Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Mit csináljak? Nagyon...

SOS Mit csináljak? Nagyon nagyon aggodom

Figyelt kérdés
van egy kis testű keverék szuka kutyusom 5 hónapos csak még és iszonyú dolog történt az én hibámból :( mentünk utazni és a szállitó boxba volt és mikor meg érkeztünk az adott helyre ,ekkor a mancsa valahogy be akadt a rácsba és nem hagyta hogy segítsek neki és össze-vissza ficánkolt és az egyik ujjáról le húzódot a körömnek a védő része nem tudom már minek is hívják de vérzik neki és fájj is neki de nem nagyon fájhat neki annyira mert szaladgál és nem sántit meg semmi csak nagyon aggodom érte és lelkiismeret furdalásom van hogy milyen szőrnyű dolgott tettem vele mertha nem lett volna a box akkor nem történt vólna meg :'( nagyon sajnálom és tanácstalan vagyok mit tehetnék érte?!nagyon imádom ,mégis mit tehetnék érte?eddig le fertötlenítettem meg be kötöttem de a kötést azt le szedi :( tegyek még valami mást vagy csak tól aggodom?köszönöm szépen a válaszokat.nagyon el vagyok keseredve :(
2010. szept. 24. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1 holnap elviszed dokihoz, hogy nem-e tört el a keze

2 megneveled

3 beszoktatod a dobozba és akkor nem fog pánikolni

4 nagyon jó helyen van a dobozban, semmi szükség rá, hogy balesetet szenvedjetek miatta + a dobozban sokkal biztonságosabban utazik

2010. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon aranyos és lelkiismeretes vagy, és látszik, hogy imádod a kutyádat. Jól tetted, hogy lefertőtlenítetted, de egyébként valószínűleg semmi baja nem lesz, pláne, ha ilyen kis életvidám. Azért ha útba esik egy állatorvos mutasd meg neki, abból baj nem lehet :)
2010. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem sántít akkor szerintem nem lehet olyan vészes, de ha nyílt seb akkor elfertőződhet, lehet hogy meg kéne mutatni dokinak.
2010. szept. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Morfologus ***** válasza:
0%

A kutyának mancsa van nem keze.

Nem kell rögtön állatorvoshoz futni, ha nagyon aggódsz érta akkor max hivd fel.

2010. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Öntsd le betadinnal, de kötést ne tegyél rá.Holnap pedig doki.
2010. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat .leg első a kutyusomat mégis hogy neveljem meg 4 hónaposan hogy ne érdeklödjön semmi útán amugy semm pánikolt a boxban csak ahogy ki akart jönni sajna nem várta meg míg teljesen kinyitottam és igy történt a baj :( hát inkáb ölbe viszem és nem boxba mert félek hogy megint baj lesz :(.amugy köszönöm neked is a választ.sajna holnap nem tudom vinni dokihoz de holnap útán igen mert diák munkát végzek és hát kicsitt késöbb kapom meg a pénzt mert holnap útán jön meg a néni akinek segitek és ezért amugy meg elviszem dokihoz ez alap.:)köszönöm akkor kicsit joban meg nyugotam.hát nem nagyon tudom hogy ez nyilt sebnek számit e mert a köröm jött le neki vagyis a fekete rész róla ami alatta van az épp csak vérzik.nagyon köszönöm a válaszokat
2010. szept. 24. 21:23
 7/14 Morfologus ***** válasza:
0%
Nekünk van egy kóbor macskán, hol nálunk van hol bolyong valahol, van hogy 4-5 napig nem is látom, egyszer egy 1cm 3mm mély nyílt sebbel a nyakán jött haza, kapott kaját megint eltünt, mikor legközelebb jött besebesedett már neki, majd megin eltünt, legközelebb már a szőr volt a helyén és szinte semmi nem látszott. Ez csak egy példa. Elnyalogatja magának, te se futsz orvoshoz ha megvágod magad vagy belenyírsz a körmödbe. Nem kell itt túldramatizálni a dolgokat.
2010. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

"Nekünk van egy kóbor macskánk"

azért ezen jót kuncogtam, a kóbor kifejezésnek nem az a lényege hogy senkié? na mindegy azért én erre nem lenék büszke hogy a sérült (félig)macskámat nem kezeltetem.

Én még a szomszéd macskáit is dokihoz viszem ha úgy látom nagy a baj. Nagy mázli hogy nem fertőződött el az a aseb, de lehet hogy valaki más lekezelte, azért sem láttátok napokig, mindenesetre nem nektek köszönhetően maradt életben.


Vissza térve a kérdezőhöz, ha nem látsz nyílt sebet, meg húst akkor felesleges dokihoz menni (persze ha attól megnyugszol nyugodtan mehetsz.) Abban igaza van a kóbor cicás válaszolónak hogy az állatok a nyálukkal tudnak gyógyítani és sokkal gyorsabban regenerálnak mint az emberek. Úgyhogy nyugi, fertőtlenítsd le holnap is és már kutya baja sem lesz.

2010. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Morfologus ***** válasza:
26%

:)

Igazi kis túlélő, volt hogy olyan sebekkel jött "haza" mintha szögesdrótba futott volna a fejével, de azok se vérző sebek voltak, már be voltak hegesedve, mára már semmi nem látszik abból se. Azért használtam a kóbor jelzőt mer csak enni jön meg pihenni. A kutyám is nyalogatta a sebét. Nemhiszem hogy máshol lekezelték volna, szomszéd háznál már senki nem lakik, tiszta bozót, ott van neki a családja, ott szokott kóborolni. Mondom, jól bezabál aztán már megy is, azért valamicskét törödök vele, télen beszoktuk engedni, már ha épp nálunk van :)

2010. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 MME ***** válasza:

Hát én azért elvinném dokihoz. Én meg több példát is tudok ennél kisebb körömsérülésre, ahol elfertőződött, hiába kezelték Betadine-nal. Meg még számtalan olyan kutyát és macskát, amelynek kitartó kezelés és antibiotikum kellett, mert pl. a kutya foga felsértette a macska fülét, utána hiába nyalogatta a Mex (a kutya), attól csak rosszabb lett, mert nem tudott kiszáradni.

Egyik kutyámnak a hasán volt egy seb. Na és képzeld, ő is hogy gyógyította? Elkezdte nyalogatni, amitől aztán egy baromi mély seb lett, jól behatolva a mélyebb szövetekbe is. Újabb nyalogatás, durvább gennyesedés, és így tovább. Itt is kudarcot vallott a Betadine. Aztán csepegtettem rá kb. 10-14 cseppnyi 100%-os gyógyszerkönyvi minőségű levendula olajat, többször nem is kellett, megvolt a hatása:

- szinte azonnal eltűnt a genny, két nap múlva szépen kiszáradt a seb,

- nem nyalogatta, mivel illóolaj, és a szag nem olyan étvágygerjesztő,

- és még a szúnyogokat is eltántorította egy időre :D

Azóta is levendulával, meg néha rozmaringgal fertőtlenítek és szárítok sebeket, a fenti előnyök miatt. De a rozmaringot inkább hagyja ki, aki kipróbálná, mert arra néhány állat bőre érzékenyen reagál, és az nem kellemes érzés.

Szóval vidd el, előfordulhat hogy még fizetned sem kell azért, hogy szimplán megnézi, kivéve az antibiotikumot, amit esetleg felírhat.

2010. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!