosok hibája is, mert nem tartana semmiből az éves oltás alkalmával felhívni rá a figyelmet, de nagy részük nem veszi komolyan van csak lesz*rja.

Nekem szerencsém volt, mert már amikor 8 évvel ezelőtt befogadtam a kölyökkutyámat szólt az orvos, nála azóta is védekezünk, de a mostani mentett kutyám szívférges és a kutyás ismerőseim nagyon nagy része csak tőlem hallott először a betegségről.


Kérdezőnek: Próbálj meg őszintén elbeszélgetni erről az orvosotokkal, talán tud olcsóbb gyógyszert is ajánlani, ami ugyanolyan hatásos lehet. Nekem is volt szívbeteg kutyám, de a havi szívgyógyszere tavaly 6000 forint volt, amit talán könnyebben ki tudsz gazdálkodni.

2022. aug. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Mik a kutya tünetei egyébként?
2022. aug. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Minden tele van évek óta ezzel a fertőzéssel. Minden orvosi rendelőben millió plakát, gyógyszerajánló vam, hogy védekezni kell ellene. Lehet az orvosra mutogatni, de elsősorban nem az orvos felelőssége, hanem a gazdáé. Akit érdekel a kutyája, az tud róla. A mai világban, az internet mellett nem lehet indok, hogy nem hallott róla...
2022. aug. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A tünetei elsősorban a fulladás, ami a vízhajtó nélkül jelentkezik. E mellé még társul a gyengeség illetve néha a nehézlégzés.
2022. aug. 24. 10:02
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem leszek népszerű, de hiába írtad, hogy nem akarod altatni, valójában ezért írtad ki a kérdést, hogy más kimondja, amit te nem tudsz. El kell engedni.


Egy előrehaladott szívférgesség és annak kezelése minden kutyát megvisel, idősen ez hatványozott. A terápia alsó hangon is százezres tétel ilyen állapotban, s nem is biztos, hogy a végére értek vele.


Ha nem bírod anyagilag a gyógyszereket, nem tarthatod azok nélkül. Ha nem tudsz anyagi segítséget találni hozzá, akkor meg kell hozni a döntést, ami neki a legjobb.

2022. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ahogy én észrevettem a szívgyógyszer nagyon nem befolyásolta a kutya kedvét/tüneteit. (Ez nem azt jelenti hogy nem csinál semmit)

De arra gondoltam hogy napi 2ről át állnánk napi 1re. Tudom nagyon zsugorinak és pénzközpontúnak tűnök de tényleg elfogyott minden tartalékom is. Lehet ennek bármiféle következménye?

2022. aug. 24. 10:16
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

A nem megfelelő dózis, olyan mintha nem adnál semmit (legtöbbször, máskor pedig éppen teljesen más hatással fog járni). Lehet te nem látod a kutyán, aztán kitudja, hogy amiatt a fél dózis támogatás nélkül egyszer csak bedobja a szíve a törülközőt.


Ne spórolj a kutyán. Vagy kíméld meg a továbbiaktól, vagy csináld végig, de rendesen!


A kettő közötti mezsgye kínlódás.

2022. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!