Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez valóban állatkínzás?

Ez valóban állatkínzás?

Figyelt kérdés

3 éves ivartalanított nőstény tacskó, szép egészséges. Legalább évente egyszer elviszem állatorvoshoz, minden oltása megvan, szerintem mondhatjuk, hogy törődöm a kutyával, jobban is mint magammal, mert engem legalább 11éve nem látott orvos.


Szóval nyulakat tartok, és valami ragadozó éjszakánként megöli a kicsiket, ezért egy hete éjszakára bezárom hozzájuk a kutyát, a 3x4 méteres ólba. Soha nem volt megkötve, csak este 21től reggel 6ig bezárva tartom, természetesen addig is van mit ennie-innia. Minőségi tápot veszek neki, ezen kívül hetente vágok egy nyulat, és abból is jókat lakmározik. Egy ismerősömnek ugyanezt meséltem, hogy valami gyilkolja a nyulakat és éjszakára bezárom a kutyát, az meg kikelt magából, hogy én mekkora szemét állatkínzó vagyok, és megérdemelném hogy éngem zárjanak be.



2022. szept. 9. 08:31
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
77%
Nem.
2022. szept. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
2. Akkor közlöm veled hogy a tacskó eredetileg egy VADÁSZKUTYA, csak a modern társadalom csinált belőle kanapékutyát.
2022. szept. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
3x4 méter az nem olyan kicsi, főleg egy tacsinak. Nekem a szobám kisebb... Ettől függetlenül azt mondom, nem jó neki persze, hogy bevan oda zárva, biztosan jobban szeret kint lenni, de azért gondolom kibírja, állatkínzásról nem ilyen esetben kezdünk el beszélni :)
2022. szept. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%

3-as, és a vadászkutyák eredetileg vadászaton kívül bent voltak a házban a gazdával.

Kérdező, nem a kutya nyírja ki a nyulakat? Végülis vadászkutya.

2022. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Azért az állatkínzás közel sem itt kezdődik. Eleve maga a tény, hogy nem így tartod, csak időszakosan van bezárva. Semmi baja nem lesz a kutyának, nem szenved, nem bántalmazzák, talán izgalmas is neki ez az új helyzet az ismeretlen szagokkal együtt. Maga a hely sem kicsi, emberek élnek kisebb szobában. Kap vizet, kap ételt, még fekhelyet is teszel be neki, valszeg átalussza az éjszakát, ha nem tapasztal semmit. Ez kb olyan, mintha ház felújítás miatt lenne bezárva a kutya, ne legyen láb alatt, ne szökjön el (abból sem fog fel többet, minthogy be van zárva). Aki ezt állatkínzásnak titulálja, javaslom menjen ki egy menhelyre, ahová a kutyák néhány órát kivéve 0-24 egy ketrecbe vannak bezárva, ami sokkal kisebb ennél.
2022. szept. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Dehogyis, épp ellenkezőleg. Valami még azelőt kinyirta mielőtt bezártam a kutyát. Amíg odabent volt, két egymást követő éjszakát nem volt gond, aztán gondoltam már nem is lesz és következő nap nem zártam be a kutyát, akkor ismét megölt 2 növendéket.
2022. szept. 9. 09:34
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

"a vadászkutyák eredetileg vadászaton kívül bent voltak a házban a gazdával."


Egy vizsla, vagy más nagyobb vadra specializált fajta valóban bent lakott. De egy kotorékeb ha kellett otthon is tevékenykedett.

2022. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézd végig, van-e valami rés, lyuk az ólban, amin keresztül bejuthat állat.
2022. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Tehát a nyulak csak akkor vannak biztonságban, ha éjszaka köztük van a kutya. Ha már csak egyetlen éjszakát nem tölt odabenn akkor ismét lecsap a ragadozó. Érdekes módon nappal nem esik bántódásuk. Volt olyan kisnyúl, amelyik teljesen meg volt csonkítva, a fél teste hiányzott, míg másikból nem evett, csak megölte öket. Volt, hogy egyszerre 4 tetemet is találtam, de közülük csak az egyiket kezdte el enni, a másik hármat csak megölte. Mi lehet ez? Nyest?
2022. szept. 9. 09:39
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Nézd végig a nyulak helyét, te látod, mi innen nem fogjuk tudni megmondani. Az meg ezek szerint nem elég, hogy van, amikor bent van a kutya, mert amint nincs bent, megint gond van. Keresd együtt a kutyával, lehet, hogy párszor már elzavarta, így a segítségével talán könnyebben meg is találod, hol keresd a rést, és be tudod csapdázni, vagy le tudod zárni a bejutás helyét.


( [link] )

2022. szept. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!