Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kutyát ledominálni?

Hogyan kell kutyát ledominálni?

Figyelt kérdés
Még kicsi,de már most azt hiszi ő a főnök.
2022. aug. 28. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A sorrendisegj szabalyok betartasaval tudsz fole kerekedni
2022. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Hat azt nem tudom hogy kell, de nekunk ezek segitettek a kistestu, tacsko jellegu orokbefogadott kutyusomnal:

Az elejen elrontottuk, nem igazan voltak szabalyok, hagytuk mindenhova bemenni, felmenni, egyutt aludtunk, hagytuk valogatni kajakban es stb. Emiatt nagyon pofatlan lett, nem figyelt rank, nem hallgatott semmire, parzo mozdulatokat is tett a labunkra (ivartalanitott szuka).

Aztan szobakennelbe szoktattuk, ott van a kis helye ahol aludhat, le lett tiltva a kanaperol es az egyutt alvasrol, parancsra eszik, mi megyunk ki az ajton eloszor, o csak engedelyre mehet ki, vannak helyisegek a lakasban, ahonnan ki van tiltva es egyaltalan nem mehet be,nincs egesz nap babusgatva meg kezben, mint az elejen. Persze szeretgetjuk, simogatjuk most is, de nem ugy, mint amikor hozzank kerult, mert akkor tenyleg 0-24-ben valakinek az oleben volt, valakivel egyutt aludt, aki epp otthon volt.


Nekunk ezek segitettek, masnak lehet nem valik be, de amiota vannak ezek a szabalyok, alom kutya lett belole. Hallgat rank, nem szarik a fejunkre, sokkal konnyebb tanitani is barmire.

2022. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%
Vidd el egy jó trainerhez, ha megbunteted , lenyomod csak utálni és félni fog.
2022. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
11%
Erre a kérdésre nem válaszolhatunk. Múltkor egy hasonló kérdés alá azt írtam, hogy nem szabad hagyni hogy akaratoskodjon a kutya, akkor kapjon enni amikor már nem agresszív, lenyugodott. Kaptam rá vagy 6 negatív értékelést meg egy semlegest, nekem esetek hogy ez állatkínzásnak minősül, majd törölték is a válaszom, meg még vagy másik 5-öt is akik hasonlóan meg akarták fegyelmezni a kérdező agresszív kutyáját. Erre a kérdésre is csak olyan választ lehetne adni, ami sokak szerint állatkínázás (pl. fegyelmezés, dominancia kimutatása, stb.), így rendes választ nem fogsz rá senkitől kapni. Vidd trénerhez, ez a helyes válasz itt a GYK-n minden ilyen kérdésre.
2022. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem azt hiszi, ő a főnök.

Simán egy kutyakölyök, aki nem ismeri az emberek által elvárt helyes viselkedést.

És itt jön képbe a gazda. Innentől kezdődik a kutya NEVELÉSE.

A nevelés pedig nem egyenlő a ledominálással.

2022. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

3!


Ez nem igaz. Saját tapasztalat. Én így domináltam fiatal korában nőként a domináns kanomat. Mai napig (13 éves) imád engem. Van olyan kutya, amelyiket nem lehet ingyom-bingyom módon nevelni.

2022. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Leginkább sehogy. Normálisan kell nevelni. Vidd kutyaoviba, kutyasuliba, de olyan helyre, ahol nem úgy oktatnak, hogy azzal traumatizálják a kutyát.
2022. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod ledominálni? Mi nem megy?
2022. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!