Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindennél jobban szeretnék...

Mindennél jobban szeretnék kutyát, de nem tudom milyen fajtát válasszak, miért?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve szeretnék kutyát, mindig másmilyen fajta tetszik meg, és amik tetszenek egy idő után találok benne valamit, ami miatt inkább lemondanék arról a fajtáról.

Bármilyen kutyát képes lennék szeretni, ezt tudom magamról.

Lehet csak túl kritikus vagyok?

Ti tapasztaltatok ilyet kutyavásárlás előtt?

Örökbefogadáson is gondolkodtam és lehet az lesz a vége. Vagy esetleg lehet majd a "hű, érzem, hogy ő rám vár" érzés lesz, és az alapján döntök majd.

Esetleg tudnátok valami tanácsot adni?



2022. szept. 30. 22:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%
Menj be egy menhelyre és a kutya természete, igényei szerint (!) válassz. Mert amit írtál, az alapján úgy tűnik te csak a küllemre mész.
2022. okt. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


1. lehetőség: Én azt tanácsolom, szánj rá egy délelőttöt, nézz körbe a menhelyeken. Rengeteg kutyus vár gazdira. Ami nagyon fontos, hogy ne küllem alapján ítéld meg! Akit szimpatikusnak vélsz, ha van rá lehetőség vidd el sétálni, hisz a séta folyamán jobban megismered. Ha azon a menhelyen még sem volt olyan blöki, aki nem fogott meg különösebben (bár ezt kétlem) akkor próbálkozz más menhelyeknél.


2. lehetőség: Ha van egy fajta, amivel kifejezetten szimpatizálsz, nézd meg, van-e fajtamentő egyesület! Ha pl te szeretnél boxert, akkor megnézed hogy van-e (márpedig van) beszélsz velük, és elmész megnézni a kutyákat.


3. lehetőség: Ha ragaszkodsz a tenyésztőhöz, akkor nem szabad elhamarkodottan dönteni. Kerüld a jófogásos, a facebook marketplace-es, és a "fajta jellegű"-vel záródó hirdetéseket. IGAZI tenyésztőt keress, aki szűri a kutyáit, stb. Már egy kép is sokat elárul a "tenyésztőről". Tudom, a jó tenyésztő drága, akkor ha szapitól veszel (NE!) a kiskutya árának 3-4-szeresét fogod rá költeni az első hónapokban. Ha mindenképp fajtatiszta kutyát akarsz, de sokallod azt a pénzt, amit a tenyésztő elkér érte, akkor inkább ne is legyen, ha nem tudod kifizetni. Ha valami történik a kutyával, akkor mit csinálsz?

2022. okt. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%
#12 vagyok. Kedves kérdező! Szerintem neked még nem kellene kutya. Nem küllem alapján kell választani. A kutyának fogsz vele ártani csak, ha rosszul döntesz. Hogy tudod elkerülni a rossz döntést? NEM DÖNTESZ. EZ ILYEN EGYSZERŰ. Fogalmad nincs a kutyákról. Az eddig olvasottak alapján neked inkább plüss dalmata kell maximum. Nevelni is kell ám, nem csak játszani vele. És azt hogy kiviteleznéd? Nem neveled, mert nem tudod hogy kell, és amikor felnőtt korában egy idegroncs lesz (pláne a dalmata, hogyha nem neveled) akkor majd mondod neki hogy: "Bocsi Morzsika hogy egy idegroncs lettél. Mert amúgy én nagyon nem értek a kutyákhoz és te is csak azért lettél mert szép a színe a bundádnak" ? Aztán amikor meg már kontrolálni se fogod tudni, akkor majd jól leadod a gyepin vagy felteszed fb marketplacere. NE! KERLEK NE! NEKED MEG NEM VALO KUTYA! A KUTYANAK LESZ ROSSZ. HA TENYLEG SZERETED A KUTYAKAT, AKKOR NEM ARTASZ NEKI A TUDATLANSAGODDAL.
2022. okt. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom miből gondolod, hogy nem értek a kutyákhoz. Azért mert tanácsokat kértem az adott fajtákkal kapcsolatban?

Mindig is volt kutyám, és sohasem volt viselkedési problémájuk,mert MEG LETTEK NEVELVE... Tudom hogy a kutyakat nevelni kell, nem vagyok hülye. Nem kell lenézned, a kérdésem miatt.

Semmit nem tudsz rólam, de levontad a kövezkeztetést, hogy nekem nem való kutya...

Grat

2022. okt. 10. 17:32
 15/15 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk kérdező a kérdésed eléggé úgy tűnt, mintha életedben nem lett volna kutyád, teljesen úgy fogalmaztad meg. Nem kell ilyen hevesen reagálni, meg nem kell mindenre reagálni. Nehogy már pár idegen a neten felidegesítsen. :) Viszont ami kutyákat felsoroltál, azok annyira különböznek egymástól, hogy jogosan gondolhatja az olvasó, hogy fogalmad sincs róluk - én sem értem, hogy jön egy körbe a tacskó-dalmata-spániel, tehát joggal gondoltuk, hogy a kinézete számít. (Mondjuk ha az számítana, akkor sem érteném ezeket a választásokat, de hát kinek mi.)
2022. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!