Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kaukázusit?

Wartburg353s kérdése:

Hogyan neveljem a kaukázusit?

Figyelt kérdés
Férjem a megkérdezésem nélkül hazahozott egy kaukázusi juhászkutyát, mert olyan településen élünk, ahol sok a besurranó tolvaj, és minket is többször meglátogattak az elmúlt pár évben. Szerintem hülyeséget csinált, 2 befogadott, kistestű kutyánk van, nem vagyok az a típus, aki tud kutyát nevelni, de a kutya marad, nálunk ez így megy, ha a férjem valamit a fejébe vesz, azon semmi módon nem változtat. 8 hetes kislány, de már most ugat, morog a kutyáimra, engem véd, a lábamtól nem mozdul el. Tudom, nem szabad ütni, megláncolni, ordítozni vele. Viszont fontos a tekintély. Konkrét tanácsokat, esetleírásokat szeretnék. Azt hiszem, még időben vagyok, nem egy év múlva teszem fel a kérdést, hogy a saját kutyánk nem enged ki a házból, mit tegyek. 8 hetes, egy napja van itt, és nem akartam, de most már muszáj foglalkoznom vele. Ebben segítsetek! Ha pl morog a meglévő kutyára, mit tegyek? Rászólok, de nem figyel. Részletes tanácsokat várok. Köszönöm! (Ja, tudom, hogy meg kellett volna gondolni, stb... De nem az én döntésem, belecsöppentem, és viszem a terhét! Jól akarom csinálni, ha már muszáj!)

2022. szept. 20. 10:07
1 2
 11/17 Hovarju ***** válasza:
88%

Hát nem egyszerű feladat, de még nem vagy elkésve.


Oltásai rendeben vannak? Chipje van?


Keress egy kutyaiskolát minél előbb és kérj segítséget a neveléshez. Nagytestű kutya lévén tekintélyt kell szerezned. Erőből nem fogod tudni megtartani. Látatlanban a neten keresztül nehéz tanácsot adni.


Jó lenne minél előbb kutyák közé vinni, kontrollált körülmények közt, ahol megtanítják neked hogyan bánj vele.

Esetleg egy házhoz kijáró kiképző is sokat tud segíteni.


Ami nagyon fontos, ne vadítsd és ne hergeld. Nagytestű pásztorkutya lesz, ösztönből is védeni fogja a portát.


Az első másfél évben (és később sem árt) fontos a jó minőségű eledel. Az első időkben inkább kicsit soványnak látszódjék.


Minél előbb vidd el állatorvoshoz is. Szüksége lesz oltásokra is, és az orvostól is kérhetsz tanácsot az etetésével kapcsolatban.


Ha nem akarsz belépni a szaporítok nagy csoportjába, javaslom minél előbb ivartalanítsd (az orvossal egyeztetett időpontban) És ne aggódj, ivartalanul is védeni fogja a portát.

2022. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
19%
Sorrendisegi szabalyokat tartsd be,attol lesz trkintelyed. Illetve attol,ha felnottkoraban sportolsz vele.
2022. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
19%

A hazhozjaro kikepzo a mj tekintelyunket is alaasta. Rosszabb lett a kutya.

Csak a sorrendisegi szabalyok megertese es betartasa vezet eredmenyre.

2022. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Amint megvannak a szukseges oltasai, vidd setalni, lehetoleg kutyas kornyezetbe, ahol megtanulja a szocializaciot, legjobb lenne a kutyaovi, utana kutyasuli, de tudom, hogy sajnos erre nincs mindenhol lehetoseg. A lenyeg, hogy tudd porazon iranyitani, ne húzzon. Alap vezenyszavakat mar most is tanithatod napi par percet, (helyedre, marad, ul, allj meg, gyere ide), amikre a mindennapokban szukseg lehet. Ismerosoket, csaladtagokat mar most ismerje meg, legyen veluk jo elmenye.

Ha idegen megy a portara (postas, villanyora leolvaso) akkor legyen egy kijelolt hely, ahova elkuldod es ott kell maradnia, ezt is gyakorolhatjatok. Ettol fuggetlenul osztonosen vedeni fogja a hazat, ha nem vagy ott.

Nem egy extrem mozgasigenyu kutya, ettol nem kell tartani, csak kovetkezetesen kell nevelni, szabalyok kellenek. Ha morog a masik kutyakra es a tiltasra nem reagal, nyugodtan tedd helyre kezzel, amig nem 60 kilo. Eleg csak kicsit kibillenteni a vallanal, nyakanal es ugy hatarozottan raszolni.

2022. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyetértek előzővel meg 11essel
2022. szept. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, megfogadtam , eddig minden jól ment. Könnyen megtanulta, hova mehet be, hova nem, szeretetigényesebb, mint a fajtaleírás alapján gondoltam, mindig hanyattvágja magát, hogy a hasát simogassam. Ha véletlenül bántom (rálépek, belevágok toklász eltávolítás közben) , meg se rezzen, szerintem tudja, hogy nem akarom bántani. Ha szólok neki, akárhol van a másfél hektáron, ott terem egy percen belül. Kaját ha odaadom, mondanom kell, hogy neki hoztam, addig vár. Pedig ezt magától csinálja, nem is nagyon tanítottuk.
jan. 20. 11:04
 17/17 A kérdező kommentje:
Egy dolog nem ment, összeszoktatni a macskákkal, de ez inkább a macskákon múlt. Esetleg, ha erre lenne valami tipp, és inkább macskás szemszögből, hogy hogyan vedd rá a macskát, hogy ne költözzön el azonnal, amint egy 8 hetes kaukázusi rámorog... Azóta a szomszédban laknak a macskáim. Persze, az értelmes kifigyelte, hogy ha a kutya épp hátra van zárva, az első udvarba gond nélkül hazajöhet. Azért gondolom, hogy nem teljesen a kutyán múlik, mert neki hónapokig egy tyúk volt a legjobb barátja. Még az eledelét is engedte dézsmálni. Ebből kiindulva, talán a macskákat is elfogadná, ha azok adnának egy esélyt.
jan. 20. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!