Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférgességből kikezelhető...

Bozsikrisz kérdése:

Szívférgességből kikezelhető a kutyám? Érdekelnének a tapasztalatok.

Figyelt kérdés

A kutyám vérében mikrofilaria-parazita fertőzést mutatott ki a laboreredmény, ezekből fejlődik ki a szívféreg.

Szombaton megyünk orvoshoz, hogy elkezdjük a kezelést, de azt még nem tudjuk, hogy milyen stádiumban van.

Azt olvastam, hogy akár végzetes is lehet:( Kezelték már valakinek ilyennel a kutyáját?


2011. márc. 10. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A "valódi" szívférgesség (ami rövid távon halálos is lehet) nagyon-nagyon ritka Magyarországon. Pár évvel ezelőttig 2 esetről tudtak - az egyik bizonyítottan mediterrán országban járt előtte és ott kapta el de már itt jött ki rajta; a másik kutya ellenben nem járt sehol, így az aggasztóbb volt h ő honnan kaphatta el, mivel az a fajta szívférgesség csak a mediterrán országokban őshonos (és életképes) szúnyogok terjesztik.


Ami valószínűbb h a te kutyádnak bőrférgessége van - gyakran ezt is szívférgességnek nevezik, de a két betegség nem ugyanaz -, ami nem közvetlenül a szív férgessége, hanem ezek a paraziták a bőr alatt, a nyálkahártya kötőszövetben telepednek meg.


Itt van két nagyon jó cikk mind a kettő fajtáról:

[link]

[link]

2011. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnál csak a gyanu merült fel, ezért utána néztem egy picit. Valóban lehet végzetes is, de jellemzően akkor, ha már komoly kifejlett szívférgességről van szó. Ha az elején kaptátok el, akkor még nagyon jó eséllyel hamar kilábaltok belőle.

Úgy tudom, a Stronghold a legjobb a szívférgesség kezelésére, de csak más szempontból egészséges kutyának adható be, mivel igen erős szer (tehát például egy kennelköhögéssel fertőzött kutyának nem adható).

Első körben én biztos ezzel próbálkoznék és csináltatnék kb. 1 héttel később egy újabb vizsgálatot, de a doki tuti okosabbakat fog mondani.

Nem lesz gond reméljük. Jobbulást!

2011. márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Strongold nem "beadható", hanem spot-on.
2011. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jogos. Nem beadható, hanem tényelg spot-on, csak elrontottam, bocs.
2011. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!