Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez? Tudnátok segíteni?

Mi ez? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Találtam az utcán egy átázott kiskutyát, szegény elég csúnyán nézett ki, tisuta sár volt, megfürdettük és rengeteg kukac jött ki belőle... De mik ezek a dögök??? Honnan jönnek? Már háromszor vízbe tettük és mindig jönnek ki. Enni, inni nemakar és sír. Állatorvosra nincs pénzünk (tényleg), ezért nincs saját háziállatunk. Hogyan segíthetnénk rajt?

2022. szept. 26. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat akkor mozgass meg minden kovet es probald meg eljuttatni valaki mashoz, aki tud foglalkozni vele, kulonben hamar vege lesz szegenynek.


Most lehet engem szemetnek nezni, de a fajdalmas halalnal meg az is jobb, ha “bedobod” egy menhely keritesen holnap, ugy talan lesz eselye.

2022. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvossal.

Ha nincs rá pénzetek hívjátok fel a legközelebbi menhelyet.

2022. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy menhelyre szerintem, mondd el ugyanezt, és hagyd ott. Ha orvoshoz nem tudod vinni, akkor azt a hetvenezer betegséget és fertőzést amit az utcán összeszedett, házilag kikúrálni nem fogod tudni (ha ez lenne esetleg a terved).
2022. szept. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Láttatok valami sebet, sérülést a kutyán?

Nagyon elképzelhető, beköpték a legyek. Víztől parazita nem igazán jön a kutyából.

Állatorvos kell, de nagyon.

2022. szept. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, nem tudom, megéri-e a reggelt :-((( Menhely.
2022. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Beköpték a legyek. Csak állatorvosi ellátással élheti túl szegény. Nincs valami rokon, ismerős, aki befogadja és elviszi orvoshoz? Ha nincs, menhely vagy állatmentés, de sürősen.
2022. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az mit jelent, hogy beköpték a legyek? Amúgy seb nincs raj, legalábbis nem látni, de nem hosszú szőrű. Esetleg letoljuk nullás géppel. Állatmenhely itt nincs a közelünkben, állatorvos is csak 60 km-re és rokonok sincsenek a közelben.
2022. szept. 26. 19:51
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Kerdezo,az isten szerelmere ki ne talald, hogy meg egy menhelyre se tudod elvinni. Ezen a kutyan te nem tudsz segiteni, penzed nincs, akkor ezek szerint allatorvos is messze (egyebkent tuti van kozelebb, de mindegy).


Ki ne talald, hogy a menhely toled 1000 kilometerre van, mert akkor megeszem a kalapom. Hol laksz? Biztos vagyok benne, hogy 2 perc alatt talalok egyet a kozeledben. Lehet, hogy nem 100 meterre, hanem 5-10 kilometerrel arrebb lesz, de ne mondd, hogy ez egy megugorhatatlan tavolsag.

2022. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Honnan jönnek azok a kukacok? Ha vízbe teszed, csak látni, hol bukkannak elő.
2022. szept. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
98%

"Az mit jelent, hogy beköpték a legyek?"


Azt jelenti, hogy a kutyába belepetéztek a legyek és a kis kukackák légylárvák, amik élve zabálják fel a kutyát. Szó szerint. A kutyának ez baromira fáj, ha nem eszik-iszik, akkor meg ki is van száradva, egyre rosszabbul lesz, végül menthetetlen lesz az állapota. Ezért kellene sürgősen állatorvoshoz vinni.

2022. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!