Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ösztönerős felnőtt kuvasz...

Ösztönerős felnőtt kuvasz gazdacseréje?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy egy ösztönerős felnőtt (2 éves) kan kuvasz meg tudna-e szokni egy új gazdát?

A területét őrzi, idegeneket nem tűr. Ha magamhoz venném, lenne esély arra, hogy idővel elfogadja, hogy már én vagyok a gazdája? Segítene a helyzeten az, hogy ő új helyen van, nem az eddigi területén?

A kutya harapós, eleinte egy elkerített területen lenne, amíg meg nem szokik engem, mert szeretném elkerülni a harapást.

Családnál nevelkedett, a család felé teljesen szeretetteljes és elfogadó, csak idegenekkel szemben van benne agresszívitás. Nincs ivartalanítva, mert egy tenyészkan.

Még nincs eldöntve, hogy magamhoz veszem. Korábban már volt kuvaszom, de őt kölyök kora óta neveltem, így kicsit más volt a sztori.

Mit gondoltok, lehetséges?


2022. szept. 2. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Az egygazdás. Sok szerencsét a művelethez.
2022. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Lehetséges. Nyilván idő kell neki, de azért a történelem, során mindig is előfordult, hogy pásztorkutyák gazdát cseréltek. Beszélj a tenyésztőjével vagy régi, tapasztalt pásztorkutyással erről.
2022. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom. Nem kötekedésből, de ha a gyakorin kell kérdezőskönöd ezzel kapcsolatban, mert nincs elég tudásod, tapasztalatod egy ilyen kutyához, akkor inkább ne vedd magadhoz.
2022. szept. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm a választ, a tenyésztőnek már írtam egy email-t, még várom a válaszát :)


#3 igaz, olyannal nincs tapasztalatom, amikor már egy kifejlett kutyáról van szó, de magával kuvasszal és más pásztorkutyával van. Pusztán érdekel, hogy van-e esély arra, hogy megszokjon egy új helyet, mert ha nincs akkor meg se próbálom.

2022. szept. 2. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Mi 1,5 éves komondort vettünk magunkhoz. Teljesen beilleszkedett.
2022. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem simán megszokna egy úgy gazdát, de ez a becsukom az udvar végébe, amíg kezes nem lesz módszer nem biztos, hogy a legcélravezetőbb.


Én rádobnék egy kosarat és vinném mindenhova magammal a telken belül, meg mennénk sétálni, sokat simogatnám és jutalomfalatokat osztogatnék neki.

2022. szept. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért nem lenne a kert végében, viszont a kosár nem véd ha támadni akar. Egy ugrással ledönt, és a karmait sem szeretném megérezni. A tenyésztő se ajánlotta, hogy kezeljem úgy, mintha mi sem történt volna, azt mondta, mivel valóban nehezebben szoknak meg új gazdát, így csak az ellenkezőjét érném el.

Jutifali meg max a kezem lenne szerintem.

Kaptam innen is választ, a tenyésztőtöl is, tőle kifejezetten erre a kutyára szabva. Ő át fog jönni hozzánk ahogy tud, és vele együtt már pórázon keresztül ismerkedünk a kutyával.

2022. szept. 3. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!