Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha kóbor,...

Mit lehet tenni, ha kóbor, vagy önsétáltató kutya követ?

Figyelt kérdés

Van egy kutya, aki végig kísért a buszmegállótól a munkahelyemig. Szerintem önsétáltató inkább, nem kóbor. Nem csinált semmit, csak jött mellettem, és elég közel is jött, éreztem, hogy hozzám is ért, gondolom megszagolt. Nagyobb testű, és mikor rászoltam, kicsit arrébb ment, de jött ugyanúgy. Gondolom nem akart bántani, mert nem morgott meg semmi, de egy kicsit félek tőle.

Most ilyen esetben mi a jó? Ha azt szeretném, hogy ne harapjon meg, de ne is kövessen?



2022. szept. 26. 17:51
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem haza kísér, hanem a munkahelyre. Nem ott lakom.. leszallok a buszról, 10 percet sétálok. És bemegyek dolgozni. A nap végén meg hazamegyek egy másik varosba.Aki fél a kutyáktól annak nehéz ehhez alkalmazkodni.
2022. szept. 27. 15:00
 12/12 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben semleges volt a leírtak alapján. A legtöbb kutya nem harap meg embert, max ha életveszélyben érzi magát. Ha olyan kutya lenne már megharapott volna, de annak is van előjele, faroktartás, morog, vicsorog, ugat. Általában egy olyan kutya aki szokva van az emberekhez és így sétál melletted az nem fog megharapni. A kutya érzi rajtad, hogy feszült vagy, vagy hogy félsz szóval ha így is semleges volt és nem mutatott agressziót nincs értelme félned tőle. Ha rászólás után arrébb ment akkor próbáld meg, hogy kedvesen beszélsz hozzá, barátkozni próbálj vele, a hangsúlyból a kutya érti a szándékod, ha úgy érzed simán meg is simogathatod, így talán a kutyáktól való félelmedet is legyőzheted. Inkább azoktól a kutyáktól tartanék a helyedben akiknek a gazdái sehogy nem tudják kezelni a kutyájukat vagy jóvanazúgy módon vannak. Én kutyásként mondom ezt hidd el sokkal rosszabb ha egy kutya úgy jön oda hozzád, hogy te is kutyával vagy, abból tényleg sokszor nem tudni mi lesz.
2022. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!