Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális a bűntudat amikor...

Normális a bűntudat amikor először "leadom" a kutyát pár napra?

Figyelt kérdés

2 és fél hónapja van nálunk egy kistestű 2 éves kutyus.

Nagyon egymáshoz nőttünk, nagyon jó kutyus egy rossz szavunk sem lehet rá. Van egy kis szeparációs stressze amit egész jól oldunk.. de nem szeret nélkülünk lenni persze.

Októberben elutazunk 5 napra ezért mar nyaron elkezdtük keresni a lehetőséget hogy hol lehetne addig hagyni (családi segítség sajnos nincs, de ezzel számoltunk örökbefogadáskor hogy kell egy fix panzió ilyen alkalmakra.)

Találtunk is egy panziót, ma adtuk be próbanapra, holnap reggel megyünk érte, ha minden rendben ment akkor az utazásig még egy napra beadnánk, hogy lássuk másodjára "örömmel" megy e be vagy nem fél stb...


Szóval... normális ez az iszonyatos bűntudat? Az forog a fejemben hogy azt hiszi ott hagyjuk örökre :(

Ti hogy bírkóztatok meg ezzel?


2022. szept. 17. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Én nem panzióba viszem a kutyát, hanem szitterhez.

Az első alkalommal nagyon rossz volt nála hagyni, de amikor mentem a kutyáért, akkor láttam rajta, hogy jól érezte magát.

Több képet és videót is kapok a kutyákról ameddig ott van a szitternél.

2022. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Huhh necces, mert orokbefogadott vagy barmilyen kutya eseteben igazabol az lenne a szabaly, hogy minimum 6 honapja legyen nalad, mielott mas vigyaz ra, mert nagyjabol akkor kezdi elhinni, hogy tenyleg te vagy a gazdaja es vissza fogsz jonni.

Illetve kisebb trauma is neki, ez igy nem lesz a legjobb :/

Dehat mar mindegy.


Igen, amugy nekem is buntudatom volt es iszonyatosan hianyzott a kutyam, amikor eloszor vigyazott ra mas, de aztan megszoktuk, o is, en is, hogy neha vannak olyan alkalmak, hogy mas fog vigyazni ra. Amugy a kutya nagyon jol viselte mar az elso alkalmat is, igazabol sztm neki fel se tunt, hogy massal van, nagyon jol erezte magat :D

Panzioba egyszer adtam 2 napra, de soha tobbet nem megy, ezt megfogadtam. Pedig nagyon jo kis hely volt az ranezesre, csaladias, bent lehetett a hazban, kimehetett a kertbe, amikor akart, nem csak kis ketrecbe zartak, mint mas helyeken, de borzasztoan rosszul viselte valamiert, ugy kaptam vissza, hogy meg egy hetig remegett es halalra volt remulve. A panzios szerint az volt a baj, hogy az egyik kutya nagyon ellenseges volt vele, kulonzartak oket, de ez viselhette meg.

Elvileg, gyakorlatilag meg ki tudja mi tortent ott vele...:(

2022. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat en a nagytestu kutyammal egyutt meg ek csak nyaralni :vonattal mehetunk kutyaval. Elozo kutyam sajnos anyamnal hagytam ket hetre nyaralas miatt,lebetegedett alatta,nem evett es rovidesen meghalt. Utana megfogadtam,h csaladtagra se bizok kutyat.
2022. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Normális, ez mindkettőtöknek stressz, és egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz probléma.
2022. szept. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

:(

Végigbőgöm az éjszakát ezek után az tuti.. :(


Amugy 3as tök jó amit írsz de nem életszerű hogy örökre csak a kutyussal megy az ember nyaralni nekünk pl az októberi egy több órás repülőút, "feladott poggyászként" meg sose utaztatnám...

2022. szept. 17. 16:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel a panziót és kérdezd meg, hogy viseli a kutyus, mit csinált ma, stb.
2022. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent persze, vannak olyan esetek, amikor nem lehet vinni a kutyat es nincs is ezzel baj szerintem, ezert nem kell, hogy buntudatot erezzunk :)

Csak legkozelebb at kell gondolni, hogy egy “friss” kutyat mennyire hagyunk magara, itt en csak ebben latom a problemat, masban nem, de lehet hogy tenyleg semmi baj nem lesz :)

2022. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%
Jesszus... mi lesz veled, ha egyszer gyereked lesz?? Sőt, inkább javaslom, hogy ne legyen. SOHA! Csak tönkretennél egy életet ilyen viselkedéssel...
2022. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

ma 16:53


Te magadnál vagy?


Hogy a fenébe lehet egy kutyapanziós, bűntudatos kérdéshez ilyesmit írni?


Hogy jön ide a gyerek?

2022. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi 9es de nyugi a 8as válasz által inkább jobb kedvre derültem olyat nevettem rajta :D


Kedves 8as köszönöm hogy jobb kedvre derítettél az igazi magyaros válaszoddal :D



Felhívtam a panziót jó tipp volt köszönöm, már készen áltam arra hogy most elindulok a kutyusért ha bármi olyat hallok ami nem tetszik.

Azt mondták ritka jó idegrendszerű übercuki kutya, nemrég kapta meg az általunk csomagolt vacsoráját és most szundít nem volt semmi gond. 5en vannak most (mármint 5 kutya összesen), megnéztük előre a helyet, vannak szobák kanapékkal, kis ágyakkal.. most kicsit jobban érzem magam.

2022. szept. 17. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!