Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tönkretesz a párom kutyája, a...

Tönkretesz a párom kutyája, a fejemen is mászik kb, és csak akkor rossz ha én a közelében vagyok?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, én nem vagyok stabil állattartó. Tudom mennyire nem vagyok erős személyiség egy kutyához, nem is akartam kutyát. A párommal összeköltöztem, sajnos nem gondoltunk arra,hogy a kutyából problémánk lesz. Vizsla kutya, 9 hónapos lesz. A párom nagyon erős személyiség vele,hallgat rá de ha vele ezeket megcsinálta volna a kutya amit velem, sajnos biztos odavág neki. Én nem tudok veréssel nevelni, meg amúgy sem érezné meg az ütésem mert egy erősebb levegő elfújna engem. Sajnos velem van többet mostanában, a párom sokkal tovább dolgozik,mint én. Tudom,hogy fogok szidást kapni de nem tudok bánni a kutyával. Amikor én otthon vagyok vele elviselhetetlen, harapgál engem és rám ugrik a 30-40 kilójával. A fejemen is mászik, hiába ordítok hiába lököm arrébb nem érdekli. Csak az én dolgaim rágja meg, esküszöm. A páromra hallgat, jó kutya neki, nem csinál hülyeséget. Na hát ha velem van otthon én estére kb idegbeteg vagyok. Nem értem miért csak akkor rossz ha velem van, de ezek az órák nekem maga a pokol. Mielőtt bárki jönne a kutyaiskolával jelzem,hogy nincs ra lehetőségem, nem fogok elmenni mert sem pénzem sem pedig a közelben nincs, ami azt jelenti a legközelebbi 70 km-re van tőlünk.

Köszönöm szépen mindenkinek aki hasznos tanáccsal tud ellátni. Köszönöm!

A kutyának egyébként jó sora van a párommal, de velem egyszerűen tiszteletlen és az én életem keseríti meg.



2022. okt. 1. 14:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
82%

A helyzet végtelenül egyszerű. A kutya arra hallgat, aki megfelelően tanítja, gyakorol, foglalkozik vele. (És nem, nem tudja, hogy nem illik felugrálni, mert veled ezt tanulta - a kutyák rémesen rosszak az általánosításban, ezért van, hogy egy emberre hallgat, a másikra meg nem.)


És ezzel így mindent leírtam:

- a párod kapcsolatát a kutyával (odavág neki,"nagyon erős személyiség", veréssel nevel stb.)

- a párod szaktudását (ha olyan embert mutatok be a kutyának, akivel tudni kell egy létezni, akkor átveszem velük az alapfeladatokat, hogy biztos értsék egymást)

- a te kapcsolatodat a kutyával (ordítod, lökdösöd, "nem tisztel", tolod le magadról a felelősséget "nincskutyaiskola".)


A 9 hónapos vizsla egy hormonális kamasz kutya. Aki éppen azt se tudja hogy törje össze magát, hogy végre kapcsolódni, kommunikálni tudjon veled. Na, ezt szadizzátok széjjel éppen, te tudatlanságból, az "erős jellem" párod meg mert kisstílű, erőszakos alak.


Nekem szakító ok lenne az erőszakos, bántalmazó, dominancia alapú nevelés is, de az is, hogy gyakorira kell kérdést kiírnod, annyira leszarja az erős jellemű szent ember a problémáidat.


No lehet lepontozni.

2022. okt. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt párodnak mond el, ha ő a vezér neki kell megmutatni a kutyának, hogy te rangsorban felette állsz, amíg a kutya nem fogad el téged mint felette állót így, hogy leírtad nem vagy "erős személyiség" és kutyát sem akartál. Az se mindegy, hogy milyen vizsla, de a leírtak alapján én németre tippelnék. Amúgy veréssel sem nevelünk kutyát. A legjobb amit tehetsz, hogy kizárod a kertbe ha te vagy vele otthon vagy a szobából ahol te vagy. A kutya iskolát annak ellenére ajánlom NEKED, hogy leírtad messze van, nincs rá lehetőséged, mert nem a kutyát tanítják ott hanem az embert, hogy hogyan kezelje a kutyát.
2022. okt. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
79%

"meg amúgy sem érezné meg az ütésem mert egy erősebb levegő elfújna engem"


És bzd meg hangod sincs?

Amikor rossz hangosan, határozottan raszolsz hogy "NEM"! Add bele a dühöd. Érteni fogja. Ne legyél már ilyen szerencsétlen.

2022. okt. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek előzővel. És a többiekkel is. Amúgy én a helyedben szakítanék
2022. nov. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
36%
Mi történt végül? Lett változás vagy csak tűröd tovább?
2022. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
40%
Keress egy kutyamentes, normális pasit inkább. A vizsla amúgy is az egyik legidiótább kutyafajta, én ki nem állhatom.
2023. márc. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!