Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tönkretesz a párom kutyája, a...

Tönkretesz a párom kutyája, a fejemen is mászik kb, és csak akkor rossz ha én a közelében vagyok?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, én nem vagyok stabil állattartó. Tudom mennyire nem vagyok erős személyiség egy kutyához, nem is akartam kutyát. A párommal összeköltöztem, sajnos nem gondoltunk arra,hogy a kutyából problémánk lesz. Vizsla kutya, 9 hónapos lesz. A párom nagyon erős személyiség vele,hallgat rá de ha vele ezeket megcsinálta volna a kutya amit velem, sajnos biztos odavág neki. Én nem tudok veréssel nevelni, meg amúgy sem érezné meg az ütésem mert egy erősebb levegő elfújna engem. Sajnos velem van többet mostanában, a párom sokkal tovább dolgozik,mint én. Tudom,hogy fogok szidást kapni de nem tudok bánni a kutyával. Amikor én otthon vagyok vele elviselhetetlen, harapgál engem és rám ugrik a 30-40 kilójával. A fejemen is mászik, hiába ordítok hiába lököm arrébb nem érdekli. Csak az én dolgaim rágja meg, esküszöm. A páromra hallgat, jó kutya neki, nem csinál hülyeséget. Na hát ha velem van otthon én estére kb idegbeteg vagyok. Nem értem miért csak akkor rossz ha velem van, de ezek az órák nekem maga a pokol. Mielőtt bárki jönne a kutyaiskolával jelzem,hogy nincs ra lehetőségem, nem fogok elmenni mert sem pénzem sem pedig a közelben nincs, ami azt jelenti a legközelebbi 70 km-re van tőlünk.

Köszönöm szépen mindenkinek aki hasznos tanáccsal tud ellátni. Köszönöm!

A kutyának egyébként jó sora van a párommal, de velem egyszerűen tiszteletlen és az én életem keseríti meg.



2022. okt. 1. 14:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Kutyasuli helyett olvass a kutyanevelésről(rengeteg csatornán tudsz infóhoz jutni). Esetleg házhoz járó tréner.
2022. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Hat, ezt bizony a paroddal kell elintezni. Ha ra hallgat, neki kell megnevelnie hogy teged se bantson. A harapdalas teljesen elfogadhatatlan, ha maskepp nem tudod fegyelmezni uss ra ilyenkor. Nem, nem elfogadhato kifogas az sem hogy jaaaj te nem tudod, mert vagy az orrara versz parszor, vagy a harapdalas hamarosan sulyosabb tamadasokka alakulhat.
2022. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Egyebkent már túlzás nélkül minden nagyobb településen (nagyobb faluban is) van kutyakikepzo. De tök mindegy, te nem akarsz a kutyával foglalkozni, neked csak nyug. Látni kellene élőben, hogy te hogy reagálsz, hogy a kutya pontosan mikor mit csinál.


Mennyit fárasztja a párod a kutyát? Te szoktál vele foglalkozni vagy csak el lokod magadtól?

Egyébként nem kéne egy kutyát sem veréssel nevelni, pláne egy vizslát.

2022. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom, kan kutya, de persze nem feltetlenul csak akkor fordul elo ilyesmi. A leirasod nagyon pontos, jol meg lehet allapitani belole, hogy a kutya ugy allitotta be a rangsorrendet harmotok kozott, hogy a parod a falkavezer, o a masodik, te meg a legutolso. Ezert nem engedelmeskedik neked. Gondolom, arrol volt szo, hogy neki mar megvolt a kutyaja, amikor osszekoltoztetek, igy a kutya szemevel nezve te vagy az uj falkatag, akinek igazodnia kell a mar kialakult viszonyokhoz es hierarchiahoz. Ha raadasul te koltoztel be az o lakasaba, akkor meg erosebb benne ez az erzes, mert ugy fogja fel, hogy te tolakodtal be az o teruletere. Ha a kettotok kozul tortenetesen a parod az erosebb akaratu szemelyiseg, az meg tovabb erositheti a fentieket. Ezt a problemat te egyedul nem tudod megoldani, a parodnak is segitenie kell benne. Neki kell valamilyen modon ranevelnie a kutyat, hogy teged is tiszteljen.
2022. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
90%
Igen, sajnos a rangsorral van a probléma. Egyértelmű, h a kutya nem tart téged gazdinak. Sajnos muszáj leszel megerősödni, de ez egyáltalán nem olyan nehéz, mint amilyennek tűnik. Nem kell bántanod a kutyát, inkább jutalmazd a jó viselkedést. Legyen nálad mindig egy jutalom falat, egy karika virsli, és csak akkor add neki oda, ha jól viselkedik. Pl. leül a vezényszóra, ha nem ugrál, stb. Ne hagyd, h rád ugorjon, olyankor állj fel és fordíts neki hátat. Ne hagyd, h előtted menjen ki az ajtón, kapun. Nem ehet előtted a kutya, csak ha te végeztél. Ilyen apróságokon múlik sok minden. Tényleg sok segítség van az interneten ehhez. Nekem a kedvencem a Póráz két végén c. sorozat. Jah és egyébként fiatal még a kutyi, de idővel meg fog nyugodni. Nem mindig lesz ilyen. Sok sikert!
2022. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
Mikor egyedül vagy az ebbel, KEMÉNYEN neveld meg!
2022. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Esetleg kennel nem megoldás? Hazaérkezel, bezárod a kennelbe és majd párod kiengedi. Dolgaidat pakold olyan helyre, ahol nem éri el a kutya vagy zárjátok a hálószobát.

Ha ugrani akar, határozottan NEM és fordíts hátat. Ne nézz rá és ne szánj figyelmet neki amikor rossz. Mikor párod sétáltatja, menj vele és kérd párodat, hogy segítsen neked megnevelni, vezesd te is pórázon.

2022. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
32%
Victoria stillwell
2022. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Ez szerintem egy párkapcsolati kérdés. Mindegy hogy anyós, vagy kutya, kB ugyanaz a helyzet. El kéne mondanod a párodnak, hogy mi a helyzet, mi fáj neked. Ha a párodnak fontos vagy, akkor ezt neki kell a kutyával lekommunikálnia. El tudok képzelni kisebb szituációkat, ahol a párod megmutathatja, hogy te vagy az első. Ha a párod erre nem hajlandó, akkor neked kell átgondolni, van-e helyed egyaltalán ebben a kapcsolatban. De ahogy mondtam, kezdd egy őszinte kommunikációval, ne magadban forrongj.
2022. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
42%
Érzi rajtad az utalatot felé
2022. okt. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!