Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutyát adott...

Hogyan lehet egy kutyát adott helyzetben egyértelműen ledominálni?

Figyelt kérdés

Most nem a folyamatos falkavezérség gyakorlására gondolok, hanem arra, hogy egy adott helyzetben hogy lehet a kutyának a tudtára adni, hogy "Én vagyok a főnök!"? Természetesen erőszak nélkül!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 4. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

a szemmel verés, és a lenyomás, bár az a gond hogy ha egyiket sem csinálod meg megfelelően akkor a kutya "nyerhet" (tehát csak rontottál a helyzeten) és az is benne van a pakliban hogy könnyen ellened fordíthatod.


a szemmel verés amikor lassan fölé állsz és úgy nézel a szemébe mint akit mindgyárt keresztbe lenyelsz.


a lenyomás az amikor a nyakánál lenyomod oldalt fekvő helyzetbe a kutyát. persze ennek is nagyon meg van a technikája. az én kutyám pl. erőssen domináns és csak úgy tudok nyerni felette ha a nyakánál épphogy ott tartom a kezemet és totál teli vagyok nyugis érzéssel és semmi mást nem akarok csak azt hogy maradjon úgy mert rosszat tett, ha nem marad úgy akkor "egy harapással megölöm" , mert megtehetném de ha jó kutya nem teszem. (valami ilyesmit szoktam felé "sugározni"). ez tökéletesen szokott hatni. de ha egy kicsit is durvábban fogom meg, vagy dühös vagyok vagy bármi akkor birkózásba csap át az egész és semmiképp nem adja meg magát. össze vissza csavarja a testét, próbálna megharapni, vonaglik. ez nem jó. olyan erővel tartom a nyakán hogy tulajdonképpen lazán bármikor felkelhetne, de ha megmozdítja a fejét nagyon finom lenyomással hozom a tudtára hogy ezt nem teheti meg amíg én nem adok engedélyt a "felkelésre".


persze ezt a lenyomást ritkában alkalmazom, bőven elég sok esetben a szemmel verés már attól megadja magát. de mint már írtam nagyon oda kell figyelni hogyan kivitelezed.

2013. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akár egy szóval, vagy egy mozdulattal. De ehhez Neked magadnak is el kell hinned, hogy amit csinálsz, az tekintélyt parancsoló.

Én már a nézésemmel is a kutya tudtára tudom adni.

2013. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 5. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!