Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ide fordulok segítségért,...

Ide fordulok segítségért, mert meghalt a kutyám, és vele együtt lelkem egy része. Hogyan lehet ezt feldolgozni, könnyíteni a fájdalmon?

Figyelt kérdés
Köszönöm ha írtok. Idős volt már szegényke, és természetes halállal halt meg, nem nekem kellett elaltatni, ezt nagyon köszönöm neki. Családtag volt, mindenhová vittük magunkkal, óriási űrt hagyott.
2022. szept. 5. 17:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Sírd ki magad, engedj magadnak egy gyászidőszakot, aztán próbáld meg elengedni. Együtt érzek veled. Isten nyugosztalja a kis bundás barátodat!
2022. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet könnyíteni a fájdalmon. Az csak az idők folyamán csitul.
2022. szept. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

2 hát, ez ordas nagy hazugság, ezért szenved a legtöbb ember, mert elhiszi ezt a butaságot.


Kérdező: olvasd el Byron Katie, Négy kérdés című könyvét.

2022. szept. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! 😥 A könyv ajánlást is.
2022. szept. 5. 18:08
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
El kell gyászolni, akármilyen nehéz is. Nyugodtan hagyd el magadat, sírj, nézegesd a fotóit, vagy ami csak jólesik. Egy idő után már enyhíteni fog a fájdalmadon a tudat, hogy hosszú élete volt, és szeretetben élhetett veled.
2022. szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%

Őszinte leszek veled: ez _csak_ egy kutya.

Az életben vannak/lesznek _sokkal_ nagyobb problémák, amiket majd meg kell oldanod, túl kell vészelned.

Nekem is volt rengeteg állatom (mindig megmentettem valamit valahonnan), de aztán gyereked születik, elveszted a szüleid és rájössz, hogy egyik állat elvesztése sem ér fel a gyereked vagy a szüleid elvesztésével.

Vagy csak nézz körbe a szomszédban, hogy emberek százezrei kénytelenek menekülni az otthonaikból bombák fenyegetése közben, vagy halnak meg sorra.

Igen, a szívünkhöz nőnek, de akkor is _csak_ egy kutya, az élet megy tovább.


Gyászold meg, őrizd meg emlékeidben és örülj, hogy szép élete volt, de azért bele nem rokkanunk egy kutyába.

bocs, ha nyers voltam, de igyekeztem őszinte lenni.

2022. szept. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

6 ez egy ostoba demagógia, mert minden embernek a saját problémája a probléma, nem a tied vagy másé. Ez a csak egy kutya dolog... Hát igen, a gyereked meg csak egy gyerek, van 8 milliárd ember a földön.

Ez a vekengö gyászkultura épít fel tudat alatti sémákat, gyász reakciót. Ezen lehet változtatni, ezért ajánlottam a Négy kérdést.

De attól még az a kutya fontos volt valakinek, ha neked nem, remek, ússz tovább.

2022. szept. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

7-es: " Hát igen, a gyereked meg csak egy gyerek, van 8 milliárd ember a földön."

lathatolag nincs gyereked:) igy a vita a tovabbiakban parttalan.

2022. szept. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8 már bocs, de ahogy neked nem fontos még kutyája, másnak sem fontos a te gyereked. Anyám van, mégsem érdekel a te anyád. Be lehet fejezni a bites zsákutca ideológiát.
2022. szept. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

en nem azt mondtam, hogy engem nem erdekel az o kutyaja hanem azt, hogy nem kell vilagga menni, mert meghalt a kutyaja.

az eletben sokkal fontosabb dolgok is lesznek, mint egy kutya.

igen, az _csak_ egy kutya. meg akkor is, ha nevet adott neki, ha vele aludt, ha puszilgatta.

ha hiszed, ha nem en is megsirattam a kutyaimat (fiukent), de az ertekrendet tegyuk helyre, kulonben hirtelen egyedul talaljuk magunkat 40 evesen egy kutyaval egy lakasban.

2022. szept. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!