Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ide fordulok segítségért,...

Ide fordulok segítségért, mert meghalt a kutyám, és vele együtt lelkem egy része. Hogyan lehet ezt feldolgozni, könnyíteni a fájdalmon?

Figyelt kérdés
Köszönöm ha írtok. Idős volt már szegényke, és természetes halállal halt meg, nem nekem kellett elaltatni, ezt nagyon köszönöm neki. Családtag volt, mindenhová vittük magunkkal, óriási űrt hagyott.
2022. szept. 5. 17:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
10 értem, köszönöm a tanítást. Számára most a legfontosabb dolog a kutya, nem a te hantázásod a semmiről.
2022. szept. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
akkor hajra:) szolj, ha kijottel az apátiából és visszatértél a való életbe. jó pityergést.
2022. szept. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
12 pont az ilyen seggfejek pityeregnek 60 évesen, hogy jajj, miért nem beszélnek velem a gyerekeim. Azért kisember, mert nincs jogod a saját érzelmi frusztrációd miatt invalidálni mások érzéseit. A szenvedés nem szükséges, de attól még a kérdező ebben az állapotban van. Ha értelmeset nem tudsz hozzá tenni, terheld a saját családod, amig nem elég nagyok, hogy elszaladjanak elöled
2022. szept. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz. Én háromszor éltem át, legutóbb másfél hónapja, tragikus módon (nem békésen itthon aludt el), ez a legpokolibb mind közül. Tudom, hogy ez klisésnek hangzik, de egy másik kutya társasága segíthet feldolgozni, mert felidézi a közös, szép pillanatokat. Persze erre idő kell, és nem azt mondom, hogy rögtön szerezz egy új kutyát... de például menhelyre lehet menni segíteni a kutyusoknak, már a sétáltatásnak is nagyon szoktak örülni.


És ne hidd azt, hogy akár egy új kutyával is a régit elfeleded. Nem feleded el, és nem pótolod, az új kutyában őt is fogod látni, vagy ha nagyon mások, akkor is fel fog idéződni benned. Az űrt viszont segít betölteni egy másik kutyus.

2022. szept. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Soha többé nem akarom ezt átélni. Ő nem pótolható, nem lesz másik kutya az biztos, ő nagyon különleges, csodás természetù kutya volt.
2022. szept. 7. 12:17
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
15 pont ezzel alapozod meg a szenvedést. Mert ha új kutyád lesz, kinek ártasz? Az ürt mindig betölti valami, ha nem állsz ellent.
2022. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15# Mind a három kutyám, akit elvesztettem, különleges, csodálatos, egyedi volt. Szegényebb lettem volna, ha akármelyik után nem vállalok be egy új kutyát, bele sem szeretnék gondolni, hogy nem ismertem volna meg az első után a másodikat, utána a harmadikat. Az új kutya nem pótlék, hanem új lehetőség, hogy a szeretetedet add egy újabb csodálatos kis társnak, és semmit nem vesz el az előzőek iránt érzett szeretetből. (14-es voltam.)


Két hónappal ezelőtt még két kutyám és egy macskám volt. Most egy kutya és egy macska maradt, de mindegyiket önmagáért szeretem/szerettem, a velem levők nem tudják pótolni azt, amelyik elment, így is megszakad utána a szívem, de nagyon sokat segít a jelenlétük.

2022. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Lehet ez lesz a gyógyír, igen.
2022. szept. 9. 12:52
 19/19 anonim ***** válasza:
Ne érezd úgy hogy "megcsalod" az emlékét egy új kutyával.
2022. szept. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!